Najdi forum

> Predvsem ne kliči njegove žene. Zakaj bi trpela še ona? Kaj ni
> dovolj, da je hudo tebi?

Spet mnenje moskega. Zato, ker ce ne ve, kaj moz pocne, ne more zaceti z resevanjem problemov, zaradi katerih to pocne (ne idealiziram, morda je preprosto baraba?). Ce se moz ne opece, nima pravih razlogov, da bi s tem hobby obdelovanjem vec vrtickov prenehal.

Na kratko. Trpela bo tako ali tako. Danes, ali ko ji bo to naredil naslednjic. Ali pa morda stotic…

lp

Tudi jaz poznam podoben primer. Tip je precej starejši, situiran, ima dva že skoraj odrasla otroka, z ljubico je sedaj že 10 let, ona je nekaj čez 30, skupaj hodita na službena potovanja in poleti veliko jadrata (žena od tipa ne mara jadrat), imata ustaljen urnik, sedaj bosta menda naročila dojenčka, medtem sta skupno ustanovila še eno podjetje … (Tip je sicer zelo uspešen direktor..).

Karin, boš povedala kako se boš odločila in kako se bo izteklo?

Moja zgodba v mladih letih je potekala na enak način, le kraj, kjer sva se spoznala je bil drug. Toda jaz sem, brez nasvetov drugih, po instinktu zbrala pogum in ga zapustila, čeprav zelo, zelo težko. Po približno pol leta pa sem po naključju izvedela, da sta si medtem z ženo dogradila hišo in pridelala še enega (tretjega) otroka. Seveda je bil to zame šok. Ko sem prebolela čas izgube, sem spoznala fanta, ki je sedaj moj mož že 16 let in je zame najbolj zlat na svetu (kljub drobnim napakam, ki so hitro odpustljive).
Upam, da ti bo zgodba dala kaj v razmislek!

Draga Karin!
Mene pa zanima razplet. Ali si vezo pretrgala, če je nisi kako vama gre naprej?

LP

Draga, Karin !
Ne morem si kaj, da še jaz ne napišem nekaj besed. Povedati moram, da poznam podobno zgodbo. Razlika je samo v tem, da imam jaz vlogo žene in ne ljubice.
Moj mož je ravno tako govoril svoji ljubici kot tvoj moški in ji obljubljal vse mogoče stvari. To je počel uspešno več kot dve leti, dokler možu ljubica ni postavila ultimat, da se loči in izpolni vse obljube. Ultimata mož ni hotel izpolniti. Potem me je poklicala sama in s tem naredila veliko napako.
V odkritem pogovoru mi je povedal, da ljubico nikoli ni imel za enakovredno partnerko, tako kot mene, temveč samo za nadomestilo tistega, kar je pogrešal v najinem zakonu. Pravzaprav je izkoriščal njeno zaljubljenost vanj.
Škoda le, da se ni bil že takrat pripravljen pogovoriti o stvareh, ki jih je pogrešal v zakonu in v teh najinih pogovorih je začel razmišljati tudi o tem, če jaz kaj pogrešam v najinem 10 let trajajočem zakonu.
Skratka, ohranila sva zakon in kar je najpomembneje, v zakon je zapihal svež veter in ponovno sva zaljubljena drug v drugega kot na začetku najine zveze. Zelo velike spremembe doživljava tudi na spolnem področju. Veselim se vsakega novega dne oz. noči, ki jo z možem oz. družino preživiva skupaj.
Upam, da boš hitro našla svoj odgovor. Svetujem ti, draga Karin, da svojemu moškemu takoj postaviš ultimat in videla boš koga bo izbral oz. komu je bolj lagal.

Ni mijasno kako si lahko spet tako ali celo bolj zaljubljena kot na zacetku?? Saj ne da to ni fino, samo povej kako ti to uspe. Ali nisi bila prizadeta? Ali mu lahko po nekajletni zvezi se zaupas? Kako pa ves da nima spet kake ljubice??
Sama poznam primer ko je bil en tip z dvema, in obema je obljubljal gradove v oblakih. S tem da je bil z eno 8 let z drugo pa vzporedno 2 leti, ko je ta zvedela za prvo ga je pustila. Porocil se je s prvo s katero ima hiso otroka…, in ne bos verjela spet ima za ljubico ono drugo in spet ji obljiublja gradove v oblakih. In po mojem zena to ve. Ampak kako lahko to prenasa? Saj razumem da imas otroka, pa hiso, pa da ima otrok rad oba, in vem da nii lahko spokat kufrov pa odidet stran, ampak kako gres lahko cez to??

Ali si ga že dala na čevelj? Drži se!

Imam eno vprašanje! Zakaj vsi svetujete, da ona odide oziroma, da prekine zvezo? Ali ni možno kako drugače, da bi spodbudili njega, da se vendarle odloči za njo? Nihče med nami ne ve, kakšno je njuno razmerje in kako se imata rada. Velikokrat žrtvujemo veliko ljubezen in jo zamenjamo za drugo, ki pa ne bo nikdar tako velika kot je bila ta.

Čakanje 2 leti na samoiniciativo je predolgo. Postavi ga pred dejstvo. Če bi sam hotel kaj narediti bi že naredil, pa ni. Sedeti na dveh stolčkih ni pošteno ne do tebe ne do žene.
Naj se odloči. Otrok je močna povezava, to moraš vedeti in sprejeti. Očitno pa tudi do žene ni tako hladen, kot ti je zagotavljal.
Špela

Kaj bi pa blo ce bi vsi sam nase gledal?

Svet bi bil srecnejsi, ce bi znali bolj prisluhniti svojih pravim zeljam. Pa sploh ne gre za egoizem. Gre pa za lazni altruizem, ce se cemu odpovedujemo, v dobro drugega, zatajujemo svoja custva in smo potem lepo “nesrecni”. Fenomen takih “zrtvovanj” je po moje kar prevec razsirjen in kar prevec ljudi je zato nesrecnih!

Ker pa Karin nicesar ne zahteva od tega moskega (niti da se odloci ne), skusa ta seveda sedeti na dveh stolckih. Lep primer “alturizma”, pri katerem marsikdo trpi! Kdo tukaj gleda samo nase? Ce bi Karin malo bolj gledala nase, polozaj ne bi bil tako bolec, marvec bi se pocasi razresil. Tako ali drugace.

Najbolj pa ne maram ljudi, ki na kakrsnkoli nacin zagovarjajo ljubice. Mogoce res ne misli samo nase, samo lahko bi mal pomislila na njegove otroke, bi bilo zelo uredu. En je ze napisu: ce je v tej druzini stotinka moznosti, da se situacijo zboljsa, je vredno poskusiti.
Zenska si vedno lahko najde druzga tipa s katerim se bo mela mnogo bolje.

Jas sem enkrat doživel sramoto kajti bili smo z staršem veselici pri sosednji mizi so sedele neke punce ki mi je bila ena od teh všeč .
Vendar sem porajtal da mi je gledala na enkrat se jo prosil za ples pa mi je mati rekla da naj pustim .

New Report

Close