Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija kakanje in mleko

kakanje in mleko

moja 1 mesečna hčerkica ima težave z kakanjem …. no naj povem od začetka ….
bili v posvetovalnici in ker je ona samo na dodatku je pediater rekel da se je malo preveč zredila … uporabljali smo milumil 1 … svetoval nam je naj zamenjam mleko in tako sem včeraj kupila beba1 ( se mi je zdelo vredu ker jo uporabljajo tudi v porodnišnici ) in je včeraj dobila par obrokov tega mleka …. sedaj pa ne vem ali je to lahko vzrok da mala že celi dan nič ne kaka, se samo napenja in včasih kaj prdkne …. naj še povem da sedaj uporabljamo še daktarin gel supaj z nistatin oralnimi kapljicami ker imamo soor ( to nam je dal pediater ), sab simplex kapljice ker imamo krče in danes smo dali prvo kapljico D3 vitamina.

mala se mi že prav smili ko ne more kakati …mi lahko kako svetujete kaj naj poizkusim in še ali je mooče vzrok temu lahko menjava mleka oz. jemanje vseh teh zdravil ?????

hvala

Dober dan, Pika,
zelo možno je, da je zaprtje nastalo zaradi menjave mleka, pa tudi zdravila sedaj prejema. Morda še malo počakajte, saj včasih dojenčki ne kakajo tudi cel teden, pa je to še vedno lahko normalno, če nima bolečin in se ne muči.
Črevesje je namreč poleg kože največji organ in ti tamali pikci odreagirajo “skozi črevesje”, malo po domače povedano.
Torej počakajte, poskusite dodajati še prekuhano vodo. Če ne bo kakala do jutri, pokličite vašega zdravnika (pa ni panike, samo vikend je na pragu).

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor. Naj pa še sporočim da smo včeraj uporabili vse domače trike in je mala proti večeru le kakala … najprej je bilo blato zelo trdo … kot bobki in je kar malo jokala ko so prihajali ven nato pa je sledilo malo bolj mehko blato …. no sedaj smo spet na starem mleku in upam da bo sedaj spet vse vredu.
Bi vas pa še nekaj vprašala in sicer sem razmišljala da bi namesto sab simplex kapljic dajala kuminov sirup vendar sem že večkrat slišala da zna ta sirup zapirati ( to je rekla marsikatera mamica ki ga je uporabljala ) in me zanima če je to res ker ne bi rada da bi bili spet zaprti.
Hvala

Draga Pika,
kuminov sirup je namenjen za blaženje napenjanja in krčev v trebuhu. Pomirja razdraženo črevo, zato lahko povzroči tudi počasnejše odvajanje blata. Tako, da pravzapav res lahko tudi zapira.
Deklica je torej najprej kakala trde bobke in potem normalno blato. To vidimo pri zaprtju, ko se prvo blato, ki je na izhodu, strdi v pravi čep. In to boli, lahko celo včasih povzroči manjšo krvavitev.
Če je deklica samo na mlečni formuli, potem poskusite ponuditi tudi otroške čaje, saj pri zaprtju vedno svetujemo več tekočine. Vendar nekateri otroci ne marajo piti tekočin, sploh pa je vaša deklica še novorojenček, pa se šele prilagaja na življenje na tem svetu.
Boste videli, kako se bo zadeva razpletla, včasih je celo potrebna pomoč, da se takole trdo blato na izhodu iz črevesja lažje izloči.

Vam pripnem še en link na kuminovo temo:

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Tudi mi imamo prebleme s kakanjem naše punčke,stare 6 tednov.Je dodjena, dodajamo pa ji še Novalac (približno v razmerju 1:1).Problem je ta, da se pokaka na vsakih 6 do 7 dni oziroma šele takrat, ko ji damo piti sladke kamilice. Tako je že od rojstva. Blato je oker barve, zelo obilno, tekoče. Med tem časom ima dosti vetrov, veliko punka in to zelo smrdeče. Zanima me, če je to za dojenčke normalno? In še to: kaj naj storimo, da bo bolj pogosto kakakla? Naj bo vedno odvisna od sladkih kamilic?
Zahvaljujem se vam za hiter odgovor in vas lepo pozdravljam.

Ula

Pozdravljeni, Ula1,
če vaš sonček kaka le 1x tedensko trše blato, se ob tem napenja in ima težave, potem bi morda poskusili uporabljati Novalac formulo za zaprtje oz. pripravo Novalaca po navodilu za zaprtje.
Prilagam vam link:

Mnogo mamic pa je moralo mleko zamenjati za formulo, ki olajša odvajanje, npr. Comformil1:

Obenem deklici ponujajte prekuhano ohlajeno vodo, če le želi. Če pa še vedno ne bo kakala, pa vaš preizkušen recept.

Upam, da boste uspešno redno kakali,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close