Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Kaj je to!?

Kaj je to!?

Pozdravljeni!

22. maja sem rodila deklico. Rodila se je 4 tedne prekmalu, torej točno ko sem dopolnila 36 tednov. Na začetku je bila malo zlatenična zato sva v porodnišnici ostali malo dlje. Poleg tega pa sva nekaj izgubili tudi na teži. Zdaj se lepo dojiva in je v treh tednih in štirih dneh dobila že 500g od njene porodne teže.
Zadnje nekaj dni opažam da glavico precej zateguje nazaj. Recimo ko se med spanjem preteguje zategne glavico nazaj, med previjanjem (kadar joka) se tako močno upre na glavico da se skoraj dvigne, kadar ji kaj ni po volji vedno zategne glavico nazaj. Zanima me ali je s tem kaj narobe? nekaj sem prebrala o mišičnem tonusu, pa me zanima ali je to mogoče to in če je kako lahko pomagam svoji pikici?
Pregled pri pediatru imava naslednji teden, vendar je do takrat še takooo daleč, zato sem se obrnila na vas.
Zanima me tudi da včasih (redko) med spanjem trzne? Se strese, kot bi se nečesa ustrašila potem pa nazaj zaspi, kot da ni bilo nič.
Glede na to da je nedonošena me vse skupaj toliko bolj skrbi.

Hvala Vam za Vaše odgovore.

Lep pozdrav!

Spoštovana Tanda,
vaša deklica pretirano izteguje glavico, predvsem ko je napeta (poviša tonus ob joku, neugodju). Ima dva dejavnika, ki nas opozarjata na večjo previdnost, nedonošenost in podaljšano zlatenico zaradi nedonošenosti.

Naslednji teden imate pregled pri pediatru, ki vaju bo napotil ali k razvojnemu pediatru ali na razvojno nevrofizioterapijo, kjer vas bodo priučili pravilnemu pestovanju, divganju, obračanju otroka, s čimer vzpodbujamo pravilne vzorce in zmanjšujemo nepravilne. Ker bo to tako zgodaj, se bo otroček primerno razvijal.
Nobenih skrbi, vse bo dovolj zgodaj, zato kar uživajta, vsekakor pa pravilno pestovanje!
Nekaj o tem:

Vse bo v redu, le pogumno naprej,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kar se tiče trzljajov med spanjem… To je tudi moj sin delal, sem že v porodnišnici vprašala sestre, pa so rekle, da je normalno, no in zdaj že nekaj časa teh trzljajev ni več (star je pa 11 tednov).

No, spet nisem odgovorila na vse.
Kot je rekla Eya. Tile trzljaji med spanjem, predvsem v zgodnji fazi spanja niso nič posebnega (tudi mi trzamo, predem globoko zaspimo). Opazujte jih.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za vaše odgovore!

LP

Bi tukaj dodala svojo izkušnjo, če smem.
Moj sinko je prve mesece svojega življenja tudi ob krčevitem joku zategnil glavico nazaj, se usločil in bil trd kot struna. Ko je pediatrinja to videla, naju je preventivno tudi poslala na dodatne preiskave (UZ glavice, EEG, razvojna ambulanta). Bila sem zelo zaskrbljena, skorajda že obupana.
Izvidi so bili vsi v redu, krčevito zvijanje je samo od sebe izzvenelo, obiski v razvojni ambulanti pa so nama samo koristili, saj nama je zdravnica pokazala pravilne prijeme pri dvigovanju, obračanje telesca pri previjanju, itd. Tudi zdaj, ko je sinko star že skoraj eno leto, in na srečo popolnoma zdrav, se vedno veselim obiska v razvojni ambulanti, saj vedno izvem kaj koristnega.
Tako da – Tanda, ni vse tako črno, kot morda izgleda.

Res hvala vam za vse odgovore.

Glede na to da je prezgodaj rojena me res skrbi, da nebi bilo kaj narobe.
Drugače sem pa optimistka in sem prepričana da bo vse o.k. in da se bova zrihtali tako da bo o.k.

Pa LP.

Seveda bo v redu, samo potrpežljivost, pravilno delovanje in ljubezen.
Ni da ni, da ne bi tale mešanica bila uspešna.

Lahko noč,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close