Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Izgorelost, kaj narediti, če imaš družino???

Izgorelost, kaj narediti, če imaš družino???

Omenila sem preproste resitve, ki praviloma NE stanejo. Ni omenjeno, da nimajo denarja. Lahko da moz zasluzi 10 jurjev in sta zato lahko sla v projekt velike druzine. Ce nimajo, pa mogoce otrokom pripada brezplacno kosilo, kar je potem celo prihranek v primerjavi s kuhanjem doma za vse. Je pac treba preslisati butaste pripombe iz okolice, ces, baba je doma, pa niti kosila ne skuha. Pa kaj! Kaj to koga briga.
Da si otroci med sabo pomagajo pri solskih obveznostih, je nekaj najbolj normalnega. Imajo najbolj sveze znanje in ga brez velike muke lahko prenesejo na mlajse. Stars mora vecinoma najprej sam obnoviti snov, potem sele lahko razlaga otroku.
Da se otrok ne razvaza cele popoldneve po raznih dejavnostih, je pa kar trojni prihranek: bencin, cas in clanarina. Obdrzijo npr vsak eno, ki jim je dosegljiva pes ali z javnim prevozom ali v skupini, da se starsi zamenjajo.

Da bi avtorica potrebovala tudi terapijo, da se sestavi nazaj, je jasno. Nisem napisala vceraj. Najprej bi bilo treba preveriti fizicne vzroke, npr scitnico. To je v okviru zdravstvenega zavarovanja. Ce je po fizicni strani vse v redu, pa so do neke mere menda tudi terapije pri psihologu pokrite.
Samo zaceti je treba in za zaceti je potrebno razumevanje in podpora v druzini.

Izgorelost (burn out) je diagnoza pogojena z osebnostnimi motnjami. Izcrpanost (worn out) pa z okoliscinami. V prvem zapisu je omenjeno, da gre za diagnozo. V pogovornem jeziku pa laicno oboje tlacimo v isti kos. Sem lani v drugi polovici leta zapadel v izcrpanost, zato priblizno vem o cem govorim.

Simptomi so bolj ali manj enaki, razlika v vzrokih pa je ogromna in temu primerno tudi terapevtska obravnava. 😉

če prav razumem, imaš najmanj 5 otrok. Poskusi takoj v ponedeljek poklicati na center za socialno delo, da ti pošljejo nekoga preko javnih del ali prostovoljko, da pomaga otrokom pro šolskih obveznostih, nalogah in učenju.

Kar se pa tebe tiče, bi bilo mogoče dobro, da začneš jemati magnezij ( magnezijev citrat), dobiš v lekarni, pazi, da imaš črevo dobro izpraznjeno, saj gre lahko za zastrupitev organizma, bodi na dieti, mogoče tudi kakšno dodajanje probiotikov (meni fullll pomagajo za počutje!).

Če imaš možnost, pojdi na masažo. In če imaš doma kopalno kad, si privošči kopel z dvemi pestmi sode bikarbone ( dobiš v eurospinu po 50 centov paket), to razkisa telo.

Naredi hemogram, totalno krvno sliko, tudi ščitnične hormone (!) in naj te pošljejo k endokrinologu.

Prosim, povej kaj več o tem.
Hvala.

Prosim, povej kaj več o tem.
Hvala.
[/quote]

o čem?

Izgorelost (burn out) je diagnoza pogojena z osebnostnimi motnjami. Izcrpanost (worn out) pa z okoliscinami. V prvem zapisu je omenjeno, da gre za diagnozo. V pogovornem jeziku pa laicno oboje tlacimo v isti kos. Sem lani v drugi polovici leta zapadel v izcrpanost, zato priblizno vem o cem govorim.

Simptomi so bolj ali manj enaki, razlika v vzrokih pa je ogromna in temu primerno tudi terapevtska obravnava. 😉
[/quote]

Od kod tebi to, da je izgorelost povezana z osebnostnimi motnjami? Daj kak strokovni članek.

Če si bil izčrpan, si bil izčrpan, in to ne pomeni, da si postal strokovnjak za izgorelost. Nekak ne, sorči.

Izgorelost (burn out) je diagnoza pogojena z osebnostnimi motnjami. Izcrpanost (worn out) pa z okoliscinami. V prvem zapisu je omenjeno, da gre za diagnozo. V pogovornem jeziku pa laicno oboje tlacimo v isti kos. Sem lani v drugi polovici leta zapadel v izcrpanost, zato priblizno vem o cem govorim.

Simptomi so bolj ali manj enaki, razlika v vzrokih pa je ogromna in temu primerno tudi terapevtska obravnava. 😉
[/quote]

Od kod tebi to, da je izgorelost povezana z osebnostnimi motnjami? Daj kak strokovni članek.

Če si bil izčrpan, si bil izčrpan, in to ne pomeni, da si postal strokovnjak za izgorelost. Nekak ne, sorči.
[/quote]

Na hitro v slovenscini: http://www.burnout.si/sl/izgorelost/sindrom-adrenalne-izgorelosti/izgorelost-ali-delovna-izcrpanost.html

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Od kod tebi to, da je izgorelost povezana z osebnostnimi motnjami? Daj kak strokovni članek.

Če si bil izčrpan, si bil izčrpan, in to ne pomeni, da si postal strokovnjak za izgorelost. Nekak ne, sorči.
[/quote]

Na hitro v slovenscini: http://www.burnout.si/sl/izgorelost/sindrom-adrenalne-izgorelosti/izgorelost-ali-delovna-izcrpanost.html
[/quote]
Hm, pa si prepričan, da nisi zapadel v izgorelost? Glede na zapisano bi kar lepo pasal v predalček s tveganimi osebnostnimi značilnostmi.

Na hitro v slovenscini: http://www.burnout.si/sl/izgorelost/sindrom-adrenalne-izgorelosti/izgorelost-ali-delovna-izcrpanost.html
[/quote]
Hm, pa si prepričan, da nisi zapadel v izgorelost? Glede na zapisano bi kar lepo pasal v predalček s tveganimi osebnostnimi značilnostmi.
[/quote]

Domnevne, da je to oceno prodala taista oseba, ki do sedaj sploh ni vedela, da obstaja razlika med tem dvojim, naenkrat pa dozivela razsvetljenje in postala strokovnjakinja na tem podrocju. Eeeee… sorci. 😉


Hm, pa si prepričan, da nisi zapadel v izgorelost? Glede na zapisano bi kar lepo pasal v predalček s tveganimi osebnostnimi značilnostmi.
[/quote]

Domnevne, da je to oceno prodala taista oseba, ki do sedaj sploh ni vedela, da obstaja razlika med tem dvojim, naenkrat pa dozivela razsvetljenje in postala strokovnjakinja na tem podrocju. Eeeee… sorci. 😉
[/quote]
Pa ti razumeš razliko? Ali si mogoče šele sedaj uvidel, da si imel (imaš) tudi ti burnout?


Hm, pa si prepričan, da nisi zapadel v izgorelost? Glede na zapisano bi kar lepo pasal v predalček s tveganimi osebnostnimi značilnostmi.
[/quote]

Domnevne, da je to oceno prodala taista oseba, ki do sedaj sploh ni vedela, da obstaja razlika med tem dvojim, naenkrat pa dozivela razsvetljenje in postala strokovnjakinja na tem podrocju. Eeeee… sorci. 😉
[/quote]

Joj. Že večkrat si tukaj gor pisal nebuloze in tole je spet tak primer.
Sicer je pa tukaj cel forum o izgorelosti, izvoli brat.
Jaz sem izčrpana, izgorela še nisem bila. Na srečo.

Ok mož cele dneve dela, kar mora, če sta si omislila pet otrok.
Mislim, da imaš doma 5 razvajenih otrok, ki jim odnaša rit. Naj začnejo delat, vsak otrok naj pol ure na dan prispeva k družinskemu delu. Za mamo najdi pomoč ali jo daj v dom.

Žal imam občutek, da tablete ne bodo rešile vaše situacije. V večini primerov osebni zdravnik diagnosticira izgorelost in predpiše tablete, ker je to najlažje.

Glede na starost, so težave verjetno povezane tudi z menopavzo. Premalo ljudi se zaveda, da je menopavza povezana s hormoni, z delovanjem ščitnice, posledično z delovanjem celega telesa.
Od hormonov je odvisno, ali si v prvi drugi prestavi, ali v peti ali pa v leru ali rikvercu. Ko imaš občutek, da ne boš zmogla do kleti in nazaj, je to velik alarm glede ščitnice. In če se ti ves čas spi, tudi. Premalo delujoča ščitnica. Zahtevaj pri zdravnici kot ti svetujejo ostale: hemogram, totalno krvno sliko, tudi ščitnične hormone (!) in naj te pošljejo k endokrinologu.

To je krog: tudi prehrana in gibanje vpliva na delovanje hormonov ter obratno.

Saj ni nič takega, se pa da že z domačimi zdravilnimi pripravki takšne težave zelo omiliti. In seveda vsaj trikrat na teden sprehod v naravo, od tega dvakrat z otroci vred, enkrat sama. Pa spremeniti način prehrane na pretežno zelenjavno-mesno ali drugo ustrezno varianto, s čim manj sladkorji, bele moke, itd.

Glede otrok te razumem, ker so današnje šole obupne, in so otroci in starši pri vsakršnih težavah (disleksija, diskalkulija, avtistični spekter, spekter motenj pozornosti) prepuščeni sami sebi. Šole je konec, za naslednje leto pa štartajte najprej z vsemi sprožitev postopka, da dobijo odločbe in učno pomoč. Naj čim večji del šolske pomoči odnesejo tisti, ki so zato usposobljeni in plačani.

saj baba nič ne dela drugega, pa bodo še za otroke drugi skrbeli?
Kmalu jih bodo morali še drugi naseksat.

Ko sem se jaz tako počutila mi je manjkalo vitaminov B skupine in železa. Po terapiji se mi je energija povrnila.
Utrujena pa si lahko tudi po določeni hrani. Jaz sem naprimer po sladkarijah, zeleni solati, suhih mesninah in določenih vrstah sira.
Predlagam, da greš najprej do zdravnika, da ti pregleda kri, ščitnico …
Če bo vse to v redu izloči določeno vrsto hrane in ugotovi, če utrujenost morda ne izvira od tu.

Pa seveda ne pozabi nase, ko ti čas dopušča.

Saj ne zelim biti nesramen, ampak…

… naj bi ze imela postavljeno diagnozo…

Kaj vam daje misliti, da je diagnosticirana kar cez palec (malo po forumsko) ?!?

Pozdravljena,
resno me zanima, kako so ti postavili diagnozo. Sama sem tudi povsem izčrpana, tako psihično kot fizično, pa moja zdravnica misli, da sem hipohonder.

Prosim, povej kaj več o tem.
Hvala.
[/quote]

o čem?
[/quote]

O tem, kar sem boldala: magnezij, hemogram itd.

Ojej, šele sedaj se zavedam, da imam tudi jaz velik problem…
Tudi jaz bolj ali manj sama skrbim za dva majhna otroka, najmlajši (1 leto) še ni prespal noči, zbuja se na pol ure, tako da ne spim niti eno uro v kosu. Zjutraj zgodaj vstajam, poskrbim za oba otroka, starejšega peljem v šolo, tamlajši je še doma…
Potem kuhanje, pospravljanje, študij, reševanje 1001 problema…
Zadnjih nekaj mesecev psihično čisto na dnu, saj sem gledala umirati svojo predrago mamo, edino osebo, ki me je razumela, mi stala ob strani..
Partner pride popoldan domov, ima skuhano, pospravljeno,oprano, tako kot pričakuje,če sem že cel dan doma…
Da ne govorim o finančnih težavah…s 500€ dohodka podpiram celo družino (hrana, položnice, vse kar otroka potrebujeta), skratka “delam čudeže”, do popoldanskega počitka pa ima pravico le partner,saj on dela.
Skratka, spim 6 ur na noč, pa še to po obrokih, čez dan nor tempo, brez počitka, nobene čustvene niti finančne podpore…
Bi morala poiskati pomoč?
Čustveno sem na tleh..
Na izgorelost niti pomislila nisem… :/

Nisi izgorela, samo noge si malo prehitro dala narazen in z napačnim človekom. Najprej bi morala doštudirati, potem pa najti moškega, ki bi bil moški v pravem pomenu besede. Če že toliko dela, potem bi ti moral tudi kaj sfinancirati.

New Report

Close