Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost januar/februar 2015

januar/februar 2015

Pikicaa, v bolnici sem prebrala knjigo J.K.Rowling (tista,ki je napisala Harry Potterja) Nadomestne volitve 🙂 nič v zvezi z mulci in čaranjem,kar zanimiva. Govori o manjšem naselju,kjer se vsi med sabo poznajo,in o njihovih prepletenih življenjih. Poglej na netu,če bo zate. Zdaj berem Eleganca ježa.

Pribat meni se bušo pozna,samo ne konkretno od nosečnosti :))) že od postopka imam malo napihnjenga,sedaj mi je ostal še od hiperstimulacije.. skratka,nisem štartala z 0 😉 na NS se še nisem naročila, čakam naslednji pregled potem pa bom 😉
Aja,super,da si dobila napotnico! Meni bi vedno dali 2 a v prvih dveh poskusih odtajevanja se je obdržal samo 1 🙂

Pribat, včeraj nisem uspela spit. Danes začnem pit obvezno=) Sm jo že prej pila tako da vem kakšen je ukus=)

Bom pogledala malo po naši mestni knjižnici pa si bom sposodla=) AL se bom načitala hahha=)

uletavam glede toplic – savna se odsvetuje, tako ženski zaradi pregrevanja, še bolj pa moškemu, saj vročina škodi semenčicam. Torej za moške nič savne vsaj 3m pred postopkom! Bazeni pa niso lih fajn zaradi okužb. V Dobrni imajo sicer terapijo z zemljo za plodnost.

No super,se pravi odpade.. Bomo se pa mal masirali in meditirali hahah=) Dobrna mi je pa mal daleč da bi šla gor zrd tega. No škodilo nebi. Ma bomo pa počivali doma=)

Pikicaa,midva sva imela že zakupljen valentinov vikend v Olimju in sva ga morala odpovedati zaradi vsega kar se je dogajalo in moje bolniške seveda. Januarja sem računala,da če nama ne uspe, bo M lih mimo in se bova šla v terme smilit sama sebi 🙂 če pa uspe pa itak ni panike, moj se bi veselo namakal in savnav,jaz pa počivala in se nažirala 😀 😀 plan padel v vodo,bova prestavila na kasnejše mesece

g.g. hvala za vabilo..bom prišla. Sedaj nisem še pogumna,da bi vstopila v tako pomembno temo 🙂 mal sem še paranoična

Punce za v oporo!

Sama prvič zanosila po naravni … Končalo z IM. Odvzeli jajcevod, drugega razrešili zarastlin. Ker po nekaj mesecih ni ratalo – zato, ker se podzavestno sekiraš in razmišljaš o tem sem poskusila z umetno (stara 36, fizično aktivna, normalno hranjena, redno pijem črno kavo – 2 skodelici in pokadim do 10 cigaret “kao” najlažjih dnevno). V prvem poskusu pridelala 12 foliklov, s tem, da sem na svojo pest znižala dozo puregona, pukntirali na živo in nato dva lepa zarodka vstavili.

Veste, da sem vedela, da iz tega ne bo nič! Zakaj? Ker zato res moras biti fizično pripravljen. Vse je tako posiljeno in stresno – tisto čakanje na plus na koncu pa pika n i.

Za tem zanosila po naravni poti in sem v 6 tednu.

Nauk:

Sprostite se! Če je tako daleč vse ok, če ni posredi zdravstvenih dejavikov boste zanosile, ko boste sprejele situacijo, se nehale silit in imet spolne odnose iz želje in užitka – se bo zgodilo. Mati narava sama za to poskrbi. Ko imamo ovulacijo smo bolj dovzetne za intimo 😉 in tudi oploditev se bo zgodila ne glede na to kaj jeste, pijete … Samo poslušajte svoje telo. Ja vem veliko jih bo popljuvalo post – moj namen pa vam je samo toplo poližiti na dušo – sprostite se in zgodilo se bo!

Pozdravljene punce. Se ena nova v tej temi in v tem postopku.
Naj povem se svojo izkusnjo. Tudi za mano je punkcija jajcevodov,katero sem imela v nedeljo 1.11.15. Moram povedati da sem se spikala vec kot 1.teden da so folikli dovolj zrasli za punkcijo. Tako da sem jih imela na eni strani 4 na drugi pa 2 + ciste ter endiometrium ( upam da sem prav napisala). No da ne govorim o psihicnem mucenju med casom spikanja, in o dnevu ko se je zares zacelo dogajati. Na sami punkciji, ki so mi jo delali v Ljubljani je bilo kar hudo. Saj ti dajo proti bolecinam in tudi za pomiritev pa se med samim postopkom ti dajo anestetik v jajcevode da res naj ne bi bolelo. Ampak mene ,kar je samo po moje bolj zato ker sem res bojecka. Drugace je pa hitro mimo in se da preziveti. Delala mi je pa ena zdravnica katero sem prvic videla. Prijazna fuuul in tudi sestre so prijazne. Sicer sem potem tisti dan cel dan bruhala in slabo mi je bilo do vecera. Verjetno zato ker sem po posegu spila 2.kozarcka caja. Tako, da po postopku ne pit!! Usaj ne takoj. Pridelala sem 15.celic in srcno upam da se jih cimvec zdruzi da bom koncno po 10.letih imela bebiko. Transfer imam v petek 6.11.15. Upam in zelim si najboljse,prav tako zelim tudi vsem vam. Verjetno je polovica ali pa se boljse use ze zagledala svoje pluske in se setate z svojimi nosecniskimi trebuscki. Srecno vsem nam.

New Report

Close