Najdi forum

Julij 2009

Nina23 ful lepo da si videla srček, joj si že na dobri poti. Jaz pa bom še lepčas čakala, ker imam pregled šele 24.11 in se mi bo zelo vleklo do takrat in upam, da bom tudi jaz slišala srček.

Me veseli nina23 da je vse ok. Jaz moram čakati na prvi pregled do 3. decembra – groza! Nevem zakaj imam jaz tako pozno ko pa vidim da imajo vse večinoma že okrog 7. tedna. Jaz bom takrat že v 10! Pri prvem sem imela 1. pregled v 8/9 tednu. Res pa je da je na našem koncu veliko otrok in ima moja ginekologinja kar gužvo, tako da bo verjetno to razlog zakaj tako pozno. No bom že zdržala. Nuhalno imam pa 22.12. Počutim pa se sicer kar vredu, ni občutka da sem noseča, kot prvič. Še dobro da je tako, ker sicer nevem kako bi zdržala doma z 14 mesečnikom! Kako ste kaj ostale in počutje?

Unna to je super, da ti ni nič slabo nič ne špika…jaz sem tudi na istem kot ti, sploh ne vem da sem nosečka razen to da ni več M, drugače pa mi ni nič slabo,joškice me nič ne bolijo,špika me tudi ne in res me je zelo strah da ni z mojo pikico kaj narobe, ker ne čutim nič nosečniških znakov,????Še 13 dni pa imam prvi pregled, ki ga že težko čakam.

Punce boste ve kupile ANGELSOUND?

Tita, jaz tudi v prvo nisem imela nič znakov pa je bilo vse ok oz. vse bp (do konca na primer nisem bila niti na enem ctg – ju, tako da sem na koncu ko sem vse slišala govorit o tem da nonstop hodijo na ctg mislila da je kaj narobe ko nisem bila nikoli, no potem sem pa zvedla da če je vse ok sploh ni nujno da greš:)). Tako da ne skrbi!
Angelsound pa ne bom kupila, mislim da je čisto dovolj lepo če slišiš srčka na vsakem pregledu.
lep večer

No, je res lepo slišati, da je prvi pregled tako lepo potekal in da celo že slišiš bitje srčka 🙂

Jaz bom imela prvi pregled šele 28.11, tudi ne vem kako bom zdržala.

Drugače pa mene tu in tam malo špikne, kaj ekstra slabo mi ni, zalušta se mi pa večkrat drugačna hrana 🙂 Drugače pa pravzaprav skoraj ne bi vedela, da sem noseča.

Pozdravljene!!

Tudi jaz se pridružujem z veselo novičko!!!

Prva nosečnost – test sem naredila 02.11-08 – prvič plusek!!! Juhu!!!!
Po izračunu iz strani -Bambino- naj bi tretjega člana dobili nekje 08.07.09!!!

Do sedaj nobenih znakov nosečnosti, razen bolečih prsi, pa še to bomo preboleli!!!Juhu!!!

No vsaj do danes zjutraj – potem pa šok!! Na papirju opazim rjav izcedek – panika!!! No, otročeka si zzzzzzeeeeeeeeeellllllllllllllooooooooooooooo želiva!

Ima mogoče katera podobne izkušnje? Ne vem če naj kličem GIN. al naj še počakam, prvi pregled imam namreč 26.11.08?

Darage Julike, kako ste pa drugače?! Kaj nervozne – trebuški že rastejo?!

Lep pozdrav do naslednjič in hvala za vaše odgovore!!!

Jaz sem imela v prvi nosečnosti prav tak rjav izcedek. Takrat sem šla kar na urgenco, so mi naredili ultrazvok in se je v 6 tednu že videl srček, so pa me kar obdržali v bolnici do drugega dne (je zdravnica rekla, da je najbolje, da tam prespim, da drug dan ne bom rabila čakati v vrsti na UZ – res same pohvale za MB urgenco), da so mi še enkrat naredili UZ in tudi takrat se je srček lepo videl. Vse do konca nosečnosti ni bilo težav in zdaj imamo doma že dvo letnega navihančka.

Tako, da ti priporočam, da se greš pokazati. Toliko, da boš bolj mirna, pa še pikico boš prej videla 🙂

Srečno

Pozdravljene punce,

najprej iskrene čestitke vsem, ki ste nosečke! Seveda pa držim pesti za vse nas, da bo nosečnost potekala ok in bomo naslednje leto že potiskale vozičke:)
Jaz sem + zagledala ravno danes, čeprav mi je pred par dnevi (na dan M) test pokazal 2 x negativno. Sem pa vedla, da nekaj (ne) štima: boleče prsi, špikanje v jajčnikih…
Moj PDP je 23.07.2009. Joj sva z mojim vesela!

v pon. bom poklicala gin, da me naroči (upam, da čimprej:)
kako pa je z NS? ali se moram kar sama naročit ali kako to poteka? sory za taka “začetniška” vprašanja, sem prvič noseča:) in seveda, če je katera z mariborskega konca – h komu priporočate da grem na NS?

pozdravčke vsem, držim pesti za vse nas!
TMB

Veliko sem premisljevala in ugotovila, da je 14 dni do ponovnega UZ (pri dr.RESU) se zelo dalec za moje zivcke, zato sem poklicala mojo ginekologinjo in se narocila na UZ ta ponedeljek (jutri), da vidi, ce nosim v sebi pikico, ali je le prazna GV. Rekla mi je, da se ta cas ze mora videti, ce je vse vredu. Ker sem jo vprasala zakaj je dr. Res videl v 7.tednu le GV, mi je rekla, da je mogoce se res prehitro, lahko da se plod skriva kje ob steni, lahko pa da je GV res prazna in, da bova v pon. vse videli. o, ko bi vedele, kaksna panika je, da se ze tri dni jocem, imam drisko….zelo sem nemocna, ker ne morem kaj storiti, ampak lahko samo cakam na jutrisnji pregled. Se vedno upam, da se bo pokazal srcek, v nasprotnem primeru pa tudi verjamem, da me bo popolnoma sesulo…Ker se ze tako dolgo trudiva za otroka, neprestano ponavljam, samo, da enkrat rodim, pa ni vazno, ce tudi naslednji dan umrem, samo, da zacutim in zagledam svojega potomcka. To je moj edini cilj, ki ga imam v zivljenju. Mogoce se bo vam ta stavek zdel nekoliko nor in nesmiselen,ampak vam povem, ko clovek da v zivljenju toliko skozi, pomisli na marsikaj “norega”…samo, da si nekoliko umiri misli…

Ajda501!

prav si naredila, da greš že jutri na UZ. Verjamem, da so tvoji živčki že na koncu.. za jutri res DRŽIM PESTI, da bo vse OK in se bo tvoja pikica že videla, srček pa veselo bil.
danes pa izkoristi dan, pa poskusi ne razmišljat o tem (vem, težko!), ker kar je, je. Jutri bo že vse znano, do takrat pa uživaj v tem, da si končno zagledala +! Torej pozitivno naprej!

Nimam sicer pojma, kako se počutiš, sem prebrala zgoraj, da sta se trudila 8 let… vsekakor ti/vama čestitam za vse to, kar sta prestala že do sedaj, jaz verjetno ne bi imela takšne moči.
Nama je uspelo k sreči v šestem poskusu, pa imam tudi velike skrbi, če bo vse ok. Stara sem 30 let.

Nimam ravno daru, da bi znala koga potolažit ali pomirit, sem ti pa vseeno napisala nekaj besed … v upanju na dobro novico jutri te pozdravljam in ti pošiljam en veeeeeelik objem:)

T.

No, da vam sporocim,

plod je izmerila 1 cmm, srcka pa ni in ni nasla. Mene je sesulo do konca. Rekla mi je, da je pred kratkim odmrl in da moram prit jutri na ciscenje. Jaz sem ji rekla, da na ciscenje ne grem, ampak bom pocakala na UZ, ki ga imam se v ponedeljek pri dr.Resu, ter, da mi naj kar on naredi to ciscenje. Jaz vam ne morem povedati kako boli….kako grozno se pocutim, ni za opisat… se sama ginekologinja me ni mogla pogledat v oci tako ji je bilo tezko…saj sploh ne vem, ce bom prisla k sebi…obup.

Pozdravljene!
Vidim da je kar nekaj novih med julijkami, me veseli. Jaz se zaenkrat še kar dobro počutim, brez slabosti in bruhanja ampak še čakam na prvi pregled da bo uradno potrjeno da je vse ok. Edino kar me muči je malo večja utrujenost in veliko jem, kar pa težko rečem da je od nosečnosti, ker tudi sicer rada uživam v hrani kar pa zaenkrat ni prav opaziti k sreči) Trebušček je morda malo bolj napet, samo nevem ali je res ali si pa samo domišljam:).

Ajda, zate mi je pa zelo žal. Ne obupaj, tudi zate bo enkrat posijalo sonce. Na žalost nisem človek ki zna dobro tolažiti, ti pa polagam na srce da glej pozitivno v prihodnost. Imam znanki ki sta se zelo dolgo borili za otroka in jima je potem uspelo celo večkrat. Vse dobro ti želim!

Pozdravljene julijke,

tudi jaz se zaenkrat (še:) počutim dobro, nič kaj hudega ni.. verjetno so pa krči tu in tam normalni. Še vedno nisem poklicala svojega gin. za prvi pregled, danes enostavno ni bilo časa, čeprav komaj čakam, da pogledam, če je s pikico vse ok. unna: tudi jaz imam trebuh kr lepo napihnjen (ups:), papcam rada, počasi moram v nakup po nove hlače in modrc (vse me že tišči).
pozdrav vsem!

Ajda501,

zelo mi je žal za tvojo pikico in zate. Tako kot je napisala unna: v prihodnost moraš gledati pozitivno, sigurno se vama bo v prihodnje nasmehnila sreča.

Dobro jutro nosečke. Kako ste kaj? Mene so začele dajati slabosti, ki segajo čez ves dan in vmes tudi kaj bruha….ničkaj prijetna zadevica. A mislite je možno od Folacina?

Ajda 501
Zvezde, ki se svetijo
v tvojih očeh ne morejo ugasniti,
saj nosiš srečo, ki jih prižiga v srcu.
Če pa je kdaj tvoje nebo oblačno
in se ti, razpoloženje pokvari,
boš nasmeh objem in pozitivne besede zmeraj našla pri tistih,
ki poznajo tvoje srce in želje.

Ne pozabi, da bo kmalu tudi pri vama slišati ponovno biti srček.

Vsem ostalim ki nas prvi pregled šečaka pa želim veliko lepega in pozitivnega na pregledu.

lp

Ajda 501, tudi meni je zelo hudo, ko preberem takšno novico. Bom pa držala pesti, da bo naslednjič vse v redu. Tudi sama imam za sabo grenko izkušnjo, vendar je kasneje posijal sonček in imam sedaj doma enega lepega lumpastega fantka. Tako, da vedno za dežjem posije sonce, čeprav te verjetno v teh težkih dneh ne more prav nič potolažiti.

drage moje julijke, očitno se vam tudi jaz pridružim. danes sem naredila test. Rok naj bi bil enkrat 24.7.
Bo pa to moj drugi otročiček, delamo že nekaj let na njem 🙂

Tanc lepo nosečnost ti želim.Je bila katera med vami že na prvem UZ? Da nam malo sporoči koko se malo bitjece razvija. Mene na momente grabi pa nika, da ne bo utripa in da se bo nosečnost končala…res ne vem zakaj me take skrbi premlevajo…upam za vse nas, da bo na pregledu kot mora biti.

Mogoče katera ve če v Leonišču dajo materinsko knjižico ali si jo moraš sam kupit?

Tanc, čestitke tudi tebi! In lepo nosečnost ti želim!
Meni se čas do prvega pregleda tako vleče da nevem kako bom zdržala. Sicer pa z razliko od mnogih, jaz niti za trenutek ne pomislim da bi bilo kaj narobe. V prvi nosečnosti je bilo podobno, kot da ne more biti nič narobe – in je k sreči tudi bilo vse bp. Bi pa zelo rada že videla tisto slikico na ekranu UZ, nepozabno.
Imam pa eno novo težavico: ves čas me tišči na WC. Ponoči večkrat grem, ampak me zmeraj ko vstanem skrbi da se bo sin zbudil, ker ima zelo rahel spanec, tako da zadnje noči bolj slabo spim pa tudi sin se večkrat zbudi in potem mu enostavno dam mleko ker edino tako sigurno zaspi za dlje časa naprej. Zelo me skrbi kako bo ko bomo štirje – kako bo ponoči če se bosta oba zbujala in čez dan, saj je mali zelo trmast in imam občutek da bo precej ljubosumen. Kakorkoli upam da se stanje še do takrat izboljša.
Lp vsem julijkam!

Kdaj pa imate prvi pregled? Bi lahko kak seznamček naredile, če ste za?
Tudi jaz grem cirka 2 krat na noč na WC pol pa težko zaspim nazaj:(

Hej nosečke:)
Hvala vsem za lep sprejem v “julij 2009:)” in čestitke novi/m!

Se jaz kr javljam za tale seznamček. Če ne potrebujete kakšnega oblikovalskega izdelka, ga lahko izdelam tudi jaz (če pa zna katera druga naredit kaj bolj “fensi” pa se naj javi).

Moj prvi pregled pri G je 09.12.2008 (sestra mi je rekla, da bo opravil pregled ter mi napisal napotnico za UZ). takrat bom v (preračunavam:) cca 8. tednu (hmm. v bistvu 7 tednov in 5 dni, šteto od zanje M… žal pa ne znam pravilno napisat.

Sicer ponoči ne hodim na WC (no, za zdaj:), se pa prej zbudim zaradi polnega mehurja – to je ob cca ob petih, tako da sem pol celo dopoldne zmatrana.

POzdravček vsem, T.

New Report

Close