Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Arhiv Sociala Arhiv – Sociala Kako do dela v Avstriji, Nemčiji, Švici, VB, Irski?

Kako do dela v Avstriji, Nemčiji, Švici, VB, Irski?

Je kdo našel službo v tuji državi pa, da je družboslovec po izobrazbi?
Zanimajo me nemškogovoreče in angleško govoreče države.

Tu imam sicer dokaj varno službo, ampak daleč stran od tega, kar bi želela delat. Iščem v Sloveniji drugo, ampak neuspešno.

Razmišljam kako recimo v Avstrijo, Nemčijo. Dejstvo je, da znam premalo nemško, da bi lahko kandidirala za službo, kjer je potrebna visoka izobrazba in tekoče znanje jezika. Zato razmišljam, da bi si našla kako delo, kjer ni potrebno tako perfektno znanje nemščine in da se hkrati dosti jezika naučiš (recimo, če delaš v kaki proizvodnji ali pa kot čistilka ali kaj podobnega – se ne naučiš kaj prida jezika).

Ima kdo kako idejo?
Želja je delo v turizmu, ampak jezik je še ovira.

Dobrodošle ideje tudi kako izpopolniti nemščino (angleščino) recimo na dopustu ali pa, kake dobre ideje kako se učite tako doma. S kom govorite, komu pišete.

Za Nemcijo lahko recem, da so potrebe zelo velike na vecih podrocjih. Tradicionalno je Nemcija “proizvodna druzba”, torej dela v proizvodnji ne manjka. Je tudi “starajoca se druzba”, zato tudi skrb za ostarele predstavlja panogo, kjer kadrov kronicno primanjkuje. Zadnje case se na glas govori tudi o pomanjkanju kadrov na podrocju varovanja otrok. Zdravstvo je tudi kronicno podhranjeno. Skratka… res je moznosti za delo mnogo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Verjamem ja, ampak delo v proizvodnji me ne mika, delo z ljudmi na način, da jih vzgajaš, oskrbuješ, mi tudi ni. Niti nimam ustrezne izobrazbe za take zadeve. Pa seveda ne bi šla na slabše kot sem sedaj. Zdaj imam 1250€ neto, 40 urni delovnik, samo dopoldan.

Bolj me muči kako se naučiti toliko jezika, da mi bo jezik šel tekoče, da bom primerna za strokovna dela, kjer je zahtevano tekoče znanje jezika. Recimo za delo v turizmu.

Verjamem ja, ampak delo v proizvodnji me ne mika, delo z ljudmi na način, da jih vzgajaš, oskrbuješ, mi tudi ni. Niti nimam ustrezne izobrazbe za take zadeve. Pa seveda ne bi šla na slabše kot sem sedaj. Zdaj imam 1250€ neto, 40 urni delovnik, samo dopoldan.

Bolj me muči kako se naučiti toliko jezika, da mi bo jezik šel tekoče, da bom primerna za strokovna dela, kjer je zahtevano tekoče znanje jezika. Recimo za delo v turizmu.
[/quote]

Bi pa šla recimo delat na kako kmetijo, če bi bilo delo ok plačano pa, da nisem med samimi tujci. Ker delat med priseljenci si ne želim, ker potem ni neke konkretne možnosti učenja jezika.
Recimo, če bi delala med samimi Slovenci v Nemčiji, bi kaj malo nemškega jezika uporabljala.

ostani raje v Sloveniji. s svojo placo lahko tam lagodno zivis. s to placo pa bi v tujini malo tezje. sla bi sicer skozi mesec brez pomanjkanja, vendar ce primerjas lagodnost zivljenja v Sloveniji, potem ni dvomov.
poleg tega. v tujini moras na zacetku poprijeti za vsako delo. vendar ne za predolgo casa, kajti ce si cistilka 5 let pomeni z drugimi besedami da nisi sposobna boljse sluzbe. kar pa nedvomno si.

Jaz si želim premik iz administracije kjer delam sedaj, karkoli za nekaj časa bo dobro. Želim potovati, spoznavati nove ljudi, kulture. Plan je Anglija (za začetek), tam poznam ljudi ker sem pred davnimi leti (25) že živela gor, navezat stare stike, začeti na novo…planiran termin pa september 18. Wish me good luck. :)))

anglija v tem obdobju ne bo vec obljubljena dezela. brexit je pred vrati

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close