Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija KAJ JE ANALNA FISURA?

KAJ JE ANALNA FISURA?

Pozdravljena!
Najprej opravičilo za pozen odgovor, nekako se je izgubilo med “označenimi ne prebranimi temami”.
Krvavitve brez bolečin običajno lahko delajo notranji hemoroidi, ki so pri vas, glede na izvid, res nekoliko povečani. To je verjetno bil vzrok krvavitev v preteklosti, zato je bilo tudi po uporabi mazil in Detralex tablet bolje.
Trombozirani hemoroidi nastanejo neodvisno od drugih proktoloških stanj, vam se je v kratkem času ponovil vsaj dvakrat. Posledica zunanjih so lahko krvavitve in bolečine in pa tudi zakrčenost. To vse pa lahko prispeva k nastanku fisure, ki je pogojena tudi z napenjanjem ob odvajanju ali tršim blatom. Očitno je pri vas sočasno z drugo epizodo tromboze nastala tudi fisura. Fisure so lahko precej boleče in nas omejujejo pri vsakodnevnih opravilih, celjenje pa je lahko dolgotrajno, tudi po več mesecev. Le mažite predpisano mazilo, saj bo sprostilo mišico in naredilo boljše pogoje za celjenje. Hadensa kremo lahko uporabljate sočasno, vendar pazite da vas ob Nanosu ne bo pekla, saj tako lahko fisuri naredite več škode kot koristi, saj predel dodatno ranite ali nadražite. Mazila nežno vmasirajte večkrat dnevno v predel zadnjikovega kanala.
Do kontrole bi že moralo biti bolje.
Lp,

Pozdravljeni,

Zanima me ali je možen vzrok za nastanek analne fisure analni spolni odnos? Pred kratkim je bil moj mož urgentno pregledan in podana je bila ta diagnoza. Moj mož nikoli ni imel težave z odvajanjem ali trdim blatom, opazila sem tudi, da po malem uhaja blato že 2 leti in njegovi vetrovi so neslišni. Z možem nimava intimnih odnosov, pa tudi zelo opazno je postalo njegovo sovraštvo do žensk.

Zanima me resnica zaradi lastnega notranjega miru in upam na čimprejšnji odgovor.

Odgovor na objavo uporabnika
Galeb827, 05.10.2022 ob 22:05

Pozdravljeni,

Zanima me ali je možen vzrok za nastanek analne fisure analni spolni odnos? Pred kratkim je bil moj mož urgentno pregledan in podana je bila ta diagnoza. Moj mož nikoli ni imel težave z odvajanjem ali trdim blatom, opazila sem tudi, da po malem uhaja blato že 2 leti in njegovi vetrovi so neslišni. Z možem nimava intimnih odnosov, pa tudi zelo opazno je postalo njegovo sovraštvo do žensk.

Zanima me resnica zaradi lastnega notranjega miru in upam na čimprejšnji odgovor.

Med možnimi vzroki za nastanek analne fisure je tudi analni spolni odnos, kot tudi trše blato, driske, poškodbe z delci v blatu…

Ostale težave ki jih ima mož niso nujno povezane s fisuro in tudi če jo ima iz tega težko sklepate da ima analne spolne odnose.

Glede na napisano vsekakor potrebujeta odkrit pogovor in ne predvidevanj.

lp,

 

Hvala za hiter odgovor. Lp

New Report

Close