Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje izkušnje o Fleksu-Triglav

izkušnje o Fleksu-Triglav

Zanima me ta ponudba od Triglava saj mi je zadnjič njihov agent to predstavil in je kar zanimiva .
Nočem pa,da se spet nasankam(nategnem).
Z denarjem sem bolj tak,tak.

Prooosim za mišlenja,izkušnje ,dolgoročno npr.:15,20 let
vem,da je kritična situacija pa vendar …….

Odvisno, od tega, kaj ti rabiš. Če imaš osnovo že dobro zavarovano – torej svoje življenje in ti ni škoda denarja za v sklade, je Fleks dobra zadeva. S tem, da ima Fleks več zadev: za mlade, za odrasle nad 50 let, dinamični fleks … Ne vem, katerega ti je predstavil.

Ne nategne te Triglav, oz. katerakoli druga zavarovalnica. Nategne te agent, ki gleda na dobro svoje denarnice, ne pa na dobro stranke.

DANES SO TAKI ČASI, DA NE PODPISUJEŠ POGODB ZA NASLEDNJIH 10-15-25 LET. sori cup lock

Svetujem ti, da si zagotoviš odlično življenjsko zavarovanje za smrt in invalidnost, da so zavarovalne vsote 100 in več tisoč eurov, varčuj pa v štumfu ali na banki in to v takih oblikah, da lahko dvigneš, ko želiš.
Če si moški, počakaj na januar, ko bo cena zavarovanja malenkost padla, če si pa ženska, pohiti, ker po 20.12. bo cena zavarovanja poskočila.

Strinjam se s tem, da naj pohiti, glede na to, da se bodo zadeve izenačile. Se pa ne strinjam glede dobe. Daljša, kot je zavarovalna doba, višja je zavarovalna vsota. In kdo ti garantira, da boš po 10-ih letih še “zanimiv-a” za zavarovalnico? Starejši kot smo, težje je, če nam zdravje ponagaja. S tem se nam tudi pogoji spremenijo. Samo poglejte, govorijo že o razlikah za kadilce in pretežke. Če se hočeš iti neko varno zadevo, potem skladi niso prava stvar. Visoka vsota za invalidnost je skoraj nujna. Pomisliti pa je treba tudi, kako bomo preživeli v primeru, če hudo zbolimo. Varčevanje na banki je npr. dobro za kak hiter dvig, vsota bo pa verjetno prenizka za kaj konkretnega.

Glede varčevanja na banki sem pozabila omeniti, da se na privarčevan znesek obesijo glede otroškega dodatka, štipendij,…

Strinjam se s tem, da naj pohiti, glede na to, da se bodo zadeve izenačile. Se pa ne strinjam glede dobe. Daljša, kot je zavarovalna doba, višja je zavarovalna vsota. In kdo ti garantira, da boš po 10-ih letih še “zanimiv-a” za zavarovalnico? Starejši kot smo, težje je, če nam zdravje ponagaja. S tem se nam tudi pogoji spremenijo. Samo poglejte, govorijo že o razlikah za kadilce in pretežke. Če se hočeš iti neko varno zadevo, potem skladi niso prava stvar. Visoka vsota za invalidnost je skoraj nujna. Pomisliti pa je treba tudi, kako bomo preživeli v primeru, če hudo zbolimo. Varčevanje na banki je npr. dobro za kak hiter dvig, vsota bo pa verjetno prenizka za kaj konkretnega.[/quote]

Zavarovan si lahko brez da varčuješ. Tudi za 25 let lahko skleneš zavarovanje brez varčevanja.
To znese letno par 100€ (za smrt in invalidnost, pa recimo še rento za invalidnost). Koliko letno plačaš za avto ali hišo?

Za par 1000€ se ti na otroškem dodatku in vrtcu ne pozna, za večje vsote pa itak ne izbereš samo banko, ampak naložiš denar tudi v druge zadeve (žlahtne kovine, kamne, delnice ipd.).

Razne zavarovalniške naložbe in varčevanja močno odsvetujem. Zavarovalnice so za zavarovanje, ne za varčevanje. (pa btw, delam v zavarovalništvu, za vse zavarovalnice)

Strinjam se s tem, da naj pohiti, glede na to, da se bodo zadeve izenačile. Se pa ne strinjam glede dobe. Daljša, kot je zavarovalna doba, višja je zavarovalna vsota. In kdo ti garantira, da boš po 10-ih letih še “zanimiv-a” za zavarovalnico? Starejši kot smo, težje je, če nam zdravje ponagaja. S tem se nam tudi pogoji spremenijo. Samo poglejte, govorijo že o razlikah za kadilce in pretežke. Če se hočeš iti neko varno zadevo, potem skladi niso prava stvar. Visoka vsota za invalidnost je skoraj nujna. Pomisliti pa je treba tudi, kako bomo preživeli v primeru, če hudo zbolimo. Varčevanje na banki je npr. dobro za kak hiter dvig, vsota bo pa verjetno prenizka za kaj konkretnega.[/quote]

Zavarovan si lahko brez da varčuješ. Tudi za 25 let lahko skleneš zavarovanje brez varčevanja.
To znese letno par 100€ (za smrt in invalidnost, pa recimo še rento za invalidnost). Koliko letno plačaš za avto ali hišo?

Za par 1000€ se ti na otroškem dodatku in vrtcu ne pozna, za večje vsote pa itak ne izbereš samo banko, ampak naložiš denar tudi v druge zadeve (žlahtne kovine, kamne, delnice ipd.).

Razne zavarovalniške naložbe in varčevanja močno odsvetujem. Zavarovalnice so za zavarovanje, ne za varčevanje. (pa btw, delam v zavarovalništvu, za vse zavarovalnice)[/quote]

Tudi jaz, btw … 🙂 Pa imava očitno različne poglede na stvari. Glavno, da je končni rezultat v prid stranke. Če imaš varčevanje, ki stranko dobro krije pri najhujšem, se mi zdi to prava stvar. Že v štartu pa je treba pogledat, kaj stranka sploh potrebuje.

Kar se pa tiče otroškega … ponam osebo, ki je ostala brez otr. dodatka, pa ni imela par 1000€ navarčevanih na banki, ampak precej manj.

Zavarovan si lahko brez da varčuješ. Tudi za 25 let lahko skleneš zavarovanje brez varčevanja.
To znese letno par 100€ (za smrt in invalidnost, pa recimo še rento za invalidnost). Koliko letno plačaš za avto ali hišo?

Za par 1000€ se ti na otroškem dodatku in vrtcu ne pozna, za večje vsote pa itak ne izbereš samo banko, ampak naložiš denar tudi v druge zadeve (žlahtne kovine, kamne, delnice ipd.).

Razne zavarovalniške naložbe in varčevanja močno odsvetujem. Zavarovalnice so za zavarovanje, ne za varčevanje. (pa btw, delam v zavarovalništvu, za vse zavarovalnice)[/quote]

Tudi jaz, btw … 🙂 Pa imava očitno različne poglede na stvari. Glavno, da je končni rezultat v prid stranke. Če imaš varčevanje, ki stranko dobro krije pri najhujšem, se mi zdi to prava stvar. Že v štartu pa je treba pogledat, kaj stranka sploh potrebuje.

Kar se pa tiče otroškega … ponam osebo, ki je ostala brez otr. dodatka, pa ni imela par 1000€ navarčevanih na banki, ampak precej manj.[/quote]

Potem ima ta tvoja oseba že dovolj visoke dohodke ali pa večje ostalo premoženje…
Tudi moja sodelavka je jamrala, da je ostala brez OD zaradi par 100€, ki jih babica varčuje za vnučke, potem je pa včasih skozi pogovor o drugih stvareh navrgla še nekaj svojih finančnih podatkov, npr. da ona celo svojo plačo privarčuje in da živijo od moževe, da so nekaj podedovali po babicah, da so odplačali kredit za hišo in da jim je še ostalo za pol stanovanja…

Se strinjam, da je pomembno, da je stranka zadovoljna, ker taka se potem vrača in ti zaupa, zato odsvetujem varčevanje preko zavarovalnic.
Nobena zavarovalna polica z varčevanjem nima dobro kritje pri najhujšem (razen pogojno kakšne police za starejše), še celo zavarovalnica MB je ločila riziko zavarovanje od Hibrida, čeprav so nekatere zdaj na varčevalne police dodale razne možnosti, je še vedno bolje, če imamo ljudje zavarovanje in varčevanje strogo ločeno.
Po vseh letih v tem poslu se človek določene stvari nauči in malo drugače gleda na stvar.

zanima me če kdo ve koliko časa se čaka na izplačilo predujma iz fleks police po podpisu zahtevka LP

New Report

Close