Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Javno opozorilo

Javno opozorilo

Vso gluho, naglušno in slišečo javnost opozarjam, da v pričo gluhih in naglušnih ne omenjajo tega, da se učim znakovnega jezika.

I remind entire deaf, hard of hearing and hearing public, not to speak about my learning of the sign language, when deaf or hard of hearing people are present.

Zakaj pa ne? V čem je problem?

pa se učiš??

Mal heca, že zato ker nisi razložil, kaj te je privedlo do takega izpada:

Ni mi jasno, a je to prošnja, opozorilo ali grožnja?
In kje so navedene sankcije? (v nevidnem tisku??)
Sam bi napisal da prosim če… predvsem pa tega posta ne bi napisal.
Časi se menjajo in ljudje z njimi.

Sam ne znam znakovnega jezika, pa tudi ne vem s kom bi kretal?
Bi mi pa prav prišlo, ker je to dobra telovadba (bi pač mal glasneje kretal za zdravo srce).
Mora pa biti zelo resno, če si napisal še v več evropskih jezikih.

PS:
Nisem anglofil, ampak vtis imam, da vsebina v slovenščini in anleščini ni identična?

Problem je v tem, da mi je ena punca zamerila potem, ko je izvedela, da se znakovnega jezika učim. Predhodno sem ji rekel, da znam kretati, potem pa je en izblebletal, da se ga učim. Gluhi pač nočejo slišati, da se znakovnega jezika učim. To ni bilo mišljeno kot grožnja, ampak kot prošnja.

Prav imaš. Mislim, da gre Alex v ilegalo. Gluhi pazite se ga.

Lep pozdrav

Res smešno, da se ti je zamerila, če učiš znakovnega jezika!!! Jaz bi bila kvečjemu vesela, da se trudiš biti med gluhimi in da se učiš v tem ne vidim kaj slabega?!

Čuj Sandi. Se najde kakšna zmešana tipica tako med slišočimi, kot med gluhimi. Si mel pač smolo, da si naletel na to čudakinjo.
Se pa bojim, da morda ni jezna zaradi česa druzga.
A ti je to ona sama povedala, al pa je ti preko posrednikov??
Sam bi upošteval le kar ti je rekla na štiri oči.
Kar ti je Janez povedal, da mu je povedala mica, ki ji je potožila francka je larifari.
se bojim da je to spet eden izmed nesporazumov v tvojem življenju.
Namreč, niti najmanjšega vzroka ne vidim, da ti bi zamerila, ker se učiš. Ko si komuniciral z njo: a si kretal al govoril.
Če je vešča v kretanju, je takoj ocenila tvojo okretanost.

Posluš mene:
Ona ti je zamerla kaj druzga. Da si cincal, da jo nisi povabu v kino al na drink al kaj sličnega.??
Je pa bla gotovo fejst, da ti je to tko seglo do srca. Skratka, kakršnokoli nejasnost razjasni najprej z njo, na štiri oči.
Tko se to dela.

In prosim, ne padaj nonstop iz enga ekstrema v drugega.

Uh, po tehtnem premisleku sem ugotovil, da to le ni bil vzrok, da mi je zamerla. Je bla že prej malo čudna. Eni so pač taki, da se je z njimi težko pogovoriti. To velja tako za slišeče, kot tudi za gluhe.

Če si slišeč potem ne veš delati z gluhumi tako kot ne ve delati vodstvo murskosoboškega društva!!To sem jim že povedal in to bo držalo!!

lp

Iz tega naj bi sledilo, da je Sandi slišeč, zato ne ve delat s to deklico, ki je med številnimi drugimi težavami tudi gluha???
Ja kaj pa je takega posebnega na gluhih?
In, ali so vsi gluhi enaki?
Ne bom tle razčlenjeval, da ne bi koga užalil.
Ampak tako kot smo si ljudje nasploh raznoliki, tako so verjetno tudi gluhi.
Niso si npr podobni kot breskev breskvi ali jaboilko jabolku (iste sorte seveda).
Sandi, sam bi na tvojem mestu izbiral raje slišečo punco (namreč gotovo ti je bla ta všeč, zato te je prizadelo).
No ja, lahko najdeš tudi kakšno super med gluhimi. Saj se tud tle na straneh včasih oglašajo kakšne deklice ki name po zapisanem nardijo vtis.

Da ne bo nesporazuma in hude krvi.
Da ne bo nesporazuma. To preferenco glede punc sem podal zato, ker me bi to pisililo, da bi čvrsto z obema nogama moral stati v svetu slišočih, kjer se bije bitka za preživetje. (večja riba manjšo žre).
Ne vem, če enkrat ko si vklopljen med slišopče kar naenkrat odideš le v zaprti krog gluhih. Čredni instinkt? Getoizacija?
Ne hvala!
Razen neke malenkosti (slušna pot v ušesu) sem normalno sposoben človek, in zakaj se bi getoiziral.
Človek se mora dokazovati!
Iskati izzive!
Ne pa čakat miloščino iz FIHE al pa od gospoda AR in sličnih.

Alex!

Odkar se je Forum z MDGL-a preselil na Med.over.net. opazujem tvoje izpade in željo biti v središču pozornosti. Vsakič, ko nam Gec na Forum prilepi novo informacijo, ti začuda odpreš novo temo, ki ni v nobeni povezavi z bojem, ki ga bije sam proti vsem. Če se spomnim par mesecev nazaj, si bil ti tisti, ki je na Forumu MDGL na ves glas tulil o sexu, ko se je dokazalo, da je bila v Melbournu tudi Donova tajnica. Zato me zanima, èe ti je položaj glavnega urednika Odmevov tišine udaril v glavo. Alex, zavedaj se, da si gluh in da tega ne moreš skriti z diplomo, magisterijem ali namišljenim položajem. Veliko boš v življenju moral požreti in dokazati s trdim delom, da si vreden papirja, ki ga imaš. Če ne bo rezultatov, te bodo hitro zamenjali kjerkoli boš. Samo bojim se, da se boš takrat skliceval na
gluhoto. Kar se tiče tvoje želje po pozornosti pa tole. Koliko si že star?
24, 25, 26 let. Se ti ne zdi, da je že čas, da se s svojimi starši pogovoriš
in razčistiš o njihovem zapostavljanju tvoje osebnosti in jim poveš, da si
tudi ti njihov otrok, navkljub tvoji bolezni. Mislim, da so prav starši in
tvoji bratje in sestre s svojim odnosom do tebe sprožili to željo po biti
opazen in hvaljen. Odprl si nešteto tem na Forumu in niti ena se ni prijela.
Ali ti ni to zadosten dokaz, da tečnariš? Če si tako tečnaril celo osnovno
in srednjo šolo ni čudno, da so se sošolci tvoje družbe izogibali in ti še
kakšno zagodli. Pomagaj raje tam, kjer si pred zasedbo delovnega-prostovoljnega-mesta pomagal.

V premislek.

Ok. Ne bom več pisal teh stvari po forumu. O čem pa naj pišem? Naj se vključim v Gecovo delovanje ali kaj? Meni je kaj malo mar za to, kar Gec piše. Noben, ki se vključuje v njegov “boj”, ni član nobenega društva in se zato nima česa bati. Jaz pa ne bi rad, da bi potem gluhi s prstom kazali name in mi govorili: “Glejte, on nam je uničil društvo, on je blatil Zvezo in nas prikrajšal za sredstva od FIHO!!!”

Kar se pa tiče mojega tuljenja o sexu: Nisem bil jaz tisti, ki sem tulil o sexu. Če bi stara spletna stran še stala, bi ti pokazal, da nisem jaz začel tuliti o sexu, pač pa je to počel Miha(ukinjeni). On je hotel vedeti, če je bila Donova tajnica tako fejst punca, pa si nisem mogel kaj, da mu ne bi odgovoril.

Veš kaj, Alex! Meni je čisto vseeno, če ZDGNS društva prikrajša za finančna sredstva ali pa če društva celo ukine, saj jaz (in tudi mnogi drugi gluhi in naglušni) od njih tako in tako nimam(o) nič.

Skesano priznam, da sem jaz zapisal na temelju drugih postov in slik:DA JE CESAR GOL!!!
Kdo koga je povsem njegova osebna stvar, in nimam nikakršne pravice da se vtikam v to.
Vendar je šlo tu za utemeljen sum, da se kondome kupuje na račun gluhih in naglušnih.
Vendar je, vsaj tako izgleda, bil moj sum in zaključek preuranjen in netočen.
Namreč, če bi bla resnično kakšna taka v nebo vpijoga barabija in kriminal, bi ukrepal represivni organ (policija, tožilstvo, država skratka, in ukrepali bi nadzorni samozaščitni organi društva oz zveze.
Skratka, nista sexala, oz hočem reč, da če že sta, sta na svoje stroške, in v temu primeru jima vso stvar z neizmerno radostjo požegnam.
Pač povsod je zakon ponudbe in povpraševanja.

Upam pa, da neukrepanje ni posledica tega, da bi bili vsi od A do Ž indolentne mone. Podančice. Vštevši z mano.
Ena je ljubiteljsko in moralno, kot smo nekateri reagirali, drugi bi pa morali po uradni dolžnosti, za kar so tudi plačani. V tem primerun si ne bi zaslužili zaupanja davkoplačevalcev in svoje volilne baze.

sem pa tzo o sexu s tiste strani intenzivno brisal, pa mi je Gašper preprečil.
Skratka Sandi na sex sploh ne misli, oz ne govori o njem, če sem točen.

To je napad ad personam. Provokacija. Žalitev. Sandi si z ničemer ni zaslužil takih žalitev in napada. Sem ziher, da hoče dobro in se trudi. In ne gre mu za neko samopromocijo, kot mu rokerji pripisujete.
Me pa sicer motijo Sandijevi posti o društvu, pa o FIHU kar piše na ti strani, ker tak način (držanje lopate ali krampa) tudi pomaga ppri pokopu društva oz zveze.

Hoče Sandi al noče, bo vlada udarila po FIHO in loteriji. Že majo svoje razloge.
Sam sem za nek nadzor, ne pa da sami sebi (konflikt interesov) NAJVEČ TALAJO. In druge držijo čim dlje od korita.
Skratka, sam menim, da ima Sandi vso pravico da piše, kar misli.

In ne rabimo takih cenzorjev. Je že dovolj g Primož, ki skrbi, da ne uidemo v minska pola.
Pozdrav.

Ja Roki, res je. Miha je bil tisti ne Sandi. On je tulil o sexu, sem preveril na Forumu. Kar pa se tiče tvojega “napada” na Sandija, se strinjam z vsem, kar si napsal. Napisal bi lahko le malce bolj nežno, da Sandi ne bo prizadet.

Sandi ne boj se sredstva ne bodo ukinili, ker niso njihova. Zanima me samo kdaj boš postavil kakšno resno vprašanje. Recimo:”Kje bosta gluha in naglušna populacija čez pet let?” Me zanima.

Lep pozdrav

New Report

Close