Najdi forum

Jeza na bivšo fejk prijateljico

Kaj naj z jezo? Na površju sočutna, prijazna, najbolj srčna. V resnici pa sebična prasica brez srca. Takrat sem bil nesamozavesten in nisem videl njenega ignoriranja, manipuliranja, izkoriščanja za pozornost, odpustil njene fejk besede. In ko sem najbolj rabil prijatelja, me je ignorirala. Zame je mrtva! Prasica izkoriščevalska hinavska gnila. Svoje zaigrano sočutje naj si nekam vtakne.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Razumem, da doživljate močna čustva zaradi te situacije. Jeza in občutki izdaje lahko resnično prizadenejo. Pomembno je, da se zavedate svojih čustev in jih skušate razumeti. Kljub temu pa je pomembno tudi, da poiščete načine za obvladovanje svoje jeze, saj dolgotrajna jeza lahko škoduje vašemu duševnemu in fizičnemu zdravju.

 

Ena od možnosti je, da se posvetujete s strokovnjakom, kot je terapevt, ki vam lahko pomaga raziskati svoja čustva in najti načine za soočanje z njimi. Poleg tega je lahko koristno, da se osredotočite na pozitivne vidike svojega življenja in osebnostne rasti. Razmišljanje o lastnih vrednotah in ciljih vam lahko pomaga premagati občutke izdaje in postaviti temelje za bolj zdrave medosebne odnose v prihodnosti.

 

Pomembno je, da se zavedate, da vsak posameznik nosi svoje breme in se sooča s svojimi izzivi. Včasih ljudje izražajo svoje lastne stiske na način, ki se nam zdi neprimerno. Če pa menite, da je odnos povsem nezdrav in vas škodi, je morda najbolje razmisliti o prekinitvi stika z osebo, ki vam povzroča škodo.

 

Ne pozabite, da je negativna energija lahko nalezljiva, zato si prizadevajte za ohranjanje pozitivnosti in zdravih odnosov v svojem življenju.

Pa ne tako kruto…obrni nov list v zivljenju in veselo naprej.

Jeza je naravni del naše osebnosti. Probati sprejeti jezo in magari boksati v vrečo 🙂

Štruca kruha, hvala za vse nasvete. Na srečo je ne vidim nikoli več!

Resnica768, še premalo kruto za to hinavsko izdajalsko nečloveško govno brez vsakega sramu! Za dolgotrajno laganje, igranje s čustvi za lastno korist, izkoriščanje za pozornost ni opravičila, tudi če bi prišlo do mene. Bi jo moral poslati v 3pm s seznamom … long ago, da bi jo vsaj malo zabolelo. Aja, nima srca, sizifovo delo!

Resnica768, ko te eden tako grdo zlorabi, si ne rečeš, o, lajf je lep, gremo naprej in si drug dan ok. Tudi zaupanje v ljudi se drastično poslabša/uniči. Vsaj, če imaš kaj duše in vesti. Eni je nimajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Nekdo228, 27.01.2024 ob 11:33

Resnica768, ko te eden tako grdo zlorabi, si ne rečeš, o, lajf je lep, gremo naprej in si drug dan ok. Tudi zaupanje v ljudi se drastično poslabša/uniči. Vsaj, če imaš kaj duše in vesti. Eni je nimajo.

Zakaj si tako jezen nanjo? Kaj ti je storila takega? Si ji posodil denar? Sta bila par ali samo prijatelja?

Iz tebe veje sovraštvo. Grozno je to prebrat.

Vau, denar??? Denar pozabiš, pridelaš … Ne bom potlačil jeze. Ne sovražim nikogar, muhe ne bi pohodil. Ampak ne bom šel v detajle, ker je prav, da ostane anonimna, jaz pa tudi. Stvari se pove, storitelja ne.

Well, grozote se dogajajo vsak dan, in to da sem jezen na nekoga, ki me je zlorabil, se mi zdi najmanj škodljivo, in imam vso pravico.

Ne bom več stresal jeze tu, nima smisla. Itak škodi jeza samo meni. Samo postavljat meje in pazit, kdo ti laže v glavo.

Odgovor na objavo uporabnika
Nekdo228, 27.01.2024 ob 12:52

Vau, denar??? Denar pozabiš, pridelaš … Ne bom potlačil jeze. Ne sovražim nikogar, muhe ne bi pohodil. Ampak ne bom šel v detajle, ker je prav, da ostane anonimna, jaz pa tudi. Stvari se pove, storitelja ne.

Well, grozote se dogajajo vsak dan, in to da sem jezen na nekoga, ki me je zlorabil, se mi zdi najmanj škodljivo, in imam vso pravico.

Ne bom več stresal jeze tu, nima smisla. Itak škodi jeza samo meni. Samo postavljat meje in pazit, kdo ti laže v glavo.

Če si že začel pisati o tem, bi pričakovali, da napišeš vsaj malo več če želiš, da ti svetujemo. Temu je namenjen forum, kajne?

Nihče ne pričakuje, da pišeš za koga gre,ampak malo več o tej “zlorabi” pa že. Na kakšen način te je zlorabila?

Prej ali slej vsak, oziroma bi moral vsak, priti do spoznanja, da ce na nekaj nimas vpliva, se ne sekiraj.

Ko imas sebe najrajs, se ti zdijo taki izmecki samo se milni mehurcki. Pok..in jih ni vec, ne v mislih, ne v fizicni blizini🙂.

Tudi v moje zivljenje so prisle osebe, zaradi katerih bi lahko obupala…vse skupaj sem sprala z litri solz, ko gledam nazaj pa so ostale le se bogate izkusnje, brez kateri sedaj najbrz ne bi bila to kar sem…zmagovalka in ponosna nase. Uglavnem vsec sem si😉.

    Jeza dragi moji…to cloveku prinese samo bolezni, uzivat je treba svoje zivljenje! Ne vidim razloga, da bi na racun enega manipulanta drasticno spremenil odnos do vsega. To potem pomeni, da ta oseba se vedo manipulira s tabo, kar lahko traja v nedogled. Le cemu?

 

 

Vsaj stikov nimata in se zgodba ne nadaljuje, se razočaranje ne poglablja. Huje je, če misliš, da si se zmotil, narobe slišal, spregledal in hočeš staro naklonjenost prijateljstva nazaj in tega seveda ni. Je vsakič znova ponižanje, razvrednotenje in na drugi strani poveličevanje samega sebe, zagledanost vase. Mnogo vprašanj. Kako je to mogoče? Kam je šel čas mnogo let, ko si mislil, da gradiš prijateljstvo, da ga utrjuješ? A sedaj pred sabo gledaš le bolečo podrtijo. Vsak prijatelj ima prijatelja in vse to vpliva tudi na vajin odnos. Ko veš, da svojemu prijatelju ne bi rekel, storil, kar tebi dela tvoj prijatelj, veš da se vajino prijateljstvo poslavlja in da se je okrepilo neko drugo prijateljstvo tvojega bivšega prijatelja. Boli, skeli, a njemu je vseeno za eno nepomembno zgodbo in obdobje, ki je minilo.

Ista zgodba je bila pri meni. S to razliko da sem ženska. Iskazalo se je da je dolgoletni prijatelj samo pupmal svoj ego prek mene. Govoril mi same lepe, nežne, ljubezenske izjave… Kar naprej je lagal, varal… Kar naprej me dajal na on in off. Sam zaradi tega ker sem bila predobra oz. se nisem imela dovolj rada da naredim temu konec. No, pa mi je le uspelo ene par mesecov nazaj. In lej ga čudeža. Zdej sem najhujša možna oseba na tem svetu ker sem mu rekla kako dejansko stojio zadeve in da se jaz več ne grem tega. Pa to najino prijateljstvo je trajalo kar dobrih 10let, če ne več. Zgubil je svojo igračo (sej jih ima še kar nekaj). Potem me je še skušal prizadet z izjavo da se on mene spomni samo ko me vidi in kaj si jaz domišljam… Wow! Pred tem pa oh in sploh, muci cuci in podobne. Sem mu se samo lepo zahvalila z nasmeškom. Dvomim da je dojel ta “hvala” . In sicer, hvala mu ker je pokazal svoj pravi obraz oz. da mi je potrdil kakšen je v resnici. Nobeden ne rabi takšnih oseb blizu sebe. Tko da tudi avtorju teme toplo priporočam da najde sebe in jezo/bolečino, pretoči v nekaj kar mu bo koristilo – delo na sebi, mogoče narava, kakšen nov krog ljudi, šport… Pa naj proba da ne zaide na pot njegove prijateljice. Mene moj bivši prijatelj sigurno ne bo porinil v to da bom ratala slaba in zatežena oseba. To je odločitev vsakega od nas, kaj bomo naredili iz sebe in svojih izkušenj.

Imam iste težave. Pusti kontakt. Ji lahko pustim kakšen hvalospev… V zameno da ti

New Report

Close