Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Jemanje homeopatskih zdravil

Jemanje homeopatskih zdravil

Pozdravljeni,

že vrsto let se zdravim za hipotirozo, jemljem Eutyrox, različno glede na krvne izvide. Te terapije ne nameravam prekiniti…Zanima pa me, ali lahko vzamem različna homeopatska zdravila za različne simptome…glavobol, piki, menstrualne bolečine, nespečnost….skrtaka za vrsto drugih težav.SE lahko poslužujem homeopatskega zdravljenja zaradi bolezni ščitnice in jemanja Eutyroxa?

Hvala za odg

Pozdravljeni,
seveda lahko uživate homoepatska zdravila sočasno s kemičnimi, saj homeopatska zdravila ne vplivajo na učinke kemičnih zdravil.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

Zaradi poškodbe ključnice sem naročen na operacijo. Ker jemljem homeopatska zdravila,me zanima ali vplivajo na sam poseg ter jemanje protibolečinskih tablet ki jih bom prejel po operativnem posegu.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Robert

Pozdravljeni,
hoemopatska zdravila ne vplivajo na delovanje konvencionalnih, tako glede tega ni problemov.
Močna konvencionalna zdravila pa oslabijo delovanje homeopatskih zdravil, sama akutnost situacije med in po operaciji tudi predstavlja zelo drugačno stanje organizma, ko t je zanj običajno, tako da svetujem, da 2 dni pred in 10 dni po operaciji ne uživate homeopatskih zdravil za siceršnje kronične težave oz. da ne uživate t.i. konstitucijskih homeopatskih zdravil, kot jih nekateri imenujejo.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni,

Hvala za zelo koristne informacije. Operacija je sla skozi brez težav, tako da sem sedaj že v domači oskrbi

Lep pozdrav,

Robert Kavčič

Pozdravljeni,

Ko smo ravno pri jemanju zdravil v homeopatiji,
Kako homeopati gledate na uživanje alkohola v času zdravljenja? Je povsem prepovedano, ali v manjših količinah (recimo 0,5l piva) dovoljeno?

Lepo pozdravljeni.

Pozdravljeni, v količinah, po katerih ni jasno čutiti opitosti, alkohol ni antidot. Torej velja enako kot pri konvencionalni paradigmi, neškodljivo pitje je za moškega 2 merici in za ženske 1 merico alkohola na dan (oziroma veliko pivo za moške in malo za ženske).

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

pozdravljeni!

Iščem kakšno homeopratsko opcijo za zdravljenje inkontinence, vendar so mi v lekarni odgovorili da ga ni. Na spletu pa sem zasledila Causticum Hahnemanni, bi ta lahko bil učinkovit zoper inkontinenco, ali se uporablja predvsem za druge stvari?

lep pozdrav

Pozdravljeni,
causticum je eno izmed skoraj 200 zdravil, ki lahko pridejo v poštev pri zdravljenju inkontinence. Izbor homeopatskega zdravila poteka drugače kot pri konvencionalni medicini, upošteva se totaliteta simptomov. Najbolje je izbor pravega zdravila zaupati zdravniku homeopatu. Če pa se nameravati samozdraviti s homeopatijo, pa si le preberite še kakšen odstavek o principih tovrstnega zdravljenja.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

S Spoštovanjem !

Zanima me glede dodatno zdravljenje s hemeopatskimi zdravili ?
Imam proti bolečinsko terapijo Palexia 2×150 mg dnevno .
Tablete delujejo na center živčevja v hrbtenjači, kjer je bil pri meni glavni vzrok operacija ….
Zanima me glede dodatnega zdravljenja s Hemeopatskimi tabletami , da a lahko glede na Palexio ?

Hvala za odgovor !

Hvala !
Jože

Pozdravljeni,
vsa homeopatska zdravila lahko mirne duše kombiniramo s katerimikoli zdravili konvencionalne medicine, tudi če so to opioidi.
Svetujem pa pregled pri zdravniku homeopatu, da določi, katero zdravilo bi bilo primerno za vaš tip bolečine.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close