Najdi forum

Pozdrav vsem!

A kdo od vas jaha in kje v Lj? Kakšna je cena in ali ste zadovoljni? Skratka, vse čim več o jahanju, ali so dragi tečaji itd …

Hvala!

P.S. Zanima me tudi vaše počutje po jahanju, ali vam kako koristi?

jahati sem se začel učiti pred 10 leti – začetni tečaj na Igu 10 ur, kar je takrat
stalo 100 DEM, danes stane kakih 300 DEM. Začetni tečaj je bil kar v redu,
naučili smo se voditi konja, sedlati, razsedlati, čistiti konje, kas, nekaj galopa
in terensko jahanje. Jahal sem sicer se na Brdu pri LJ (konjeniski center Cerle)
kjer je zelo velika maneza, primerna za ucenje, pa na Brdu pri Kranju (precej
drago) pa v Velenju…pa v Tuniziji na dopustu po plazi….na zacetku, ko sem
imel vec casa, sem jahal tudi po 100 ur na leto, tudi pozimi.

Za kondicijo je dobro jahati vsaj 2x na teden, saj imas sicer musklfiber v
nogah, tudi ce sicer znas dobro jahati. Dokler kolikor toliko dobro jahati ne
znas, imas musklfiber se drugje (vsaj jaz sem ga imel tudi v hrbtu), ampak
to mine.

Ce se bos odlocila za ta sport, ti svetujem od nabave opreme najprej
celado zaradi varnosti, sele potem ostalo (hlace in skornji), ker moras najprej
videti, ce ti je vse skupaj sploh vsec.

Toliko na kratko, ce te se kaj zanima, vprasaj.

Živjo!

Hvala za odgovor, veliko informacij je to zame. Bom se pozanimala, kje je najbližji tečaj, mislim, da je tam za Bežigradom nekaj konjev in imajo tečaje. Morda bi tam začela. Rada imam konje in sem jih le nekajkrat za poskušino jahala, pa sem prav uživala, da me je nesel :))) Vem, da so nekateri napeti in se bojijo konjev, jaz pa jih imam rada že od nekdaj in bi najraje imela kakšnega doma.
Torej prvo čelada (mislim, da bi posodili?) ali pa jo kupim potem pa … Če ne bo predrago

LP!

Ce se prav spomnim, stane celada med 100 in 200 DEM. Ne priporocam
posojanja – deloma iz higienskih razlogov, se bolj pa zato, ker opravlja svojo
funckijo le, ce je prave velikosti, ne prevelika in ne premajhna. Pri nakupu
celade priporocam tako, ki se pod brado zapne in ne tiste, ki ima pod brado
le elasticni trak (je sicer cenejsa) – ki ob padcu rada zdrsne z glave.

Aligator ti je izčrpno odgovoril.
Kaj naj še dodam?
Tudi jaz grem občasno na Brdo, ampak ne bi rekla, da je posebno drago. Individualna ura dresure v maneži je 2500 sit, teren (2 uri) je 3500 sit, konji dobri, učiteljica tudi. Tam imajo ene 10 čelad za take, ki pridejo brez, vseh velikosti.
Moji dve kolegici sta začeli jahati (iz nule) pred kakšnim mesecem in sem jima priporočila prav to in sta nadvse zadovoljni.
Prav bistvena razlika od Iga, kjer sem tudi jaz začela pred 8 leti in kjer je nivo vsega precej nizek. Ampak to vidim šele zdaj, kot začetnik seveda nimaš meril.

Jaz sicer največ jaham v Lipici, ker sem zaljubljena v lipicance in lipiško okolje in ker imam tam takšne “odnose”, da jaham zastonj. Moram pa povedati, da najbolj renomirana državna kobilarna ne nudi nujno najvišjo kvaliteto. Zelo je odvisno, kakšnega konja dobiš, pa kakšnega učitelja.

Če nimaš pogojev, da bi se daleč vozila, pojdi v Stožice. Vem, da imajo tečaje, ne vem pa koliko je vse skupaj kvalitetno, ker tam še nisem jahala.

Če te še kaj zanima, piši. Je pa to res zelo lep šport, ki te popolnoma očara – še posebno, če imaš rad konje (če jih ne maraš, verjetno niti ne razmišljaš o tem, a ne?).

Veliko sreče, M.

Draga Tina,

Ker vsi, ki ti odpisujemo ne vemo tocno kaj si zelis, naj ti tudi jaz navedem svoje izkusnje.
Sele 1 leto jaham – v konjeniskem klubu PIP (www.konjeniski-klub-pip.si) ampak mi je tam zelo vsec. Sicer okolje ni urejeno tako, kot v Stozicah ali na Brdu ali v Gameljnah, imajo kakih 35 konjev, manezo, parkur, veliko terena. Ljudje tam so zelo domaci, veliko je deklet, ki jahanje obvladajo.

Vsekakor celado – stane ca. 16.000 SIT. V Ljubljani je nekaj takih trgovin (Murgle, BTC Tangram, Brnciceva, Poni v Naklem (kjer se mi najbolj dopade)).
Celad tam ne posojajo. Lahko si izberes svojega trenerja, konja (ko se na to malo bolj spoznas).

Zacetni tecaj obsega 10 ur in stane (mislim, da) 17.000 SIT. Ena ura je 2.500 SIT. Ko pa ze nekaj casa hodis, se dogovoris za mesecni pavsal.

Se kaj?

New Report

Close