Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Jutranja omotičnost

Jutranja omotičnost

Pozdravljeni,

cca 10 dni opazam da imam zjutraj cuden obcutek v glavi, ni prav vrtiglavica, prej bi rekla obcutek pjanosti. Ko se zbudim, se preden ostanem, enostavmo ne moram dobro “izostriti” okolice. Potem je malo bolje. Ko stojim je vredu, ko sedim, oz imam glavo nagnejo cutim nekaksen pritisk v vratu, kot da je vse to povezano z vratom(vratno hrbtenico) . Hitro premikanje glave prav tako sprozi da nenavaden obcutek. Slabosti ni, v sluzbi sem sicer v stresnem obdobju…stara sem 30 let, sportno v zadnjem casu bol mal aktivna sicer. Pritisk je ok. Vem da bo potreben obisk pri zdravniku, vendar me zanima ce imate vi kasno mnenje glede na opisano.

Lp, Tadeja

Morda je vseeno vrtoglavica…. podobne simptome povzroča benigna pozicijska vrtoglavica, pri vstajanju ali zjutraj lahko padec krvnega tlaka oz nižji krvni tlak… Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odg. Se mi pa je v petek v sluzbi zgodilo ,da me je zacel boleti v zatilju glave( predel ko vrat prehaja v glavo), in na trenutke obsla slabost in rahla vrtoglavica Isto je bilo vceraj in danes. Do tezav pride ce sedim, ce stojim je ok. Res je da v sluzbi sedim 8+ ur na dan..v petek sem po sluzbi odsla do zdravnice, ker pa je bila moja odsotna me je pregledala ena druga. Njen odg je bil da naj preverim vid. Glede na to da odhajam cez 2 tedna na dopust, me ti napadi slabosti/omotice/vrtoglavice rahlo skrbijo.

Nerad bi slabosti in omotice pripisoval vratu, možnosti pa je res cel kup, prav velikih razlogov, da bi vam moralli pokvariti dopust ne vidim, razlon možnosti sega pa vse od krvnega tlaka, slabokrvnosti, ravnotežnega organa in še kupa stvari. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sicer nima nobene veze stem, ampak ali se klopni meningitis lahko ugutovi preko krvi, ali samo punkcija likvorja?

S kombinacijo klinične slike in preiskav, nikoli s preiskavami kar na suho brez ustrezne klinične slike, dokončno s punkcijo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Ena izmed diagnoz je slabokrvnost. Sedan 3 dni jem zelezove tablete, in me zanima koliko casa priblizno traja da se pozna izboljsanje?

Koliksna slabokrvnost?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close