Najdi forum

Zanima me, kaj lahko storim, če izvem za spolno nadlegovanje ali zlorabljanje?
Se obrnem na policijo, socialno službo? In kaj oni naredijo v primeru, da dobijo prijavo? Kolikor zadnje čase spoznavam učinkovitost takšnih služb, se bojim, da lahko žrtve trpijo naprej. Se motim? Močno upam, da se.

V primeru spolnega nasilja, gre za kazniva dejanja , ki so večina prijavljiva po uradni dolžnosti. Torej je dejane treba prijaviti.Še posebej ko gre žrtve otroke ali mladoletne osebe, ni o tem nobenega dvoma. Dejanje lahko , ko gre za otroke / po Konvenciji o otrokovih pravicah je otrok od 0 do 18 leta /prijavite na policiji, socialni službi, tožilstvu. V vsakem primeru bi morala vsaka služba, uporabiti metodo timskega dela; Center za socialno delo bi moral sklicati tim, katerega stalni člani so tudi policist oz. kriminalist, zdravnik, pristojni socialni delavec in morebiti zaupna oseba. Član tima je lahko tudi tožilec. Na timu dobijo informacije torej o prijavi vsi in vsak ukrepa po njegovi dolžnosti in pristojnosti. Policija raziskuje sum kaznivega dejanja, sociala je dolžna narediti vse za zaščito otroka. V vsakem primeru torej, ko podate prijavo na katerega koli od teh organov, bi se morali medsebojno povezati. Le tako se lahko ustrezno zaščiti otroka.
Delo na področju zlorab pri nas še ni ustrezno razvito. Toda tudi takšne oblike ozaveščanja in informiranja ljudi k temu lahko doprinašajo.

Večinoma ljudje (sosednje) tega ne prijavljajo, ker se morda bojijo tistega človeka. Je prijava lahko anonimna?

Jaz ne vem, kaj bi storila, če bi mi otrok povedal kaj takega. Bojim se, da ne bi znala odreagirati tako mirno kot je moja mama in bi se takega človeka lotila na napačen način.

New Report

Close