Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Izvid krvi

Izvid krvi

    Zanima me izvid krvi. Kalija imam 5.1. Ko sem kri dala v Ljubljani je bila meja 5.5 v kranju  pa je 4.8. Zakaj taka razlika in kaj pomeni ta izvid.

Vsak laboratorij ima zaradi različnih metod določanja, aparatur, reagentov, svoje referenčne vrednosti, ki pa niso veliko narazen. Kaj pomeni vaša pa je odvisno predvsem od tega, kaj so iskali ko so naročali preiskavo

lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, hčerka je dobila v laboratoriju izvid, ki ima precejšnje preseganje nekaterih vrednosti, zdravnica pa pravi da je vse ok in ni potrebno nobeno zdravljenje. Vnaprej hvala za pomoč

K-RDW 11.3

U kreatinin 2

U bakterije 1253.4

U plošč. epit. celice 46.5

Pozdravljeni, edino “resnično” odstopanje so bakterije v urinu, ki pa brez simptomov ne zahtevajo zdravljenja (in se lahko v vzorcu urina znajdejo tisi oz okolice in ne nijno iz mehurja)

lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni, zanima me izvid krvi vse je bp razen levkocitov ki so 12.3 zvišani. Ne kadim in nisem noseca. Pocutje je super. Je kaj za skrbeti? Hvala in Lp

Pozdravljeni, kot se je vedno treba vprasati pri interpretaciji izvidov: zaradi cesa je bila narocena preiskava?

lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ni bila narocena. Sama sem jo oporavila po dolgem času da preverim kri. Lp

Zgolj naključna najdba nekoliko višjih levkocitov brez težav ne rabi biti razlog za zaskrbljenost, lahko pa čez čas ponovite preiskavo, najbolje v dogovoru z osebnim zdravnikom

lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close