Najdi forum

Izvid EKG

Prosim za razlago izvida EKG-

SF 71/mi, RR 841ms sinusna aritmija, PR 140ms nespecifična anomalija T,  QRS 86ms nespecifična anomalija ST (depresija), QT 388ms mejen EKG, QTCB 423ms, OsP  70°, OsQRS 89°, OsT 59°, P 114ms normalna električna os. Imam 43let, velikokrat me špikne na levi strani pod dojko in se nato razvije v bolečino, ki mine po cca.1-2minuti. Lepo prosim, če mi pojasnite za kaj se tu gre, ker se malce bojim saj so bili v družini tudi srčni bolniki.

Hvala in lep pozdrav

 

 

Pozdravljeni

“Špikanje” pod dojko ponavadi ne kaže da je srčnega izvora. Glede EKG, vse navedene števične vrednosti so znotraj normalnih meja. Težko komentiram nespecifično anomalijo T vala. Ta anomalija ne kaže zanesljivo, da bi bilo s srcem kaj narobe. Anomalija (depresija) ST veznice je možen rezultat testa elektrokardiograma (EKG). Lahko kaže na zdravstveno stanje, kot je hipokalemija (pomanjkanje kalija v krvi), miokardna ishemija ali stranski učinek zdravil. Da bi izključili srčno ishemijo, predlagam obremenitveno testiranje (ekg se snema ves čas preiskave-vožnja kolesa), pri katerem se kažejo vse objektivne spremembe EKG.

LP

New Report

Close