Najdi forum

izvid

Pozdravljeni,
na dojkah sem zatipala več bulic in se odpravila k ginekologu, ki me je poslal na UZ. Izvid je takšen:
leva dojka: v zg. lateralnem kvadratu, na mestu, kjer se čuti premična zaterdlina, je vidno tkivo, ki je izoehogeno s tkivom dojke. Po vsej verjetnosti gre za mastopatično tkivo. v dojki sta vidni 2 cisti veliki 5 in 7 mm.Drugih patoloških spremem ni videti.
Desna dojka: vidnih je nekaj cist (verjetno 4) velikosti od 3mm do 10 mm. Drugih patoloških spremem ni videti.
V aksilarnih ložah povečanih bezgavk ali drugif h patoloških sprememb ni videti.

Mi lahko komentirate izvid? Predvsem me skrbi zatrdlina na levi dojki.
Kaj lahko sama napravim proti cistam saj me te občasno bolijo in je vsak pritisk na dojke boleč

Hvala

Po UZ izvidu sodeč, je zatrdlina videti benignega značaja, najverjetneje gre za skupek žleznega tkiva. Tudi ciste, če so manjše, največkrat niso nevarne. Ciste naj bi nastale zaradi zastajanja tekočine v tkivu, lahko je to tudi gnoj, kri…. Nastajajo zaradi različnih razlogov, največkrat so to hormonska neravnovesja, uporaba določenih hormonskih zdravil, tudi zaradi nepravilne izbire hrane, zastoji limfe zaradi težav v hrbtenici,… Vsak primer, je največkrat primer zase.. zato bi kaj več o tem, preko interneta, že težko komentirala. Splošne odgovore na to temo, pa si lahko preberete na našem forumu pod starejšimi vprašanji.

New Report

Close