Najdi forum

Pozdravljeni!
Lani oktobra 2010 sem imela prometno nesrečo ( drug avto mi je odvzel prednost – bočni trk ). Ugotovili so sindezmolizo 2.stopnje. Ker mi kljub fizioterapiji in protibolečinskim tabletam ( naklofen duo ), ni bilo boljše, sem zdaj opravila še MR. UZ v decembru ni pokazal nič, prav tako je rentgenska slika iz decembra bila ok.

Zelo bi vam bila hvaležna, če bi mi lahko razložili izvid MR leve rame.
Narejene so običajne sekvence v poševni koronarni in sagitalni ter v aksialni ravnini.
Akromioklavikularna sindezmoza je v mejah normale. Normalna širina subakromialnega prostora. Ni tekočine v subarkomiosubdeltoidni burzi.
Tetiva muskulusa supraspinatusa je v višini nasadišča nekoliko višje intenzitete signala, ohranjene kontinuitete – začetna degeneracija.
Sicer so tetive in mišice rotatorne manšete brez patoloških sprememb.
Tetiva muskulusa bicepsa brachii je normalne intenzitete signala in poteka.
Z popolno sigurnostjo ni moč izključiti manjšo fisuro ob bazi labruma v anterosuperiornem delu – suspektna manjša SLAP lezija.
V proksimalni metafizi humerusa se diferencira ovalna, v premeru do 23 mm velika formacija, ki je od okolice ostro razmejena, policiklična, delno septirana; na T2 poudarjenih SE slikah hiperintenzivna in na T1 poudarjenih SE slikah hipointenzivna – verjetno enhondrom.
Mnenje: Ni večjih postravmatskih sprememb. Suspektna manjša SLAP lezija. Enhondrom v humerusu.

Že v naprej se vam iskreno zahvaljujem se razlago tega izvida.

Lep pozdrav!

Najprej priporočam pregled pri ortopedu zaradi ugotovljenega hrustančnega tumorja v začetnem delu nadlahtnice.

Mi lahko opišete, kakšne težave imate.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Moje težave, ki so se začele kakšen teden po sami nesreči so, da mi pri obremenitvi roke začne le-to mravljinčit ( zaradi tega sem tudi morala predčasno prekiniti s fizioterapijami ). Prav tako so bolečine v sami rami ( nekje v globini ) in tudi v lopatici ( točno določena točka ). Ali mi lahko kaj več poveste glede tega hrustančnega tumorja? Kaj to pomeni? Ali je to posledica nesreče in kako se to lahko zdravi? So moje težave ( mravljinčenje ) posledica tega?
Hvala že v naprej za odgovore.
Lep pozdrav!

Hrustančni tumor ni posledica poškodbe. Zelo verjetno Vam sam tumor ne dela težav, dobro pa bi bilo, da Vas vidi ortoped, ki se s takšnimi obolenji ukvarja. Mravljinčenja zelo verjetno nimate zaradi tumorja, temveč zaradi poškodbe obhrbteničnih mišic v vratnem predelu (manj verjetno samih živcev), ki sedaj stiskajo živce, kateri oživčujejo roko.

Glede težav s samo ramo, potrebujete klinični pregled in glede na njegove ugotovitve še dodatno diagnostično obdelavo (ultrazvok in/ali magetna resonanca z artrografijo). Če še niste opravili rentgenskega slikanja ramena, priporočam pred pregledom opraviti rentgensko slikanje ramena v treh projekcijah (dve standardni in še pazdušni posnetek).

Lep pozdrav,
Iztok PIlih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close