Najdi forum

jetra

Pri 11 letni hčerki so v oktobru 04 pri pregledu trebušne votline našli v 3. segmentu jeter bulo 75x59x59 mm(V 129ml)
UZ vodena citološka punkcija formacije v jetrih: dva vboda
Vzorca iz mesta I in II sat morfološko enaka. V obeh vzorcih prevladuje kri, med katero so maloštevilne skupine jetrnih celic,nekaj epitelija žolčevodov. V vzorcu iz mesta I je še droben fragment veziva. Ustrreznega materiala za diagnozo je zelo malo
V januarju ponovimo uz trebuha 65x59x68mm (V 132ml)
Ker praktično ni bilo razlike smo bili ponovno naročeni v maju
76x62x80mm(V192ml) Vranica povečana 121mm
Zdravnik ni vedel kaj storiti saj se je vse skupaj kar zelo povečalo, zato se je odločil da naj se vrnemo čez 10 dni takrat pa se bi odločili kaj storiti. Rekel je še da bi ponovili punkcijo in naredili ct, to nam je rekel zdravnik že pri prvem pregledu da v primeru drastične spremembe je potrbno dosti več pregledov. S tem smo se strinjali saj se zelo bojimo raka, ki ga imamo v moji in moževi družini zelo veliko. No čez 10 dni spet ponovimo UZ 69x63x84mm(V188)
L6,3 E4,83 Hb 136 Ht0,384 MCV 80 MCH 28,1 MCHC 353 Tr290 Rtc 38,6 DKS:seg 0,54 Iy 0,42 mono 0,03 eo 0,01
Na pregledu je bila zopet druga zdravnica in je rekla da naj pridemo na pregled čez pol leta, o kakršnih koli preiskavah pa ni hotela niti slišati
rada bi še vaše mnenje saj nas zelo skrbi
Moti me tudi to, da zmerom ko smo na pregledu je drug zdravnik in ob zadnjem pregledu zdravnica sploh ni vedela poteka bolezni

Spoštovani!

Saj veste, da ne morem biti modrejši od številnih zdravnikov, ki so se že trudili okoli vaše hčere s številnimi preiskavami. Ob tem, da nima nobenih težav, bi pomislil na sicer izjemno redko bolezen, pri kateri se poveča vranica in se pokažejo še nekatere druge težave. Obisk hematologa bi mogoče pomagal razjasniti to.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hodimo v hemataloško ambulanto na pediatrično kliniko, in moti me samo to da ob zadnjem pregledu je zdravnica naredila drugače kot je bilo prej rečeno

Še to sem pozabila napisati. Težave ima. Ne more se upogniti, seveda če se ima bolečine. Če je dolgo pokonci ali pri hoji ji je večkrat slabo in ima vrtoglavice. V zadnjih dveh mesecih je shujšala 4 kg je izredno bleda in ima podočnike.

Spoštovani!

Upam, da se pogovrite in razrešite ev. zadrege.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Podrobneje se boste morali pomeniti z njenimi zdravniki. Od daleč se lahko vsi delamo pametne, vemo oz. predvidevamo pa lahko le malo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close