Najdi forum

Kako brez zdravil znižati krvni tlak?

Popravljam post!

Napitek iz bele omele se ne dela kot poparek, ampak se namaka v hladni vodi! (podobo kot glog za srce!) :

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1537

Sama sem na lastni koži probala, kako je, ko ti pritisk neznosno pade. Sama imam nizkega, zato stremim k visokemu, vendar po kuhanju naslednje jedi, sem imela vedno isto reakcijo: zelo, zelo zaspana, kot da sem brez krvnega tlaka in vedno isto.

Operem kislo repo, jo vržem na svetlo prepraženo čebulo (2 ), skupaj s čebulo potenstam, dodam na drobno sesekljano glavico česna, še malo pražim, malo začinke in zalijem z vodo. Ko je kuhano (repa še rahlo kompaktna), se naješ in zaspiš, o visokem pritisku pa ne duha ne sluha.

V primeru popražene moke na čebuli in ocvirkov je pa verjetno druga pesem. Meni odgovarja zgornja varianta, ki jo bom pozimi jedla izključno zvečer.

Pozdravljeni !
Zanima me ali te pošlje ginekolog v bolnišnico če imaš samo na njegovem pregledu povišan pritisk? .Doma si ga sicer redno lepo merim in ga nimam pridem tja nervozna dva dni prej seveda in je pritisk v zraku .Ima katera iste težave ?

Debeluška,

tudi sama imam enako težava. Kako si jo odpravila ti?

Da se izogibaš konfliktnim osebam, greš na svež zrak, delaš kar te veseli, se zdravo prehranjuješ, si tam kjer ti je lepo

Ljudje smo miselna bitja in vsak ima v sebi moč za urejanje zdravstvenih težav. Prepričali so nas, da tega nismo sposobni, zato verjamemo, da nam lahko pomagajo le zdravila.
Moč boste našla v sebi. Kako? Ko boste svojo pozornost preusmerila na stvari, ki vas veselijo in boste večino časa temu posvetili, bo mimogrede izpuhtel visok krvni tlak.
Zavod Sior

Zanima me kako popiti koruzno moko z vodo. Ali popiješ samo vodo in ali moraš popiti tudi usedlino.

Hvala in lp!

vse moraš spit še koruzo zraven jas spijem dva dc vode pa povkile polente vsaki 3 dan pa pomaga

Brez zdravil znižamo krvni tlak tako, da se živimo zdravo, pod to pa spada marsikaj, kar je vsakomur poznano.

Ker se je stresu v vsakodnevnem življenju težko izogniti, stres pa dviguje krvni tlak, pomagajo poleg zdravega načina življenja tudi tehnike dihanja, tehnike sproščanja in avtogeni trening. Z vsemi temi metodami je mogoče previsok krvni tlak spustiti na sprejemljiv nivo dokaj hitro in v vsakem trenutku brez zdravil. Narobe je živeti nezdravo in stresno in se zanašati na vnešene substance, da bodo regulirale posledice človekovega nezdravega načina življenja.


Se strinjam. Ob tem pa ima vsako zdravilo še stranske učinke, kar največkrat povzroči še dodatno neravnovesje in vodi k odvisnosti od raznih zdravil.
Zdravega načina življenja ne more nič nadomestiti.

Raziskave potrjujejo blagodejno delovanje izvlečka oljčnih listov
Torej ni nenavadno, da so se znanstveniki vprašali, ali lahko blagodejno delovanje izvlečka oljčnih listov tudi znanstveno potrdijo. Med opravljenimi raziskavami se je izvleček oljčnih listov najbolj izkazal pri reševanju ene od najpogostejših zdravstvenih težav moderne dobe – visokem krvnem tlaku. Znanstveniki so že pred nekaj leti odkrili, da pri živalih v resnici zmanjšuje visok krvni tlak, nedavna raziskava pa je ta učinek potrdila tudi na ljudeh. Raziskavo so opravili na enojajčnih dvojčkih, preučevali pa so vpliv jemanja izvlečka oljčnih listov v obliki kapsul.

Opravili so dve študiji, ki sta objavljeni v reviji Phytotherapy Research. Eden od dvojčkov je jemal manjši odmerek izvlečka oljčnih listov, drugi pa še enkrat večjega. Enojajčni dvojčki so izvleček jemali osem tednov. Pri tistih, ki so jemali višji dnevni odmerek (1000 mg), se je sistolični krvni tlak znižal v povprečju za 11 mmHg, pri tistih, ki so jemali manjši odmerek (500 mg), pa za 5 mmHg. Znanstveniki so opazili še eno blagodejno posledico jemanja izvlečka oljčnih listov: znižanje koncentracije slabega, LDL-holesterola. Zato nekateri zdravniki že razmišljajo, da bi izvleček oljčnih listov priporočali kot dopolnilno zdravljenje za paciente z blago povišanim krvnim tlakom.

http://www.evergreenlife.it/vesnafranca

Raziskave potrjujejo blagodejno delovanje izvlečka oljčnih listov
Torej ni nenavadno, da so se znanstveniki vprašali, ali lahko blagodejno delovanje izvlečka oljčnih listov tudi znanstveno potrdijo. Med opravljenimi raziskavami se je izvleček oljčnih listov najbolj izkazal pri reševanju ene od najpogostejših zdravstvenih težav moderne dobe – visokem krvnem tlaku. Znanstveniki so že pred nekaj leti odkrili, da pri živalih v resnici zmanjšuje visok krvni tlak, nedavna raziskava pa je ta učinek potrdila tudi na ljudeh. Raziskavo so opravili na enojajčnih dvojčkih, preučevali pa so vpliv jemanja izvlečka oljčnih listov v obliki kapsul.

Opravili so dve študiji, ki sta objavljeni v reviji Phytotherapy Research. Eden od dvojčkov je jemal manjši odmerek izvlečka oljčnih listov, drugi pa še enkrat večjega. Enojajčni dvojčki so izvleček jemali osem tednov. Pri tistih, ki so jemali višji dnevni odmerek (1000 mg), se je sistolični krvni tlak znižal v povprečju za 11 mmHg, pri tistih, ki so jemali manjši odmerek (500 mg), pa za 5 mmHg. Znanstveniki so opazili še eno blagodejno posledico jemanja izvlečka oljčnih listov: znižanje koncentracije slabega, LDL-holesterola. Zato nekateri zdravniki že razmišljajo, da bi izvleček oljčnih listov priporočali kot dopolnilno zdravljenje za paciente z blago povišanim krvnim tlakom.

http://www.evergreenlife.it/vesnafranca%5B/quote%5D

In ti ne bi bila ti, to je vesna inu franca, blago povišana ljubiteljica keša in blago povišanega krvnega tlaka, če ne bi to takoj poskusila vnovčiti kar tule pri enojajčnih dvojčkih, z zastonj reklamo na licu mesta? 🙂

Kar se mene tiče, ti pojej vse kapsule kar sama, dokler o tem zdravniki samo razmišljajo. Boš potem spet zdrava. 🙂

Lep pozdrav
marinec

Moja mama si pomaga z oljčnimi listi, ki jih dobi pri ponudniku Hiša zdravja.
Če še koga zanima, kateri so to oljčni listi – http://hisa-zdravja.si/prodajni_program/za_zdravje/srce_in_ozilje/krvni_tlak/116/oljcni_listi_izvlecek_500_mg/[/url]

Stiskaj žogico, ki odpravlja stres in pij čaj bele omele.

Česen vzemite celega kot kapsulo zjutraj na tešče. Ne bo vonja…

New Report

Close