Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena Izpuljen modrostni zob in krvni strdek

Izpuljen modrostni zob in krvni strdek

Pozdrav

Bila sem na puljenju zob 6dni nazaj. Vse je potekalo normalno in neboleče do noči iz 5 na 6 dan. Ko sem se zjutraj zbudila sem ugotovila da v luknjici ni več krvnega strdka le prazna luknja. Zaenkrat ne boli, ampak možno da zaradi močnih protibolečinskih ki jih imam predpisane.

Poklicala sem dežurno ambulanto ker je vikend tam so mi rekli da je normalno zgubiti strdek na 5. dan zaradi celjenja.

Dosti sem se pozanimala in brala na internetu da če pade strdek prehitro ven lahko nastane “dry socket” in da je to zelo slaba stvar. Naravno pa bi naj padel ven komaj po par tednih (jaz sem na 5/6 dnevu).

Ali je možno da sem izgubila strdek zaradi celjenja? Kaj naj naredim in kako lahko skrbim za luknjico?

Lp

Pozdravljeni!

Dry socket oz. alveolitis sicca praviloma spremlja močna bolečina. Bolečina se začne pojavljati okoli 2-3 dneva po ekstrakciji zoba. Seveda so tukaj številke relativna zadeva, ampak izgleda, da ste že vi že ven iz hudega in se je rana že zadosti zacelila, da je pokostnica zaščitena pred vdorom bakterij.

Predlagam, da rano pustine pri miru in vzdržujete dobro higieno v drugih predelih ustne votline.

LP

 

New Report

Close