Najdi forum

Pozdravljeni!

Prejšnji teden (10.11) sem si dokaj hudo poškodoval gleženj in spodnje kosti desne noge.

Diagnoze:
Fractura comm. aperta mall. externi cruris dex cum luxatio ATC completa et laesio lig.deltoidei

na piščali imam nameščenih 6 vijakov in ploščico, ter en vijak skozi gleženj.
Star sem 20 let.

zanima me čez približno koliko časa bom lahko hodil brez bergel? S kakšnim posebnim športom se ne ukvarjam.

Čez 3 tedne imam kontrolo in takrat mi bodo tudi sneli dokolensko longeto.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Kostno celjenje takšnih zlomov traja 6 – 8 tednov. V tem času je potrebno uporabljati bergle, nato sledi intenzivna fizioterapijo (kinezioterapija) za dosego polne gibljivosti gležnja, pridobitev mišične moči in vzdržljivosti golenskih mišic ter živčno -mišične kontrole. Rehabilitacija po takšni poškodbi traja od 3 do 6 mesecev.

Hvala za vprašanje!

Lep pozdrav,
ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close