Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kaj je vzrok odpadanja las?

kaj je vzrok odpadanja las?

Lep pozdrav,

Zanima me kaj je lahko vzrok za odpadanje oziroma morebiti razredčene lase v zgodnjih 20 letih, verjetno ima oseba ta problem od otroštva.

Edina informacija, ki bi jo morebiti lahko povezal je pomankanje hemoglobina v krvi, manj pod minimumom za žensko. Ali je to povezano s prenosom kisika in Fe po krvi? in kako to vpliva?

Zelo vam bom hvaležen, če mi lahko poveste kaj več o tem, saj bi želel izvedeti v kakšni situaciji se nahaja oseba s podobnimi problemi. Kakšne so možnosti za zdravljenje, koliko časa traja, itd. Več info, ki mi boste podali bolj vam bom hvaležen.

Lepo se vam zahvaljuejem ter vas lepo pozdravljam,

Spoštovani!

Ste pa skrivnostni in skopi s podatki. Če gre za žensko zgodnjih 20. let, je najprej potrebno pomisliti na premajhno dleovanje ščitnice. Nekoliko znižan hemoglobin ne bo pravi razlog za to. Seveda je največkrat posredi konstitucionalno izpadanje las, tj. prirojena lastnost lasnih mešičkov (videli boste po njenih sorodnicah). Drgui bolezenski razlogi za izpadanje las pri maldi ženski so veliko redkejši.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Meni so se pa v zadnjem času izpadali lasje. Na splošno, po celi glavi. Star sem 19.5 let.

Hvala za odgovore,
LP

Spoštovani!

Lahko gre za običajen pojav, vsekakor pa bi bilo potrebno preveriti raven ščitničnih hormonov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close