Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika kako čistiti očala?

kako čistiti očala?

Pozdravljeni!

Zanima me kako in s čem pravilno čistiti očala, da se ne poškodujejo? Bojim se, da bi poškodovala stekla z nepravilno nego. Kolikor sem dobila vtis, ko se pomerjala očala po optikah, vsi običajno priporočajo pri steklih eno tanjšavo in antirefleks. Dioptrijo imam na levi -3.5 in na desni -3.25 (na desni tudi 0.5 cilindra). Torej, zanima me kako naj čistim takšna očala.

1.) Je uredu, če jih, ko se nam umažejo stekelca (vsak dan ali pa celo večkrat na dan) umijemo pod vodo z milom in nato obrišemo v papirnat robček?
2.) A bo kaj narobe, če jih večkrat na dan čistim s tisto priloženo krpico, ki se vedno dobi zraven očal?
3.) Kaj je bolje za očala: čiščenje z vodo in milom ali brisanje s krpico?
4.) Ali pa je morda bolje, da se čisti s kakšno tekočino, ki jo prodajajo v optiki posebej za čiščenje očal (nisem nikoli spraševala o teh tekočinah v optikah, predvidevam pa, da verjetno kaj v te namene prodajajo)?

Dosedaj sem nosila leče, tako da se na očala res ne spoznam in se vam zahvaljujem za odgovor.

Najboljše je prva točka, le da na koncu ne obrišete v papirnat robček (ki zna biti grobi), ampak v krpico, ki jo dobite zraven očal.

New Report

Close