Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Izpadanje/zamenjava las

Izpadanje/zamenjava las

Pozdravljeni!

V zadnjem letu sem opazila povecano izpadanje las, predvsem v zadnjih dveh mesecih. Med csakim umivanjem, mi jih je izpadlel manjsi sop, izpadali so tudi po susenju in naslednje dni.
Prvic so mi lasje zaceli bolj izpadati po porodu (pred 3.leti), ksaneje spet po prenehanju jemanja kontracepcijskih tablet ( pred dvema letoma).
Sedaj sem opazila, da imamo zelo veliko novih (kratkih-2-3cm) las – kot nekaksna menjava las. Zdi se mi, kot da bi se mi polovico las “zamenjalo”-najlazje tako opisem svoje stanje.
Nimam nobene plese, sama pa opazim, da imam veliko manj las kot prej + veliko novih.
Kaksnih posebnih stresov ne dozivljam ( mogoce mi je najvecji stres zadnje cas eprav ta problem), prehranjujem se zdravo, 2-3x tedensko se ukvarjam s sportom.
Bi morala na kaksen pregled krvi (v preteklosti sem imela pomanjkanje zeleza), jemati dodatne vitamine?
Prosim za nasvet.
Najlepsa hvala,
Vida

Spoštovani!

Vzroki za izpadanje las so lahko zelo različni: sezonsko izpadanje, pomanjkanje vitaminov in mimeralov, vnetna žatišča, sisitemske bolezni veziva, okužba, hormonske motnje ….Priporočam obisk pri izbranem zdravniku.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close