Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje izgleda tbl.

izgleda tbl.

Spoštovani!

Vljudno vas prosim za eno informacijo. Prijateljici sem se potožila, da mi je zmanjkalo Helexa, a se mi ne da po novo zdravilo, zaradi trenunti zdrav. težav niti ne morem iti. Slučajno je imela nekaj s sabo, pravi, da je kot Xanax, za kar vem, da je isto kot Helex. Vendar pa je imela to brez ovitka oz. mi je samo tako dala 2 komada, dpa nsiem povsem prepričana, če je to res Xanax, zato ga ne upam vzeti. Izgleda pa svetlo modre barve, okroglo, v sredini piše P&U 5 T, na eni in drugi strani pa je rob naokoli malo zvišan, je pa menda 0,50 mg. A j e to res Xanax oz. kaj bi naj bilo?

Vnaprej hvala za odgovor in lp ter ostanite zdravi!

Spoštovani,

žal vam takole, zgolj na osnovi “izgleda” tablete ne morem reči za katero zdravilo gre. Vsekakor vam svetujem, da zdravil, ki niso predpisana vam osebno in so sposojena od prijateljic ne jemljete. Svetujem vam, da pokličte vašega zdravnika in se z njim pogovorite, da vam predpiše zdravilo v kolikor presodi, da ga potrebujete. Zdravilo potem v lekarni lahko za vas dvigne tudi vaša prijateljica.

Lepo vas pozdravljam,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close