Najdi forum

Jesenski plodovi

Prisla sem iz sluzbe in drugosolka mi pove, da morajo jutri v solo prinesti 5 jesenskih plodov. Kje jih naj sedaj iscem? Doma jih namrec nimamo.

Ce imate kje v blizini dezurni mercator, lahko kupis kak sadez in zelenjavo. Drugega se ne spomnim.

s kom pa je bila drugošolka do 21.00 ure danes?

Si prepricana, da je naloga današnja? Drugace pa jutri na poti v solo naberete kak zelod, sipek in kostanj

Danes sem imela popoldansko izmeno in je bila sama. Jutri delam dopoldan, zato jo zjutraj peljem v varstvo in bova skupaj popoldne. Greva pa nekaj do 6-ih od doma.
100% prepričana, da je naloga današnja, pa nisem.
Sva se dogovorili in je jesenske plodove narisala.

te staroučiteljske fore mi gredo pa res na živce. namesto, da bi sami peljali otroke v gozd, jebejo s plodovi, slikami in ostalim sranjem starše. Kakor da imamo vsi farme doma. en plod bi vedno lahko bil buča učiteljev.

Prav zares!
Oziroma, naloga bi morala biti : prinesite v tem tednu.
Isto je s pesmicami.
Od danes do jutri.
Kje pa je utrjevanje’?

Prav zares!
Oziroma, naloga bi morala biti : prinesite v tem tednu.
Isto je s pesmicami.
Od danes do jutri.
Kje pa je utrjevanje’?[/quote]

strinjam tudi jaz…
če že dajejo takšne naloge in zadolžitve, naj jih dajejo dovolj zgodaj, saj s tem tudi otroke učijo, da se je dobro zorganizirati, načrtovati stvari… ne pa vse zadnji čas in trenutek tik pred zdajci delati…
s tem ko jim naročajo vse tako zadnji čas jim dajejo ravno to sporočilo – dobro je če delate vse tik pred zdajci in to je napačno… zčiti in navajati bi jih morali na načrtovanje, samostojno organiziranje, odgovorno delo, kjer se za delo poprime dovolj zgodaj, da se lahko načrtuje vse in tako do potrebnega roka uspešno opravi…

tako če bi jim povedali teden dni prej in bi rekli pomislite kaj in kako – tudi tisti, ki so iz mest in blokov – al bi se spomnili, da bi šli v gozd, al bi se spomnili, da bi šli na obrobje in lokalnega kmeta poprosili za kaj… tud ta je dobra, da recimo kakšno stvar nariše, če je drugače ni mogoče dobiti npr. pač iznajdljivost in odgovornost in načrtovanje se s tem lahko spodbuja poleg golega učenja o jesenskih predlogih… pa še povezovanje in druženje – recimo – povezave z lokalnimi kmeti itd… vsaj jaz bi kot starš svojega otroka tako spodbujala doma – pač da ga malo napelješ v smeri razmišljanja – potem bi se pa sam spomnil in moral zorganizirati kdaj bo kaj opravil in priskrbel – jaz bi ga pa lahko spremljala glede na starost pač – zmenil bi se pa sam…
samo ključno je, da ima otrok dovolj časa za take stvari… v enem popoldnevu pa to pač res ni mogoče…

Ista finta je bila pri nas. Pozimi, ko je kmalu tema, so v šoli merili sence ob svetilki v kleti šole. Popoldan doma naj bi pa merili sence, ki jih meče sonce. Nad nami pa luna :p

New Report

Close