Najdi forum

Jok dojenčka

Pozdravljeni,
doma imam 2 mesečnega fantka, ki od njegovega 2.tedna ne zmore prespati več kot uro v kosu čez dan. Preden zaspi histerično joka tudi po več ur in zelo težko ga je potolažiti. Poskusili smo že vse – nošenje, trak, zibanje, odlaganje v posteljico zaspanega, sesalec, povijanje… Ima izrazit Morojev refleks in ga vedno prebudi iz dremeža, zato sem ga začela za ponoči tudi povijati. Povijanje mu je koristilo in je prespal nekaj ur v kosu.. Vendar le nekaj dni. Zadnje dni tudi opažam da je začel polivati, prej namreč ni. Poliva tudi uro po dojenju in sicer sesirjeno mleko.. Vem da je utrujen, saj za dojenčka čisto premalo spi in dosledno ga poskušam uspavati ob prvih znakih utrujenosti, vendar vedno histerično joka po več ur. Nato zaspi za največkrat 20-30min in ponovimo ritual ker je pač očitno povsem izčrpan. Zanima me, kako mu lahko še pomagam, ali je možno da je vzrok nekje drugje.. Naj povem še, da smo najprej mislili da gre za kolike, poskušali kapljice in bownovo terapijo vendar brez učinka.

Hvala in lp

Pediatra ste že povprašali, kajne? Pa je tišina čez dan npr. Ne poslušaš radia ali TV ali kaj takega?

Poklicati patronažo, da pogleda, če je vse ok.

Tudi mi imamo enak problem s tem, da je sin star dobrih 5 tednov. Ne vem več kaj naj naredimo, da ga pomirimo in uspavamo. Je pa vidno utrujen saj ima čisto zmatrane in rdeče očke. Mi je pa čudno ker je jok in zvijanje čez celi dan in ne vem če so to tudi kolike, krčki. Spi pa tudi po max 20min parkrat na dan ostalo je buden in jokav…

New Report

Close