Najdi forum

zdi se mi da boljša polovica ni več takšna kot je bila!zdi se mi da ni več za igrice in stvari ki sva jih počela včasih!prosim svetujte mi

Če si doma tako redkobeseden kot si tukaj in če se doma tako trudiš kot se tukaj z besedami………

Veš, kako pravi bosanski pregovor:

Brez Muje se še čevelj ne obuje.

Primož

ja hvala za tko osežn in strokovnorazložen odgovor!

Veš jaz imam kar nekaj listkov okrog mojega monitorja. Med drugim sem si prepisala tudi take stavke iz tega foruma kot so: nihče in nič nam ne pripada samoumevno, ampak moramo tako delovat, da si to pridobimo, tudi terjati nimamo pravice, lahko le vztrajamo,…mislim da so to Primoževe besede, je pa dobro da pobrskaš malo po starejših zapisih in našla boš veliko lepih misli.
Pozdrav

Prosim ni za kaj :))

Primož

Krovioviu, pa ti še ni porajtalo, da bi napisala kaj več o tem problemu, če hočeš konkretne odgovore kajne?

spoštovani krovioviu,
premalo si nam povedal. Verjetno si se tudi ti kaj spremenil, in nisi takšen, kot si nekoč bil. Koliko časa sta skupaj. Se je počasi prikradla monotonost?
Za rešitev takih zadevic se morata vedno OBA truditi.
Če njej ni do stvari, ki sta jih počela VČASIH, dajta kaj novega početi.

Pozdrav!
Meni so kratka pisma všeč. Rekel bi, res je nič ne sme biti samoumevno. Zato se tudi jaz po 10 letih še kar trudim in osvajam svojo “babo”. A kaj češ, tudi ona izgublja vsesplošni interes. A se ljudje staramo?
Groza! 🙂

opla Primož!

ne vem, ali se hecaš, ali pa res ne veš!!

ta pregovor je slovenski. Muja pomeni trud! torej: brez truda se še čevelj ne obuje.

res pa mi je pripovedovala neka učiteljica, da je otrok (neslovenec) pri pouku zapisal tako, kot si napisal ti.

če pa si se samo hecal s tem”bosanskim” pregovorom, se opravičujem za popravljanje!

LP

Resna,

sedaj pa sem se nasmejal kot že dolgo ne. Ja to je bila šala. vic na temo mujota, ko je moral narediti izpit in slovenščine, pa je napisal Muje z veliko.

primož

:)))))))))))))))))))))))))))))

saj sem si mislila, da je tako. zato sem pa tudi napisala, da se opravičujem, če si se samo hecal.
vsekakor se je stvar brala, kot da resno misliš. mogoče je celo kdo res mislil, da je pregovor bosanski.

iz ssjk:

muja -e ž (u) raba peša trud, prizadevanje: cigareto si je prižgal po dolgi muji; prostor se da preurediti z malo muje • nar. to ni za mujo popravljati ni vredno, se ne izplača; preg. brez muje se še čevelj ne obuje brez truda, prizadevanja ni pričakovati uspeha

ej pika,

to je bil štos!!!!

primož

Za vse pravopisce in slovničarje. Remember this two: MUJO in Haso? Get it? Mujo??

New Report

Close