Najdi forum

Veš, Zmedena, da ljudje veliko bolj reagiramo na nebesedno kot na besedno komunikacijo. Iz tega lahko izračunaš vsebino notranjih / nebesednih sporočil, ki jih oddajaš. Ker če nekaj rečeš s trdnim prepričanjem, ki ne dopušča nobenega odstopanja, potem ne more biti drugače kot da so izrečene besede tudi razumljene točno tako kot so mišljene.
Kakor hitro pa govoriš nekaj, v kar sama prav trdno ne verjameš, ti v isti meri tudi sogovorci ne morejo verjeti, ker so tvoja sporočila dvoumna – v besedah izražaš eno, izza besed pa nekaj čisto drugega. V konkretnem primeru se s fantom niti pod razno nisi pripravljena raziti. Raje se slepiš, da ostajaš zaradi njega. Tako kot se slepijo “odsluženi” zakonci, da ostajajo skupaj zaradi otrok. Nihče ne ostaja skupaj z nekom zaradi nikogar drugega kot zaradi sebe! Samo zaradi sebe, le da se tega ne zaveda. In tile ljubi podzavestni vzgibi nas tako dolgo furajo okrog, dokler jim nismo pripravljeni pogledati pod prste in se jih osvoboditi. Je pa življenje samo po sebi čudovit mehanizem, ki nam na pot pošlje prave ljudi ob pravem času, da bi vendarle zagledali svoje mane. Ker šele potem, ko jih zagledamo, smo sposobni reči bobu bob in odstraniti bruno iz svojega očesa.
Torej ko boš fantu znala povedat do milimetra tako kot najglobje v sebi čutiš, te bo prav gotovo razumel. V isti liniji morajo biti občutja, misli, izgovorjene besede in storjena dejanja. Pa vse dobro!

Zmedena, napisala si, da ga nimaš več rada. Povej mu to.

Tudi jaz sem v podobni situaciji. Partner me je že nekajkrat razočaral. Vendar jaz ga imam še vedno rada.Verjetno ga tudi jaz kdaj razočaram. Določene stvari si vsak od naju razlaga drugače, saj veš: moški razume po moško, ženska po žensko. Tudi midva se morava vsestu in pogovoriti. Po pogovoru bova sklenila, kako in kaj.

Napisala si, da greš v tujino. Vem, da se boš tam predvsem ukvarjala z diplomo in ne s svojim ljubezenskim življenjem. Ampak vseeno bosta oba imela čas za razmislek. Saj je že nekdo napisal, da bosta ugotovila, ali bosta nadaljevala ali ne. Predvsem boš to ugotovila ti. In če boš po prihodu domov prepričana, da on ni pravi, boš po mojem lahko tudi bolj odločno odšla.

želim ti vse dobro

Zmedena kako se je končala zgodba? Me zanima, ker sem jaz trenutno na istem.

Ko ti bo prišlo na vrh, se boš odločila v trenutku!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Metod, tvoj način je tudi zelo boleč. Reči je treba bobu bob in to brez ovinkarjenja in izmikanja. Direktno. Bolje, da boli enkrat pošteno, kot pa tri mesece po malem.

Da ljubezen je umrla,
manj kruto je gorje,
kakor da počasi vene,
pešajoč od dne do dne.

Pa srečno!

tudi jaz imam vellik problem…s fantom sva skupaj 4 leta…v zadnjem letu pa se vsak dan samo kregava..saj se imava kdaj zelo lepo ampak teh trenutkov je malo…ko greva vn gleda za drugimi, rab bi bil ves čas s prijatelji in ne z mano… rada bi ga pustila..pa ne gre! kaj naj storim???

kar si se odločila, spelji. meni je fant leto nazaj naredil ravno to- počasno razhajanje. Povem ti le to. ne naredi tega. kar si se odločila spelji do konca, trdno, odločno in brez pogajanj. Bo hudo, zanj predvsem ,saj ti že veš pri čem si, vendar bo prebolel. čez nekaj let, pa bosta šla lahko normalno na kavo. seveda, če si sedaj ne bosta naredila kakšne svinjarije. vse dobro.

Sem pred enim letom bila v isti situaciji.
Kar pol leta nisem zbrala poguma, besed in pravega trenutka, da bi povedala fantu, kaj čutim oz.NE čutim več. To jajcanje me je pripeljalo do tega, da enostavno nisem več prenesla njegove bližine.
Nadaljnji scenarij je bil za oba zelo boleč in verjamem, da bi vse bilo veliko lažje če bi pol leta prej prišla z besedo na dan. Verjamem, da se ti fant smili ampak kot je zgoraj napisano, nisi mati tereza, nobena od nas ni; vsak ima pravico biti srečen, vključno s tvojim fantom.
in prej ko narediš tej farsi konec, prej boš lahko zadihala.

Vso srečo ti želim.
Lp

Prvič.
Danes nisi zadovoljna.

Drugič.
Jutri boš sigurno še manj:

Priporočam in izpelji nekompromisen RADIKALNI rez. odreži ga. Jutri.
Želim ti vse dobro.

Končaj takoj! Jaz sem bila v obratni situaciji. rekel mi je, da bi šel rad stran (po enem letu in pol zakona ter po 10 letih, ko sva bila par!!) pa mi ni bilo jasno in nisem hotela slišat, verjet, sprejet. Seveda se je izkazalo, da ima drugo, ampak najhuje je bilo, da me je vlekel za nos še dodatne štiri mesece (po nevem kolikem času varanja), ko so šle stvari tako daleč, da sva se tudi fizično lotila drug drugega. Ni prav nekomu vzbujati upanje, kajti kljub temu, da si mogoče v besedah jasna, v dejanjih nisi. Saj ostajaš! Nikomur ne želim, da bi tako trpel kot jaz, kajti na koncu se počutiš bedno, ponižano, manjvredno in vse to je huje kot da nekdo svojo odločitev podkrepi z dejanjem odhoda in ostane trden v tej odločitvi.

menda se je ženska v dveh letih pa ja že odločila, kaj bo naredila

tole z vračanjem tem na vrh je res brezveze…
se najde cel kup stručkotov, ki rešujejo probleme izpred petih let in več.

Ti ni bilo nič sumljivo 10 let biti “par”?

Po 12 letih zveze sem se odločila, da naredim konec, ker si nisem znala predstavljat kako bom z njim celo življenje in imela še z njim otroke. Odločala sem se pol leta nato pa odločila. Saj ni tako zelo pomembno kaj mu boš povedala, ker verjetno mu že zdaj govoriš kaj te moti, ampak moški tako ne poslušajo, ko pa se zgodi pa je KATASTROFA!!! Moj bivši ni vedel točno zakaj sem ga zapustila., kljub temu, da sma imela 1000 pogovorov.
Pri 29 letih sem ostala sama (bilo je zelo boleče) in mi ni žal. Ženske ne moremo “čakat in razmišljat” celo večnost, ker ura teče. Sicer malo pozno: zdaj sem poročena in mama! POGUM!!!! Najdi si samsko kolegico, ker ti bo kriza! Čimveč hodi ven in spoznavaj vedno nove ljudi. Če ti je kdo simpatičen ne odkloni kave, ker za povprečno fasado se včasih skriva tombola!!!

Vso srečo!

Tudi jaz sem v podobni situaciji. Skupaj sva skoraj eno leto. Do pred dveh, treh mesecev sva se imela zelo lepo. Lahko rečem, da je sanjska ženska. Pri njej oz. z njo dobim vse kar si želim (rekreacija, hribi, kolesarstvo, tek, sprehodi, potovanje,..tudi v postelji je vse štimal-še nikol z nobeno tako). Pred tremi meseci pa je začela dobivati sms sporočila, e-maile in telefonske klice od bivšega, v katerega je bila zelo zaljubljena. Vabi jo, da ponovno probata, ker se je spremenil in pri sebi uredil vse stvari, ki so bile prej vzrok, da nista ostala skupaj. Ker je bila prej tako noro zaljubljena v njega, jo je sedaj spodneslo. Začela je razmišljat in razmišljat…Meni govori, da ji je z menoj tako dobro, kot še z nikomur do sedaj….vendar me ima rada, ni pa noro zaljubljena vame, da bi iskala vsak trenutek, da bi bila skupaj. Želi biti tudi kdaj sama, kar pa mene moti, ker imam vedno pomisleke, da se želi dobivat z njim. Imam jo noro rad, sem tudi zaljubljen vanjo do ušes, vendar bi rad naredil konec najini vezi, ker vem da nimam prihodnosti z njo, če ima takšne pomisleke. Vem, da sem velik bedak, ker se tako obnašam, vendar nimam poguma končati vezo, ker se bojim, da bom do konca življenja ostal sam.


Se ti ne zdi, da si ljubosumen?


To je kontradiktornost: zaljubljen do ušes // rad naredil konec najini vezi. Če praviš, da bi rad naredil konec vajini zvezi, potem je to dovolj zgovoren razlog.


Če boš tako razmišljal, boš res ostal sam do konca življenja. V življenju je treba biti optimist, gledat s svetle plati, potem tudi oddajaš pozitivno energijo.

Ja, priznam, da sem ljubosumen. Imam precej tehten razlog za to…ta njen bivši mi je poslal nekaj sms-ov, v katerem je navedel njun udnos. Navajal je, da ga večkrat pokliče, spraševal me je, če vem kolikokrat sta se dobila samo v marcu…kako potlej naj ne bom ljubosumen?
Problem vidim v tem, da se nisem sposoben odlepiti od nje. Sam vem, da je takašna veza neperspektivna in da samo sebi škodujem, če je ne znam zaključiti. Ona me tako privlači, da težko zdržim brez nje en dan.

Jaz te razumem Roman. Koliko sta stara?

Stara sva 33 in 32 let. Jasno mi je tudi, da se ljubezen ne da prisiliti. Če ji ni tolk do mene zdaj, ji tudi v prihodnje ne bo. Sama mi je rekla, da ve, da to ni prav z njene strani, ker mi ne more toliko vračati, kot ji jaz dajem. Pravi, da ima zaradi tega občutek, da imam jaz do nje prevelika pričakovanja, kar pa jo moti in utesnjuje.
Prosim za nasvet; ali naj vztrajam v taki vezi, ali naj jo čimprej zaključim? Kako jo zaključiti, da bo čim manj bolelo? Vem, da bo bolelo predvsem mene?
Rad pa bi si našel prijateljico, s katero bi se res imel lepo, da bi oba uživala v taki vezi!

Roman, daj razloži zakaj ti njen bivši vse to piše? Jaz v tem vidim provokacijo bivšega, verjetno mu je tovja punca posredovala številko…., da bi ti znorel in vse skupaj poslal v PM. Prvo kot prvo temu bivšemu povej, da se lahko vidva dobita, tam ga pa daj parkrat okrog kepe. Drugo dejanje pa je, da svojo punco takoj zapustiš ker je več kot očitno, da z bivšim še zdaleč ni zaključila. Ti si bil neka udobna tolažba za prehodno obdobje, sedaj pa je spet v igri bivši, ki v njenem srcu ni bil nikdar bivši. Če bi bil bivši res stvar preteklosti, bi mu punca to povedala in bi ignorirala vse njegove klice, sms-e..itd.., kot pa sam vidiš…je stvar popolnoma drugačna.

Fant, svetujem ti več odločnosti in samozavesti, že to, da si dovoliš, da te bivši takole nadleguje je znak, da si “pezde”, pa brez zamere.

Steraj oba iz svojega življenja, veliko je še punc na svetu, samo boš pa moral narediti kar precej na samospoštovanju in samozavesti, tak kot si sedaj, nisi ravno neka terna oz. privlačen za nasprotni spol…

Srečno in pogumno naprej…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Kar se tiče njega se povsem strinjam. Lahko da ti celo laže v teh sms-ih. Provokacija vsekakor. Kar se pa punce tiče pa ne omahuj. Kakorkoli že se odločiš, samo nekaj moraš narest, ker če se ti samo izmuzne, potem boš samo velik bedak. 🙂

New Report

Close