Najdi forum

Je mogoče ljubiti dva moška hkrati?

Kako ljubiš veliko oseb naenkrat, vsakega na drugačen način?

Ker si zapeljivec, ti to gre. Vprasanje je, kako globoko se spustis v odnos. Ce je vse bolj na povrsinski ravni in je to zate ljubezen, potem je vse mogoce.

Ne, ni možno.

To da ljubiš zgolj enega je bilo že večkrat znanstveno dokazano. Da jih ljubiš več je izgovor za lastna dejanja.

Čeprav vidim, da je tema stara že osem let vseeno napišem tukaj še mojo zgodbo, ki je podobna Zarjini. Sem poročena, imam otroke, službo, dom… vse vredu in bi rekla na zunaj urejeno. Z možem se razumeva vredu, ni sporov, konfliktov… spolnost… pa ni ravno na vrhuncu. No že od začetka to ni bilo ravno zelo kvalitetno, ampak sem pač tako sprejela. S časom pa sem si želela več, mu to tudi povedala, ampak njemu je bilo to ok kot je, le bolj pogosto si je želel. Tudi jaz bi si želela pogosteje, ampak vsakič mi je mučno in vedno bolj se temu izogibam. Resnično se prisilim, da pač imava odnos… in seveda on to čuti!
No malo sem zašla, ampak mislim da je to pomemben del, tega kar se mi zdaj dogaja. Drugi moški…. kolega iz službe… že od začetka sem nekako čutila njegovo naklonjenost, ampak temu nisem pripisovala nič pomembnejšega. Na nekem večdnevnem službenem potovanju sva zadnji večer pristala skupaj, klepetala, oba sva tudi kar nekaj spila, šla sva tudi skupaj spat, vendar po nekaj poljubih sem se ustavila, preprosto nisem mogla/hotla naprej… razumel je … objel in sva zaspala. Od takrat se redno vidiva in slišiva, vendar nikoli nič samo kot prijatelja. Ko sem prišla s potovanja domov sem imela hudega moralnega mačka!
Ko sva se s tem prijateljem pogovarjala, je prišlo do dogovora, da če bi prišlo do odnosa, bi šlo zgolj za to in nič čustvenega! Pred nekaj dnevi smo imeli spet zabavo v službi, spet sva pristala skupaj, “samo” poljubi…
Moram reči, da me res nenormalno privlači, še nikoli se mi ni zgodilo kaj takega. počutim se kot najstnica, pa imam že kar čez 30 in on tudi. Resnično si želim to narediti, ampak vest do doma in družine me drži nazaj. Bojim se, da če/ko se to zgodi zapadem v nek krog iz katerega bom prišla tako, da bodo nič krivi najbolj prizadeti.
Nikoli prej nisem varala moža, niti me niso zanimali drugi moški. Ali ljubim moža… rada ga imam zelo, je čudovit oče in partner… ljubezen.. moram reči, da zakon ni bil zgrajen na najbolj trdnih temeljih. začetek je bil zanimiv.. kot pri večini, potem hiša, otroci in … rutina, naveličanost, samoumevnost. Več ljudi mi je reklo naj se potrudim, in vem da imajo prav, zaradi družine, otrok, ampak kako naj se tudim, ko mi je vsak njegov dotik odveč, se umikam…
Ali sem zaljubljena v tega drugega moškega?… ne nisem, me pa neustavljivo fizično privlači.. ne vem zakaj, ni nek mačo iz revije, preprosto me vleče tja…
In kar mi je trenutno najhuje, zadnje dni se mož zelo trudi okrog mene… majhe pozornosti, sms (ki mi ga ni prej poslal kar tako vsaj 5let)… ali čuti mojo razdvojenost, norenje hormonov, …. lahko ga je pa tudi on kje “kiksnil” pa se podzvestno opravičuje.
Ga pa ne obtožujem zaradi tega, če je… upam da se je imel lepo 😉

Kdor misli, da stoji, naj gleda, da ne pade.

Amcica sosedova trava je bolj zelena?

Bolj zelena je tista, ki se jo bolj neguje in zaliva 😉
Ali sem zaljubljena v tega drugega moškega?… ne nisem
Kdo vam to verjame? Sama sebi? 🙂

Zaljubiti se v nekoga pomeni, da o njem sanjarite, si v glavi izmišljate stvari, ki pogosto sploh niso resnične, so plod vaših želja, predstav, ki jih pripisujete osebi v katero se zaljubite. Zaljubljenost je neke vrste samoprevara.
To seveda ne more biti nekdo o katerem veste praktično vse, ker o njem si ni moč namišljat stvari. Sanjarjenje v nas povzroča lepe občutke, v nas se sproščajo endorfini(hormoni sreče) in temu se ne želimo odpovedat zato se vedno znova in znova vračamo k sanjam…

Komu so namenjene vaše misli? Katero “travo” bolj negujete? Sosedovo ali domačo? 😉
Vprašanje je zakaj?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

A vidte zakaj so bili včasih SINDIKALNI IZLETI ? Tam se vse zrihta. Sindikalni zdravijo neplodnost, razrešujejo konflikte doma in na delovnem mestu in še marsikaj. Normalno, da se bo čustveno sestradana ženska od zaprtega moža slej k prej enmu pravemu predala, bo ležala ko zajec na hrbtu, v transu.

Če si zaljubljena v sodelovca ki sta skupaj že deset let .
Mogoče tudi ve tvoj mož kako uživata na delavnem mestu .
Vendar če se z možem in sodelavcem zastopite je zelo lepo kajti bolje ne more biti .
Ko se napijete se gotovo grdo vedete ter vpijete .

Zdravo,
rabila bi nasvet oz. objektiven pogled na situacijo. Pred 6 leti sem preko prijatelja spoznala njegovga kolega, s katerim nikoli nisva imela ničesar, tudi videvala se nikoli nisva razen občasnih srečanj, ko je bil prisoten tudi ta moj prijatelj. Vedno pa se je čutila nekakšna energija, kemija med nama, padali so pogledi, nasmehi..včasih sva tu pa tam kakšno rekla.. skratka zelo nedolžno. Jaz sem bila cel ta čas samska in on mi je bil zelo všeč in bi bila takoj z njim, vendar je pa on bil v takrat v zvezi, tako da nikoli se nič ni zgodilo. Sedaj se je pa situacija obrnila, jaz sem v zvezi in on je samski. Naj povem, da zveza s trenutnim fantom ni bila vedno rožnata, prebrodila sva veliko skupaj in on je bil izredno potrpežljiv z mano in me ima res rad. Velikokrat sva zaradi problemov prišla do točke da končava (oz. to je bila bolj moja odločitev), vendar sva se potem nekako spet našla.. in sedaj sva v ‘procesu flikanja’ najinega odnosa in skušava zlepit stvari skupaj. Mi pa tale fant – kolega od prijatelja, zadnje čase ne gre iz glave. Predstavljam si kako bi bilo če bi bila skupaj in podoživljam najine pogovore, situacije itd. In to me resnično že bega.. ne vem ali naj ostanem s trenutnim fantom, ker ga imam rada in mi je težko vržt vse delo ki sva ga dala skozi, proč…po drugi strani pa sem zelo mlada, in se bojim da če ostanem s tem fantom, bom vedno mislila na onga drugega fanta… Naj še dodam, da s tem drugim fantom nimam stika, tako da bi bila praktična loterija se kao odločit za njega in zapustiti fanta, ko pa niti ne vem kaj on čuti do mene oz. če bi sploh bil z mano… Gre se le za simpatijo, ki pa moje idealiziranje in sanjarjenje ga povzdiguje in se bojim da se zaljubljam vanj.

Lp

MIslim da bi bilo zate bolje da ne bi bila z nobenim. Občutek imam da si malce zasvojena z odnosom in to ni dobro. Tko da pust oba in bodi nekaj časa samska.

Mene pa zanima trditev, kaj ste mislil s tem ” Nikoli prej nisem varala moža, niti me niso zanimali drugi moški. Ali ljubim moža… rada ga imam zelo, je čudovit oče in partner… ljubezen.. moram reči, da zakon ni bil zgrajen na najbolj trdnih temeljih, začetek je bil zanimiv.. kot pri večini, potem hiša, otroci in … rutina, naveličanost, samoumevnost.”
Kateri temelji so manjkali, a osnovni, kot so ljubezen? A zaljubljenost, privlačnost?

Ja, točno za to gre 🙂
Zaljubljaš se, sanjariš o njem kako bi bilo, če bi bilo…. in proti taki konkurenci tvoj sedanji partner nima nikakršnih možnosti za uspeh, ker on je realnost iz katere sta polizala ves med. Sedaj sta na stopnji, ko je treba odnos gradit dalje, treba je nekaj počet, da zadeva uspeva, do sedaj je šlo samo od sebe, ker sta plula še na vetrcu zaljubljenosti in tega vetrca sedaj ni več zato morata začet veslat 😉 Pa ne vsak v svojo smer ampak družno oba, da se bo čolnič nekam premaknil, da se ne bosta vrtela v krogu.
Ti pa raje pogleduješ za drugimi čolnički, ki jih veterc nosi mimo…
Saj ni nič narobe s tem, vsem nam v življenju prekrižajo pot ljudje s katerimi smo si bolj ali manj blizu, na nas pa je, da se odločimo s kom bomo nadaljevali pot in kakšen cilj smo si zastavili.

Možno je enega ljubiti in v drugega biti zaljubljen.

New Report

Close