Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Kako je ime konju od Pike Nogavičke

Kako je ime konju od Pike Nogavičke

Živjo,
Vem da je tole eno vprašanje čisto izven konteksta, pa vseeno.
Kolikor vas berem, vas je kar nekaj, ki imate otroke ali pa imate dober spomin. V družbi smo se začeli pogovarjati o pravljicah, ki so nam jih starši brali in beseda je nanesla na Piko Nogavičko. Nihče pa se žal ne more spomniti kako je bilo ime njenemu konju. Upam da mi katera lahko pomaga. Moram reči, da že kar nekaj časa iščem po netu, pa je povsod govora samo o Fickotu, nič pa o konju, razen tega da ga je imela.
Hvala vnaprej!

huuuu :)) mislim da je bil
striček
a se motim ?

bay Medi _________________________________________________________ Naj vam znotraj vedno sije sonce, ne glede kakšno vreme je zunaj... Prijatelj je človek, ki ve vse o tebi, in te še vedno ima rad.” Elbert Hubbard

konj nima imena…ga omenjajo kot Pikinega konja….
sem šla pogledat v knjigo,ker jo mam doma…

pozdravček

coccola

coccola ja zgleda da je res , tudi na internetu je govora samo o Pikinem konju , cudno , pa tak konj brez imena :))

bay Medi _________________________________________________________ Naj vam znotraj vedno sije sonce, ne glede kakšno vreme je zunaj... Prijatelj je človek, ki ve vse o tebi, in te še vedno ima rad.” Elbert Hubbard

konj je konj, tako je na videokaseti lp

… luba kroglca pregelk … nikdar nocem biti velk 🙂

…. konju je ime Striček 🙂

mijaffff

Konju je po moje ime Alfred, tako ga vsaj kličejo na Pikinem festivalu v Velenju. LP

Ne konju od Pike Nogavičke je ime KONJ. Moji otroci imajo to knjigo zelo radi in tista original (obstaja namreč veliko skrajšanih verzij in risank) piše, da ima Pika opico, ki ji je ime Ficko in konja, ki mu je ime KONJ.

LP

Pika je konja zmeraj klicala Gospod Konj, tako se vsaj jaz spomnim…

naj živi˝striček˝gospod Konj :))

bay Medi _________________________________________________________ Naj vam znotraj vedno sije sonce, ne glede kakšno vreme je zunaj... Prijatelj je človek, ki ve vse o tebi, in te še vedno ima rad.” Elbert Hubbard

Konju je bilo ime konj

New Report

Close