Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina jetrni testi

jetrni testi

Pozdravljeni.

Oglašam se vam z še enim vprašanjem.imam velike probleme z spanjem tudi če je spalnica popolnoma hladna in okno odprto mi je tako vroče,da se zbudim ves prepoten.In nemnogokrat se mi pojavlja nekakšno srbenjo oz.ščemenje v mečih oz mišicah to se pojavlja tudi med rebri in to samo ponoči ne podnevi.
Za odgovore se vam zahvaljujem.

Lep pozdrav

Ce se potite ponoci, je smiselen pregled krvi, zdravniku povejte za tezave. Scemenje pa najbrz ni kaj posebnega.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni.

Kaj bi pa lahko bil vzrok potenja?Zadnji pregled krvi cca star en mesec nobenih posebnosti.Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Potenje bi lahko bil znak kaksne krvne bolezni. Ce je bila kri pred mesecem v redu, ni potrebno ponavljati.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje. Mož je užival kar veliko alkohola. Pri sistematskem pregledu je izvid pokazal povišane jetrne encime. GT 2,09, normalna meja pa je do 0,92. Popolnoma je prenehal piti. Zanima me, kako resni so ti izvidi. In če se to pozdravi. Koliko časa ne sme uživati alkohola. Star pa je 34 let. Ima tudi povišan holesterol.

LP

Samo gama Gt je premalo za oceno resnosti stanja jeter… alkohol pa je potrebno opustiti popolnoma.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni !

Sem malo več prepisala iz izvidov, če na podlagi teh lahko kaj bolje ocenite stanje izvidov.

S-ALT je 1,25
S-gama-GT 2,09
S Holesterol 6,20
S-HDL-Holesterol 1,00
S-LDL-Holesterol 4,10

LP

Holesterol je previsok, prav tako je previsoka vrednost ALT. Potrebna je dieta in nadaljnja diagnostika v smeri preiskav jeter (UZ).

Lep pozdrav, Katarina

Stara sem 50let.
Pred letom sem zbolela. Najprej me je začelo boleti v predelu trebuha in potem še malo višje in od takrat imam podočnjake in še vedno bolečine v zgornjem delu trebuha pod prsnico. Občutek imam da me bolijo rebra. Opravila sem ultrazvok trebuha in izvid je bil da ni nič nevarrnega razen, da imam zaplasteno aorto. Je to nevarno. Se jo lahko z zdravili očisti Jemljem tudi zdravila za zmanjšanje holesterola. Bolečine pa imam še vedno, čeprav ne več tako hude.
Že nekaj časa se mi pojavlja, da mi otekajo prsti na roki, predvsm zjutraj ko ustanem imam boleče in otekle prste na rokah ter podočnjake.

lp

Spostovani,

bolecine so lahko v povezavi z zelodcem, potrebne pa bi bile tudi druge preiskave (predvidevam, da vas je na UZ poslal zdravnik in da ste opravili tudi laboratorijske preiskave?). Kar se tice aorte gre najverjetneje za “mascobne” in starostne spremembe na zilni steni. Potrebno je jemati zdravila znizanje holesterola in pa seveda zdravo ziveti – hrana, rekreacija…
Kar pa se tice otekanja prstov in bolecin pa je vzrok lahko v vratni hrbtenici… pa tudi tukaj laboratorij ne bi skodoval.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni!

Ponovno se vam oglašam z nekaj vprašanji.Ponovno sem bil na odvzemu krvi in rezultati so ponovno sledeči:S-ALT 1,34(0,74);S-AST 0,66(0,58)S-gama-GT 0,94(0,92);S-Bili-cel 18(17);S-kreatinin 117(44-97) S-Holesterol 7,1(4,0-5,2);S-trigliceridi 3,2(0,6-1,7);S-HDL-holesterol 1,4(nad 1,4),S-LDL-holesterol 4,7(2,0-3,5),S-železo 29,9(10,7-28,6).KAj pomenijo ti rezultati?Jetrni testi so se ponovno poslabšali?zAKAJ KAR naenkrat?
Upam da mi odgovorite še danes ker potem odhajam za štirinajst dni na dopust.
Hvala in lep pozdrav!

Ne vem, kaj je vzrok povisanju jetrnih encimov. Glede na to, da imate povisan tudi holesterol pa vam zaenkrat svetujem predvsem dieto in posvet pri svojem zdravniku.

Lep pozdrav, Katarina

lep pozdrav

že dalj časa me boli v predelu jeter

uz trebuha ni pokazal ničesar
razen anemije je tudi kri vredu
boli me celo desna roka ali gre lahko za kakšno jeterno bolezen

vnaprej hvala

Glede na napisano je bolezen jeter malo verjetna.

Lep pozdrav, Katarina

Hvala za odgovor

Stara sem 48 let,pa se kljub temu počutim zelo slabo,tiščoče bolečine pod desnim rebernim
lokom so stalno prsotne,včasih izžarevajo tudi v desno ramo,zato se bojim da je mogoče prisotna ciroza jeter ali celo jetrni karcinom. Na ultrazvoku je bil viden le prepognjen žolčnik
Jeterni testi so bili v mejah normale,prav tako proteini in albumini ter protrombinski čas.
Naj navedem da me po obrokih napihje in imam vetrove.Prosim za vaše mnenje kaj bi lahko
bilo in če so indicirane še kakšne diagnostične preiskave, ki bi jih opravila tudi samoplačniško.
da se rešim dileme.

LEP POZDRAV.

Vasa klinicna slika gre lahko tudi v sklop tezav z zelodcem oz. dvanajstnikom. Bolecina ob vnetju sluznice je lahko tudi pod desnim rebrnim lokom in lahko izzareva v ramo ter v hrbet. Ce so jetrni testi v mejah normale, so jetra v redu.
Predlagala bi vam gastroskopijo.

Lep pozdrav, Katarina

Lep pozdrav

pred štirimi leti so mi res diagnosticirali atrofični gastritis, aktivni in kronični
prizadeta je bila predvsem sluznica antruma,dvanajstnik je bil v redu,bila je prisotna
tudi HP bakterija. pila sem dva antibijotika,vendar tržave niso bile tako hude.
ali je mogoče da se je stvar ponovila,zanima me če je tiščoča bolečina
pod desnim rebernim lokom lahko prisotna tudi ob ev. ponovni prizadetosti le
antruma.Ali mi glede na vse omenjeno priporočate ponovno opraviti gastroskopijo.

Iskrena vam hvala za vašo pomoč in nasvet.

HP se lahko ponovi in je lahko to vzrok vasim tezavam. Gastroskopijo bi vam svetovala.

Lep pozdrav, Katarina

zanima,me kako hudo je to…..

S-ALT 8,42 ;S-AST 12.80

mislim da sem prav napisal ker sta imeni teh encimov na pamet napisana , številke pa so točne.
lahko povem da med vikendi rad kaj žganja popijem ,tako da nisem prevec nedolžen tukaj…imam bolečine dost neprijetne pod desnimi rebri , zelo močno se potim -tudi ponoci , imam že zjutraj podočnjake…splošno se ne počutim dobro….sem naročen na UZ jeter in diagnostiko pri gastroen…. nekaj ne vem točn izraz…zanima me samo kaj lahko pričakujem…..
hvala

Vrednosti so zelo povisane. Manjka mi sicer se podatek o gamaGT in bilirubinu, a ze iz tega je moc sklepati na neko jetrno okvaro. Vzrok je lahko alkohol okuzba, zolcni kamni… Vsekakor svetujem popolno abstinenco od alkohola ter preiskave, kot ste naroceni.

Lep pozdrav, Katarina

New Report

Close