izvid kolena mri
Pozdravljeni!
Sem rekreativna športnica ( tek, kolo, tek na smučah, itd..) Ker se mi je po teku pojavila bolečina v kolenu sem opravila mr kolena. Prej z bolečinami nisem imela problemov.
Izvid je sledeč:
Viden manjši izliv v sklepu. Sprednji in zadnji križni ligament sta ohranjena. Viden je blag edem v posteriornem rogu medialnega meniska povsem periferno proti pripenjališčih. Znakov za svežo rupturo ne vidim. Lateralni meniskus je primeren.
Medialni in lateralni kolateralni ligament sta ohranjena. V poplitealni kotanjii je vidna povsem drobna Backerjeva cista. Patelofemoralno so v centralnem delu patele vidne števolne hondralne lezije stopnje2. Vidna je nekoliko poudarjena medialna plika. Viden je blag edem infrapaterapnega maščevja na lateralni strani.
Mnenje:
Manjši izliv v sklepu.
Hondromalacija patele stopnje 2 v centralnem delu.
Blag impingement maščevja infrapateralno lateralno.
Kaj bi mi priporočali?
Hvala,