Najdi forum

jaydess MV

Pred vstavitvijo jaydess sem uporabljala menstrualno skodelico (lunette). Zanima me,
ali jo lahko tudi sedaj,ko imam jaydess? Vstavljeno mam dober mesec, zdej mam prvo M. Hvala.

Lahko.

Matjaž

Pozdravljeni,

danes sem di dala sem si vstaviti MV Jaydess, 6. dan mesntruacije, vendar sem še 3 dni jemala KT (Yasminelle), torej včeraj sem vzela zadnjo, tretjo tabletko, ker nisem vedela, ta le tega ta cikel nebi smela.
Zanima me če lahko zaradi tega pride do kakršnih koli komplikacij.

Hvala za odg. in lp!

Pozdravljeni!

Brez skrbi, nič ni narobe.

Matjaž

Pozdrav. MV jaydess imam dva tedna in me boli pri spolnosti. Ali je to normalno? Krvavitev nimam trenutno.

Hvala

Pozdravljeni!

Normalno ni. Verjetno imate kontrolo čez kak mesec, pa bo ginekolog preveril položaj vložka.

Matjaž

Pozdravljeni,

Včeraj mi je ginekologinja vstavila Jaydess in po začetni bolečini se je ta zmanjšala. Čez približno dve uri pa sem spet občutila močne krče in krvavitev. Oboje se je proti večeru zmanjšalo, danes nisem občutila skoraj nič več, krvavitve pa je bila zelo blaga (sicer je danes peti dan menstruacije). Bojim se, da je MV izpadel iz maternice med krči. Bi bilo to možno?

Hvala.

Pozdravljeni!

Ekspulzija je možna, a najbrž bi iztisnjen MV opazili? Nitke tipate?

Matjaž

Pozdravljeni,

Verjetno bi opazila, vendar ni nujno, saj sem precej časa med krči preživela na stranišču …
Tudi za nitke nisem prepričana, če jih čutim. Ali takoj veš, če jih občutiš, ali je bolj negotovo?

Lp

Žal vam glede nitk ne znam pomagati, saj nimam lastnih izkušenj, kako se čutijo 🙂 Če vas skrbi, ni druge, kot da opravite pregled pri ginekologu.

Matjaž

Pozdravljeni

Stara sem 23let in še nisem bila noseča. Pred približno 1 mesecem in pol mi je gin. vstavila jaydess. Bolečine so kljub mojemu visokemu pragu bile skoraj neznosne in kasneje tudi nisem mogla voziti, vendar je gin. rekla da je vse v redu, kontrolo imam čez eno leto. Bolečina je postopoma popuščala približno 4 dni, spremljala pa jo je močna napihnjenost. Bolečina z napihnjenostjo se mi občasno pojavlja skoraj vsak dan, spolnih odnosov pa zaradi strahu pred bolečino sploh ne morm imeti (poskusila sem 2x v tem času, pri globji penetraciji me boli). Imela sem tudi šibko menstruacijo, približno 10 dni. Sicer se zavedam, da traja nekaj mesecev, da se stanje normalizira, vendar me vseeno zanima vaše mnenje glede mojih težav.

Že takoj po vstavitvi sem sklenila, da nadaljni posegi s tem vložkom ne bodo šli mimo brez nekakšne lokalne protibolečinske olajšave, saj je to res bila najhujša bolečina kar sem jo do sedaj doživela – posledično me je tudi pregleda strah.

Hvala in lep dan.

Pozdravljeni!

Čudi me, da bi vas ginekologinja naročila šele eno leto po vstavitvi, prvi pregled je predviden po 4-6 tednih. Pojdite do ginekologa, da vas pregleda. Sicer pa je tudi paracervikalni blok nekoliko boleč in traja približno neako dolgo, kot sama vsatvitev vložka, zato se v mnogih primerih dela v živo. Imate pa seveda pravico do brezbolečinskega posega.

Matjaž

Hvala za odgovor.

To glede pregleda čudi tudi mene, saj sem povsod brala, da je kontrola v prvih parih mesecih. Bom poklicala ambulanto.

Lp

New Report

Close