Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice Kako in kaj pripraviti, urediti pred hrambo divjih rastlin, cvetov

Kako in kaj pripraviti, urediti pred hrambo divjih rastlin, cvetov

Dobro jutro vsem,
Imam skrbi, da ne znam cvetov rastlin pravilno urediti, preden bi jih dala v hrambo/shrambo, torej v glaze.
Trenutno sem zacela brati ogromno materiala na to temo ; naravnih cajev, ip. Ter nasla da raste ogromno slezenovca, smilja in podobnih rastlin blizu doma, in bi jih zelela posusiti in v glaze dasti, da bi jih lahko imela za caje.

Ampak ocitno imajo zajedalce, napadalce ali pac zivece zivalci na sebi.
Na slezenovcu sem nasla danes zjutraj kar nekaj gosenic, crvov(?)
Na smilju se bolj kot ne musice.
Hvalabogu s timijanom in rozmarinom nimam taksnih tezav, ampak mogoce to zato, ker sem jih nabrala brez cvetov. Ali pa ker nimajo tezav s temi zivalmi?!?

In ne vem, kaj storiti, kako urediti , kak prostor imeti, da ko prinesem to domov, da ne dobim kaksne invazije moljev posledicno in bi morala vse stran vrzti, ce se to zgodi v kuhinji.

Res bi bila vesela vsakrsnih nasvetov, kaksne prostor se priporoca.
Ali je oz. kako je potrebno s vsako rastlino ravnati? Sem bila mnenja, da postavis na kaksno mizo, okensko polico, kjer cez dan sonce sije in da se to posusi…. sedaj pa ne vem.

A nobeden ne zbira cvetja, rastlin in podobno, da bi imel za caje, ali pa “kreme”?
Sem mislila, da vec ljudi nabira rozmarin, timijan in po moznosti se kaksne druge rastline, in bo delil nasvete, kako te rastline posusiti, kje jih hraniti, itd.

Res bi bila vesela vsakrsnega nasveta. A naj na balkonu uredim nekaksno stekleno “skatlo”? Namrec, cez dan dobim ogromno sonca med 10-18 uro na tem balkonu. Medtem, ko sicer v stanovanju je prostor, a manj soncno.
LP,
MATkA1

New Report

Close