Izpah pogačice pri psički
Pozdravljeni,
imam psičko mešanko, staro dve leti. Pred enim mesecem se je na sprehodu hitro zatekla in zacvilila, od takrat naprej občasno šepa na eno nogo. Pri veterinarju so ugotovili, da ima izpahnjeno pogačico. Dobili smo protivnetne in protibolčinske tablete. Veterinar je rekel, da odsvetuje operacijo, saj je zelo invazivna in da se bo sčsoma hrustanec na kolenu sam izrabil in si bo pogaiča utrla novo pot. V tem času pa kuža lahko normalno teče, razen ne v hrib (no mislim da je rekel da ne sme po hribu navzdol) in da se naj izogibamo hoji po stopnicah.
Zanima me ali je imel kdo podobno diagnozo pri psu in kaj je storil? So mu tudi odsvetovali operacijo in je dobil podobne napotke – da pes lahko teče….
Trenutno hodimo na sprehode po ravnem, kuža normalno nori (sicer ne pustimo preveč) le občasno se zgodi da dvigne zadnjo tačko in nekaj metrov hodi po treh, potem pa spet normalno po štirih.
Bili smo pri dobrem veterinarju in ne dvomim v njegovo znanje, zanima pa me še kakšna podobna zgodba.
Hvala za pomoč!