Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Duševno zdravje Kako naj se odvadim tablete SANVAL??

Kako naj se odvadim tablete SANVAL??

Pozdravljeni, ponovno se oglašam zaradi svojega prijatelja, postal je neznosna,nezanesljiva oseba, zelo težko je karkoli početi z njim.Ko bi si vi lahko predstavljali kakšen postane, ko nima sanvala pravi zombi, tečen nenormalen a kaj čem ko se vedno dokoplje do tablet.Prepričan sem, da se za zdravljenje ne bo odločil sam ali obstaj prisilen način in da kasneje mogoče dojame, da je to pravilna odločitev?
Treba bi ga blo zvezat in biti ob njemu pod nadzorom zdravnika, mu zmanjševat dozo in nato opustiti.To je moje mnenje, ker drugače vidim ne bo šlo. Prijatelj poje v 24 urah kar 20 do 25 sanvalov in to 10 mg. 8 sanvalov mora vzeti da nekako napol spi včasih ga vmes pokličem in se še kar proba zbrihtat. To se je začelo pred približno dvemi leti. Kaj narediti, kako mu pomagati, in kako pomagati ko bo prišlo do česa??
Prosim, če mi lahko nekdo svetuje.
LP

Spostovani,
Zal vam ne morem odgovoriti dosti drugace kot sem vam ze v zasebnem sporocilu.
Upam, da se bo prijatelj na nek nacin prisel do primernega zdravljenja in da se vse srecno iztece.
Lp
Bernarda

Pozdravljeni

vsak se različno odzove na kakršne koli medikamente vključno s sanvalom. Torej je zapis v navodilih služi zgolj pravni zaščiti proizvajalca in nima veze kakšne simptome kdo doživlja ker jih vsi drugače. Pri meni sanval blaži bolečine v nogah, sum na multiplo, in ga uporabljam za to. seveda če doživljam hude bolečine tudi zaspati ne morem, in mi pomaga pri spanju. Nekdo bi lahko rekel da sm odvisnica, pač naj. Morda, situacijska. A ker so spoštovani zdravnik v sloveniji sila štorasti v diagnostiki, si ljudje pač pomagamo, kakor vemo in znamo. Meni je sanval predlagala mama in sn sem se mu upirala 6 mesecev ker pač nisem človek kemikalij, a ko sem 6 mesecev spala eno uro na noč nisem zmogla več, sem vzela 5mg sanval. spala sem kot dojenček in nimam nobenih stranskih učinkov. imam obdobja ko ga ne jemljem in takrat so tudi moje življenske situacije v vrsti, ker pomeni, da lahko ta tableta predstavlja filanje luknje za nekaj kar potrebujemo urediti v življenju pa tega ne znamo. Jaz osebno se izogibam psihiatrom in podobnim strokovnjakom, ker menim da je vsak v prvi vsrti človek in s sabo prinese vse svoje karakteristike, predsodke, travme in drugo sranje ki je del vsakega od nas verjetno. A zato ker imajo pred imenom napisano DR. mislijo da mora biti vse po njihovo in da je njihovo mnenje sveto in bog ne daj, da jim kljubuješ. Menim, pa različnih terapijah, da je vsak sebi najboljši zdravnik in če se res poglobimo vase in si pogledamo v oči, priznamo sranje in dobre reči, da se lahko vsak brez “pomoči” strokovnjaka izvleče iz česar koli. A volja mora bti železna. Kar te ne ubije, te okrepi.

Prijetno osmisljevanje vsem vam želim! Naj vam to potovanje predstvalja izziv in ne težavo. 🙂

Zdravo, sama imam podoben primer s fantom, poje vsaj 10 sanvalov dnevno, kako ga odvaditi, tudi sam si to zeli, pa se mu zdi pretezko, oz naj bi rabil nek detox…kam se obrniti, kako zaceti? Hvala za nasvet 🙂

čakte malo 10-20 Sanvalov na dan???
Kaj potem 24 ur skupaj spi??
A ni Sanval samo za zvečer pred spanjem da se lepo naspiš?

ja vsaj 10 sanvalov na dan poje cez cel dan, normalno dela v sluzbi, vendar se mu vidi kot da bi bil zadet ze na očeh.zvecer je doza večja da lahko zaspi.. kako začeti z razstrupljanjem, kam naj se obrneva? sam pravi da ne bi mogel zdržati brez tablet…

ce najdes pravega psihoterapevta, ti ne bo dajal nobenih nasvetov, predsodkov, travm, ampak te bo soocil s samim seboj, vsak dela po svojih obcutkih in tako je tudi prav, saj vsak zase najbolj ve kaj je prav in kaj ne. terapija je super saj se lahko nekomu zaupas, saj ko nekaj kar te tezi poves naglas, se drugace slisi in obcuti kot ce to premlevas sam v sebi…

Teško bo ,jaz jih pojem po eno škatlico dnevno ,nekaj jih dobim od zd večina pa na črnem trgu.Kriza je telesna in psihična.bolečine v sklepih,nepravilno odvaJANJE,NERVOZA IN DRUGE POSLEDICE NEPRASPANIH NOČI KADAR NI SANVALA ALI NADOMESTILA.MAX NAJ BI ZDRAVLJENJE TRAJALO DVA DO ŠEST TEDNOV KJER SO VKLUČENA ŽE DVA TEDNA ODVAJANJA POD KONTROLO ZDRAVNIKA IN NE TAKE MAGIČNE ŠTEVILKE KOT JIH SLIŠIM TUKAJ DA VEČLETNO JEMANJE DOMNEVNO NE POVZROČA POSLEDIC.KOT BOLNIK SEM SE PRIJAVIL K ZDRAVNIKU ZARADI TEŽAV Z SPANJEM -POSLEDICA JE DA SEM SEDAJ ODVISEN MED DRUGIM TUDI NA SANVAL DA SEM V SLABIH ODNOSIH Z ZDRAVNIKOM KER SEM PROSIL ZA POVEČANJE DOZE ALI SPREMEMBO TABLET OZ ZDRAVLJENJA.KER JE BIL TO OČITNO PREVELIK ZALOGAJ ZA STROKOVNO OSEBO SO SE MI V OKVIRU EKIPE PODAJALI OD ENEGA DO DRUGEGA KJER SEM VEDNO DOBIL …..RECEPT SANVALA. ALI CELO KOT SEM PREBRAL ZGORAJ MIRZATEN,DIAZEPAN ALI TABLETE KI TE POPOLNOMA UNIČIJO ŠE NA TISTIH RAVNEH KJER SI PRED UPORABO ŠE NEKAKO DELOVAL.VSA MODROST ZDRAVNIŠKE POMOČI PA JE DA BOM NAJVEČ NAREDIL SAM-V KRATKEM ČE SI PIJANEC….NE GA PIT,ČE SI TABLETOMAN…….NEHAJ JESTI TABLETE ,NE UŽIVAJ PREPOVEDANIH DROG IN ŽIVI ZDRAVO PA NE BOŠ POTREBOVAL ZDRAVNIKA.ČE PA GA KLJUB VSEMU BOŠ RABIL …….NAJ TI POMAGA VSEMOGOČNI

Koliko casa ostane Sanval v urinu?10 sanv v 3dneh.Je mozno po 5 dneh biti negativen?Hvala

Žal mi je, da je tema že tako dolgo neaktivna.

A je zelo aktualna. Na žalost nas poznam kar nekaj.

Zaradi osebnih težav se mi je pojavila kronična nespečnost.
Nekajkrat sem vzela sanval oralno, potem pa sem ga po nasvetu in zgledu “izkušenejših” uporabnikov začela snifati (naj bi imela večji učinek), se pravi zdrobiti in jo povleči skozi nos. No, takrat se je začel šele pekel. Pomaga za dve uri, potem pa norenje do konca. In v enem dnevu ali noči je šla cela tablica.
Spanje je še slabše, čez dan pa nekaj med budnostjo in spanjem. In depresija. Sovražim te tablete, a če jih dobim se jim ne morem upreti. V tem smislu, še eno, samo še eno, … Zame je to kot trda droga, čeprav je večina ne obravnava tako.
Kako iz tega ven?
Disciplina pri meni ne deluje, pomanjkanje pa me spravi tudi na črni trg. Odtegnitveni simptomi so pa taki, kot da vsaka celica v telesu živi svoje lastno noro življenje. Nikakršne umiritve. Paradoks, ravno iz tega razloga sem posegla po njih.
Zdaj jih na veliko vozijo menda iz Bosne in Srbije.
Ne vem, zakaj se večina zdravnikov tako boji predpisovat tablete helex ali leksavrin. Še za nikogar nisem slišala, da bi imel dolgoročno takšne težave. Možnost zlorabe je bistveno manjša. Že sam podatek, da se jih na črnem trgu težko dobi oziroma, da po njih ni povpraševanja, bi lahko marsikomu dal misliti.
V navodilih za zdravilo sanval je napisano, da se človek lahko ne spomni dejanj oziroma tega, kar je počel na tem zdravilu. Na primer vožnja avtomobila, kuhanje, pogovor z osebo, katerega se človek kasneje ne spomni, druga oseba pa skoraj ne opazi, da bi bilo karkoli narobe.

To pisanje bi bilo bolj kot opozorilo vsem, naj raje na kak drug način zdržijo nespečnost, ker je z uporabo teh zdravil za veliko večino, ki jih poznam, le še težje. Sploh vsem ki so šele na začetku zdravljenja na sanvalu.
In vprašanje za zdravnike, ki ga predpisujejo, ali se jih večina sploh zaveda, kaj se s temi zdravili v resnici dogaja in kako delujejo?
Opozajajo, da prekomerno pitje alkohola vodi v zasvojenost. No, pred trdimi drogami nas svarijo ves čas, svarijo pred apaurini, a o sanvalu do takrat, ko sem dobila prvi recept, nisem vedela nič (2 leti nazaj). Če bi … a po toči zvoniti je prepozno.
In kam naj se grem pri 35 letih zdravit?
V komuno?

Kaj mi priporočate za spanje. Sem zdravljena odvisnica in že dolgo ne morem spat. Zdaj sem v penziji in nimam nobenih problemov, pa dela tudi ne.

Pozdravljeni,

na internetu boste našli veliko domačih nasvetov za nespečnost- od toplih napitkov, čajev, ki pomirjajo – baldrijan, melisa, hmelj…do dopolnil, ki jih lahko kupite v lekarni. Vsekakor vam svetujem, da pristopite čim bolj naravno. Pomembno je tudi, da ste čez dan dovolj aktivni, priporočljivo je gibanje, hoja, svež zrak…V kolikor je stvar težava bolj trdovratne narave in naravni pristop ne bi bil dovolj pa priporočam, da se posvetujete z zdravnikom.
Vse dobro, lp,
Bernarda

Za spanje
Melatonin
Preberte si na netu
Delujeeeeeee

New Report

Close