Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca izvid

izvid

Pozdravljeni,

mi lahko prosim razložite,kaj pomeni če je v urinu najden kreatinin?

Hvala in lep pozdrav;-)

Pozdravljena!
Preverite še enkrat, če ni šlo morda za kreatinin v KRVI (ki se ga določa za ugotavljanje ledvične funkcije).
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ppzdravljeni,

res sem morala dati kri in vodo zaradi ginekoloških težav,ginekologinja je rekla,da ni videti vnetja ,ampak,bi bilo dobro da grem na ultrazvok ledvic,ker je viden kreatinin,zdaj pa res ne vem če je to na krvi ali urinu,ker mi izvida še niso poslali po pošti.
Kaj bi to bilo?

Še enkrat hvala za odgovor inn lep dan.

Ta kreatinin je bil v krvi, kot rečeno se ga določa za ugotavljanje ledvičnega delovanja. Manjša odstopanja so tudi iz drugih vzrokov. Ker pa nimava izvida oz. vrednosti, je težko povedati kaj več.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

vrednost kreatinina je 88.

lp

Spoštovani!
Ta vrednost kreatinina je v mejah normale (normalna vrednost za ženske je do 95 umol/l). Verjetno vas je napotila na UZ ledvic zaradi še kakšnega drugega razloga. (beljakovine v urinu??)
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Res je,in to je zdaj že drugič,da so beljakovine v urinu. Kaj je lahko razlog,da do tega pride in kaj pomaga kot preventiva?Mogoče več tekočine?

Hvala in lep dan!(tukaj na Dolenjskem je zasnežen)

Sneg vam zavidam, pri nas na robu gorenjske je zgolj vetroven in mrzel!
Beljakovine v urinu se pojavljajo iz raznoraznih razlogov, če so v urinu stalno, je lahko znak ledvične okvare. Več kot zgolj prisotnost beljakovin, pove količina, izločena v 24 urah. Sami storiti kaj dosti ne morete, ne glede na razlog pri vas, pa bodo ledvice vesele zdravega načina življenja.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close