Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema IZVID MR VRATNE HRBTENICE- hude bolečine v desni roki

IZVID MR VRATNE HRBTENICE- hude bolečine v desni roki

Spoštovani,
star sem 43 let in imam hude bolečine v desni roki, bolečine so neznosne predvsem ponoči. Naj omenim, da sem imel enake, vendar manjše težave že pred letom dni, opravil sem fizioterapijo. Težave so se nekje po 4 mesecih s pomočjo analgetikov in injekcij umirile. Sedaj pa so ponovno, vendar hujše. Pred nekaj dnevi sem opravil MR vratne hrbtenice in bi vas prosil za vaše mnenje, ker sem čez 14 dni že naročen k nevrokirurgu.Ali bo potrebna operacija, glede na to, da se stanje slabša?

Izvid:
-izravnana vratna lordoza
-pretežno kostno premoščen i.v. prostor C5-C6
-degenerativne spremembe- i.v. osteohondroza na nivojih C3-C5 in C6-C7 s spremembami signala kostnine terminalnih plošč – Modic tip 2.

Na nivoju C2-C3 so spinalni kanal in i.v. foramna primerno široki.

Na nivoju C3-C4 dorzolateralni diskosteofit kompleksa zožujeta i.v. foramna, bolj na levi strani, zožitvi ocenjujem levo na 1/2 normalne širine, desno na 3/4 normalne širine. Prisotna blaga stenoza spinalnega kanala zaradi centralnega disk osteofit kompleksa, ki minimalno pritiska na duralno vrečo.

Na nivoju C4-C5 je desni I.V. foremen močno zožen, skoraj popolnoma obliteriran zaradi kostnih naplastitev, korenina C5 desno vtisnjena. Pomembne stenoze spinalnega kanala ventralno ni. Levi i.v. foramen primerno širok.

Na nivoju C5-C6 sta i.v. foramna primerno široka, spinalni kanal normalno širok.

Na nivoju C6-C7 je desni i.v. foramen zožen na 1/4 normalne širine, korenina C7 desno vtisnjena, levi i.v. foramen blago zožen, brez utesnitev priležne korenine. Pomembne stenoze spinalnega kanala ni.

Na nivoju C7-TH1 so spinalni kanal in levi i.v. foramen primerno široka, desni i.v. foramen zožen na tretjino normalne širine zaradi dorzolateralnega disk osteofit kompleksa, korenina C8 desno lahko dražena, ni pa utesnjena.

Signal iz medule je normalen.

Mnenje: močno zožen desni i.v. foramen C4-C5 z utesnitvijo korenine C5 desno, pomembno zožen desni i.v. foramen C6-C7 in desni i.v. foramen C7-TH1. Pomembne stenoze spinalnega kanala ni.

Hvala za vaše mnenje in lp
Jure

Pozdravljeni,

izvid kaže na izražene spremembe v vratnem delu hrbtenice, ki pa niso kritične. Zelo pozitivno je, da nikjer ni opisa spremembe signala hrbtenjače. Najbolj izrazita sprememba je v predelu C4-C5, kjer gre za močno razdraženost desnega foramna. Sprememba povsem sovpada z vašim opisom in v splošnem povzroča zmerne do močne bolečine v vratnem delu, ki sevajo v desno roko, lahko vse do prstov.
Za natančen nasvet glede vzroka težav in posledično zdravljenja, bi morali opraviti klinični pregled, poleg izvidov pa opraviti tudi pregled slik. S tehnikami manualne medicine sicer uspešno zdravimo številne podobne primere. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij: https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close