Najdi forum

Je njegova reakcija normalna?

Zdravo!

Hvala za vse nasvete!! Vam sporocam, da sem s fantom koncala. Sva se nekako pogovorila, kjer sem mu razlozila, da je bojazen da bi mati zivela pri meni popolnoma odvecna. Ne morem prevzeti odgovornosti za neko odraslo osebo. Je res da je baje tudi njegov oce do njegovega 15 leta pil. Vendar ob teh prizorih on ni bil sam ampak je imel poleg se svojo mamo in sestro. Ce imas taksno oporo ti je veliko lazje. Jaz sem se morala sama nauciti kako lahko normalno zivim brez da si dovolim, da mamino pijancevanje ogrozi moj razvoj in zivljenje. On se pac tega ni naucil, saj je vecino tega bremena prevzela njegova mati.

Varjag:Super razclenitev!!! Zelo spostujem objektivni pogled na obe strani, ker tistem trenutku lahko gledam le subjektivno na situacijo. HVALA. Drugace pa, ko sem mu povedala, da moja mati pije, je bila samo izjava. Torej tokom pogovora sem mu povedala, brez kakrsnekoli potrebe po socustvovanju ali opori. Dejansko je bil to res prvi trenutek, ko sem potrebovala njegovo oporo. Prav tako sem mu pred kratkim razlozila, ko sva se pogovarjala kako jaz vidim mojo mati in kaksen je moj odnos do teh stvari in se mi je dozdevalo da razume da, ceprav me zaboli ko stvar zopet vidim, grem se vedno svoje zivljenje naprej in normalno funkcioniram. Sem se pac morala nauciti se pobrati, glavo gor in samo naprej. Sama se mocno zavedam, da ce pustim da me materino pocetje popolnoma sesuje, unicila veliko stvari… t.j. moje zivljenje in dojemanje sveta.

Kljub temu da sem mislila da je razumel kako na celotno stvar gledam, je na koncu (naslednji dan po pogovoru) zopet ubral svoj scenarij, kako se zelim iti odresitelja in zelim imeti celotno situacijo z mojo mamo pod kontrolo. Vem da kontrole ne bom mogla nikoli imeti. Se pa zavedam, da pa lahko pomagam svoji sestri s tem, da v pijanih trenutkih matere, jaz na malo pazim (seveda ne v prisotnosti moje matere temvec pri meni doma). To rada naredim za sestrico. Vseeno ce je mati pijana ali ne, obozujem trenutke z njo.
Fant nazalost od svojega scenarija ne more odstopiti. Ocitno se mora se dosti nauciti o zivljenju ali pa morda samo zaupati v ljudi da zmorejo.

matteja13: Intuicija te ne vara. Dejansko da veliko na zunanjo podobo. Ima najboljsi telefon, najnovejso it opremo, super avto a se vedno zivi doma pri starsih. Izgled mu je zelo pomemben in tvoja razlaga je cisto (98%) mozna. Sam je tudi povedal, da mu ni vsec ko je moja sestra zraven, saj je rad on v srediscu pozornosti. Izjava 29 letne osebe.

Sama sem mislila da se heca, vendar sem tokom veze videla, da je dejansko tako. Obozuje, ko je on v srediscu pozornosti a ko mora pozornost nakloniti nekomu drugemu (kjer nima nobenih subjektivnih interesov) mu je enostavno tezko in odvecno. Prav tako mu je odvecno naresti kaksne enostavne usluge, katere so meni npr. samoumevne. Ko nekdo njega prosi za karkoli se vedno odmakne z odgovorom, da ne more.

Pa tudi neglede na vse skupaj, mene bega, da je nekdo, ki naj bi me imel dejansko rad, lahko sposoben svojo ljubljeno osebo zapustiti (zakljuciti vezo) v trenutku ko ta oseba svojega partnerja najbolj potrebuje. Ce imas nekoga res rad, tega ne mores narediti. Ljubljene osebe ne pustis trpeti, ne mores tega gledati. On je to lahko storil, torej je vprasanje, ce je sploh sposoben za partnerja ali pa me dejansko ni imel rad. Tretja opcija pa je, da morda ne zeli podozivljati stvari iz otrostva in se za svojo zascito iz taksnega okolja raje umakne.
Sem prisla do zakljucka, da taksna oseba ni primerna za partnersko vezo. Je pa hudo, ker sem imela popolnoma drugacno predstavo o njemu. Definitivno ne taksno kot se je izkazala.

Zravo!

Sprva hvala vsem za vase nasvete! Vam sporocam, da sva s fantom koncala.

Varjag hvala za to objektivno razclenitev obeh strani. Mi je pomagalo razumeti tudi njega do dolocene mere. Drugace je pa to dejansko bil prvi trenutek ko sem potrebovala njegovo oporo. Da moja mati pije, je bila izjava tokom normalnega pogovora, brez potrebe po socustvovanju in opori. Tokrat je bilo dejankso prvic ko sem potrebovala njevo ramo da se zjocem, topel objem in besede. Kratek opis “Hude scene”: mati je prisla k meni na obisk s sestrico. Pri meni se je vsak vecer napila t.j. 3 vecere. V soboto je pa prisla v spremstvu policije vsa pijana domov. Glavna vrata so odprli lastniki (jaz sem najemnik). Za mene vsekakor sok in sramota. Seveda fanta ob tem dogodku ni bilo pri meni. On se vedno zivi pri starsih.
Trditev, da me mati izkorisca je z njegove strani neutemeljena, saj ocena sloni izkljucno na enemu dogodku. Odkar sem z njim v vezi se moja mati ni napila. Je pa res, da ko jo obiscem vecino casa prezivim s sestrico, kar se meni zdi popolnoma normalno saj je moja edina sestrica in obozujem prezivljati cas z njo saj je se tabula rasa in rada opazujem kako se mozgancki razvijajo.
Je res, da ko bi sama bila financno sposobna, me sploh nebi motilo, ce bi se sestra preselila k meni. To sem tudi njemu povedala. Ta opcija bi lahko prisla najhitreje v postev cez ca. 5 let. Je res, da je to za njegove predstave sokantno. Vendar zame nebi bilo popolnoma nic motece, ce bi on imel tako staro sestrico ki bi se nato k nama preselila. A ljudje smo si razlicni. Midva sva si na tej tocki ocitno zelo.
Naslednji dan (torek) sva se normalno pogovarjala. Prav tako mi je postavil tocno to vprasanje, kako jaz dojemam mojo mati in kako kooperiram s tem. Razlozila sem mu kako gledam na njo, koliko sem pripravljena njej in koliko sestrici pomagat. Zal, se z alkoholizmom moje matere ne mislim ukvarjati. Prav tako se ne mislim iti odresitelja ali resevalca. Je pa res, da ce bi se mati v prisotnosti moje sestre napila, bi takoj odsla po sestrico in jo pripeljala k sebi, dokler se mati ne strezni. Ce stvar lahko eskalira do nevzdrznosti pa nevem. Vem samo da moram biti tolko mocna, da si ne dovolim da me prizadane. Pijana mati me ne, a otrok poleg me pa.
Tokom tega pogovora mi je tudi povedal da je njegov oce do njegovega 15 leta pil in mu je bilo strasno grozno ko je mojo zgodbo/ opis dogodka, saj ga je spomnilo na njegovega oceta.
Meni pri tem ni bilo jasno, kako je bil sposoben mene v tistem trenutku zapustiti (koncati vezo), medtem ko ve kako lahko to boli. Da se mati napije me ne boli. Da sem pa zvedla da se napije poleg sestrice me je pa sesulo. Sesulo v smislu da sem jokala, ne pa da sem padla v nevemkaksno depresijo. Ni mi jasno da je bil zmozen sploh me pustiti samo ob vedenju kako mi je hudo.
V pogovoru mi je tudi rekel, da je pripravljen, da se odkrito o vsem pogovoriva, da tudi on odvrze svoje maske in mi pove kaj je bilo dejansko vse z njegovim ocetom. Jaz sem po tem pogovoru mislila da se bova resnicno lahko konstruktivno in odkrito pogovorila.
Nato pa je prisel hladen tus. Vceraj (sreda) je pa zopet obral svoj ze prejsnji scenarij (me mati izkorisca, se bo preselila k nama), brez upostevanja dejstev predsavljenih v torkovem razgovoru. Sama sem ga opomnila, da njegova presoja ne uposteva recenega v razgovoru temvec le njegovo skonstruirano predstavo, vendar mnenja ni spremenil in ostal pri svojih trditvah.
Vsi pogovori so potekali po telefonu, brez osebnega kontakta. Sem se zelela dobiti z njim, kar sem v sredinem pogovoru tudi predlagala, vendar ko je striktno ostajal pri svojem scenariju, sem prisla do zakljucka, da nima smisla.

Fanta imam se vedno rada, vendar resnici na ljubo, bi slepila sebe ce bi si zelela ostati z osebo, ki 3 dni po dogodku se vedno ni sposobna se z mano dobiti in iz oci v oci se pogovoriti. Zame je to cisti pobeg.

Prisla sem do zakljucka, da s taksno osebo ne morem zgraditi nekega konstruktivnega partnerskega odnosa, saj zivljenje ni vedno harmonija. Vedno lahko pride do nekega nenadnega, nepredvidenega zapleta ali stresnega dogodka, vendar clovek mora razviti sposobnost se soociti s problemom in ga resiti, ne pa enostavno oditi. Brez sposobnosti resevanja ni razvoja in ce se partnerja nista sposobna pogovoriti in probati skupaj najti resitev, potem veza nima prihodnosti. Vsaj tako jaz mislim.

matteja13: Tvoj instinkt je tocen. Res da veliko vrednosti na zunanjo podobo in izgled. To ne pomeni da je sam ves speglan in polit s parfumom, vendar mu veliko pomeni, da ima najnovejsi telefon, IT opremo, najboljsi avto in mu je tudi pomembno da ljudje to vidijo. Cisto mozno je, da moja alkoholicna mati ne spada v to sliko popolnosti in zato tudi mene indirektno zavraca, ne glede na to kako jaz gledam na vse skupaj.

Ze vnaprej hvala za vse nasvete, ker mi res pomagajo viditi celotno sliko, kot tudi viditi nepravilnosti mojega dojemanja. Vec glav enostavno vec ve:)

Hvala!!

Zdravo!

Sprva hvala vsem za vase nasvete! Vam sporocam, da sva s fantom koncala.

Varjag hvala za to objektivno razclenitev obeh strani. Mi je pomagalo razumeti tudi njega do dolocene mere. Drugace je pa to dejansko bil prvi trenutek ko sem potrebovala njegovo oporo. Da moja mati pije, je bila izjava tokom normalnega pogovora, brez potrebe po socustvovanju in opori. Tokrat je bilo dejankso prvic ko sem potrebovala njevo ramo da se zjocem, topel objem in besede. Kratek opis “Hude scene”: mati je prisla k meni na obisk s sestrico. Pri meni se je vsak vecer napila t.j. 3 vecere. V soboto je pa prisla v spremstvu policije vsa pijana domov. Glavna vrata so odprli lastniki (jaz sem najemnik). Za mene vsekakor sok in sramota. Seveda fanta ob tem dogodku ni bilo pri meni. On se vedno zivi pri starsih.
Trditev, da me mati izkorisca je z njegove strani neutemeljena, saj ocena sloni izkljucno na enemu dogodku. Odkar sem z njim v vezi se moja mati ni napila. Je pa res, da ko jo obiscem vecino casa prezivim s sestrico, kar se meni zdi popolnoma normalno saj je moja edina sestrica in obozujem prezivljati cas z njo saj je se tabula rasa in rada opazujem kako se mozgancki razvijajo.
Je res, da ko bi sama bila financno sposobna, me sploh nebi motilo, ce bi se sestra preselila k meni. To sem tudi njemu povedala. Ta opcija bi lahko prisla najhitreje v postev cez ca. 5 let. Je res, da je to za njegove predstave sokantno. Vendar zame nebi bilo popolnoma nic motece, ce bi on imel tako staro sestrico ki bi se nato k nama preselila. A ljudje smo si razlicni. Midva sva si na tej tocki ocitno zelo.
Naslednji dan (torek) sva se normalno pogovarjala. Prav tako mi je postavil tocno to vprasanje, kako jaz dojemam mojo mati in kako kooperiram s tem. Razlozila sem mu kako gledam na njo, koliko sem pripravljena njej in koliko sestrici pomagat. Zal, se z alkoholizmom moje matere ne mislim ukvarjati. Prav tako se ne mislim iti odresitelja ali resevalca. Je pa res, da ce bi se mati v prisotnosti moje sestre napila, bi takoj odsla po sestrico in jo pripeljala k sebi, dokler se mati ne strezni. Ce stvar lahko eskalira do nevzdrznosti pa nevem. Vem samo da moram biti tolko mocna, da si ne dovolim da me prizadane. Pijana mati me ne, a otrok poleg me pa.
Tokom tega pogovora mi je tudi povedal da je njegov oce do njegovega 15 leta pil in mu je bilo strasno grozno ko je mojo zgodbo/ opis dogodka, saj ga je spomnilo na njegovega oceta.
Meni pri tem ni bilo jasno, kako je bil sposoben mene v tistem trenutku zapustiti (koncati vezo), medtem ko ve kako lahko to boli. Da se mati napije me ne boli. Da sem pa zvedla da se napije poleg sestrice me je pa sesulo. Sesulo v smislu da sem jokala, ne pa da sem padla v nevemkaksno depresijo. Ni mi jasno da je bil zmozen sploh me pustiti samo ob vedenju kako mi je hudo.
V pogovoru mi je tudi rekel, da je pripravljen, da se odkrito o vsem pogovoriva, da tudi on odvrze svoje maske in mi pove kaj je bilo dejansko vse z njegovim ocetom. Jaz sem po tem pogovoru mislila da se bova resnicno lahko konstruktivno in odkrito pogovorila.
Nato pa je prisel hladen tus. Vceraj (sreda) je pa zopet obral svoj ze prejsnji scenarij (me mati izkorisca, se bo preselila k nama), brez upostevanja dejstev predsavljenih v torkovem razgovoru. Sama sem ga opomnila, da njegova presoja ne uposteva recenega v razgovoru temvec le njegovo skonstruirano predstavo, vendar mnenja ni spremenil in ostal pri svojih trditvah.
Vsi pogovori so potekali po telefonu, brez osebnega kontakta. Sem se zelela dobiti z njim, kar sem v sredinem pogovoru tudi predlagala, vendar ko je striktno ostajal pri svojem scenariju, sem prisla do zakljucka, da nima smisla.

Fanta imam se vedno rada, vendar resnici na ljubo, bi slepila sebe ce bi si zelela ostati z osebo, ki 3 dni po dogodku se vedno ni sposobna se z mano dobiti in iz oci v oci se pogovoriti. Zame je to cisti pobeg.

Prisla sem do zakljucka, da s taksno osebo ne morem zgraditi nekega konstruktivnega partnerskega odnosa, saj zivljenje ni vedno harmonija. Vedno lahko pride do nekega nenadnega, nepredvidenega zapleta ali stresnega dogodka, vendar clovek mora razviti sposobnost se soociti s problemom in ga resiti, ne pa enostavno oditi. Brez sposobnosti resevanja ni razvoja in ce se partnerja nista sposobna pogovoriti in probati skupaj najti resitev, potem veza nima prihodnosti. Vsaj tako jaz mislim.

matteja13: Tvoj instinkt je tocen. Res da veliko vrednosti na zunanjo podobo in izgled. To ne pomeni da je sam ves speglan in polit s parfumom, vendar mu veliko pomeni, da ima najnovejsi telefon, IT opremo, najboljsi avto in mu je tudi pomembno da ljudje to vidijo. Cisto mozno je, da moja alkoholicna mati ne spada v to sliko popolnosti in zato tudi mene indirektno zavraca, ne glede na to kako jaz gledam na vse skupaj.

Ze vnaprej hvala za vse nasvete, ker mi res pomagajo viditi celotno sliko, kot tudi viditi nepravilnosti mojega dojemanja. Vec glav enostavno vec ve:)

Hvala!!

Uff, glede na napisano, si pa pravilno naredila.

Pa več sreče z izbiro prihodnjič!

Antigona, vsi nimajo te sreče, da so lahko do 30 leta brezskrbni otroci, tako kot tvoj zdaj že bivši fant. Pridejo situacije, ko je treba nase prevzeti odgovornost, pa če nam je to všeč ali ne. Bi rekla, da on tega za zdaj še ni sposoben. Imam ga na sumu, da ne bi bil kaj dosti boljši, če bi se vidva odločila za družino.
Zelo pravilno razmišljaš glede mame in če imaš slučajno še kako senčico dvoma, bi te kot mama rada samo potrdila v tem, da njen alkoholizem ni tvoj problem! Mnogi starši si včasih kar malo preveč domišljajo in zahtevajo od svojih otrok nekaj, do česar niso upravičeni. Naloga staršev je poskrbeti za otroke, dokler ne gredo v svet – tam se morajo znajti pa sami, starši pa tudi.
Saj tudi sestrica ne bi smela biti tvoj problem, navsezadnje ima živa oba starša, a ko gre za otroka, je drugače. Zgoraj ti ena od forumašic ponuja, da se ji oglasi, ker ti lahko pomaga.

Ja, lahko bi ji v nekaterih stvareh pravilno svetovala, res mi je žal, da mala sestrica čaka, da se nekdo usmili njene stiske.
Res pa mi ni tuje, da največkrat nihče ne stori nič, upam da v tem primeru ne bo tako…?

New Report

Close