Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika kako izprati lepilo iz ustne votline

kako izprati lepilo iz ustne votline

Spoštovani!
Nisem sigurna, če sem na pravem forumu za takšno vprašanje, ampak na forumu nasvetov nisem dobila odgovora… upam pa, da mi boste vi znali odgovoriti, saj odgovarjate na vprašanja glede protez, a ne…

Moj oče ima protezo, katero si pritrdi s Korega lepilom za proteze, pravi pa, da lepilo težko izpere iz ustne votline. Ali mogoče poznate kakšne načine, kako oz. s čim se da lepilo lažje odstranit? Ali pa je mogoče kakšen trik že v samem nanosu?
Že vnaprej hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

ker je lepilo zasnovano tako, da kljub slini v ustih ostaja obstojno in funkcionalno, je seveda odstranitev tezavna in temu se ne da izogniti razen z izdelavo nove proteze ali podlozitvijo stare. Korektno izdelane proteze v zgornji celjusti obicajno drzijo dovolj, da si ni treba pomagati z dodatnimi lepili, spodaj pa je druga pesem…
Tako, najbolje, da si pomaga z navlazenim robckom in odstranjuje lepilo mehansko. Upam, da sem vam v pomoc,
lp Andreja

Tudi sam uporabljam lepila za pričvrstitev proteze. Zvečer, ko protezo odstranim le to normalno umijem z zobno krtačko, lepilo se odstrani brez problema. Lepilo, ki je ostalo v ustni votlini pa odstranim s suhimi robčki ali le za to namenjenim mehkim toaletnim papirjem. Lepilo se na papir zelo močno prime, bolj kot na dlesen in se ga zato iz ustne votline odstrani brez problema.

Uroš

New Report

Close