Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja izbira življenskega zavarovanja

izbira življenskega zavarovanja

Spoštovani, zanima me, če mi lahko svetujete trenutno najugodnejšo opcijo življ. zavarovanja (jaz 34, mož 37 let)
lp

Z veseljem vam kaj svetujem, vendar se tu poraja kup vprašanj, ki so zelo osebne narave.Rad bi vedel kaj več o vaših željah,kakšne so vaše potrebe, jn kakšne koristi bi radi imeli.praviloma pa se skupaj s stranko sestanem.Zelo težko se je o teh stvareh pogovarjati preko zaslona,če me razumete.Matematični izračun je najlažja stvar.
če želite lahko pokličete 070 625-611 !

Želim vam lep in uspešen dan,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Zanima me sledeče, kaj je tako zaupnega, da ne bi mogel napisati na internetu??
Ali lahko več poveste o dodatnih pogojih.

Polde

Zaupni so vaši zdravstveni podatki,podatki o operacijah,vaše finančne zmožnosti i.t.d. Če je oseba, ki želi sklenit življensko zavarovanje slabega zdravja se lahko zgodi, da zavarovalnica zavrne tako ponudbo, ker je ta preveč rizična.

Upam, da si z odgovorom zadovoljen,l.p. Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

G.Bruno, pozdravljen. Tudi jaz bi želela kot gospa elza nasvet v zvezi z življenjskim zavarovanjem. Jaz sem stara 42, mož pa 48 let.

Rada bi bila skupaj zavarovana na eno polico (vzajemno), potem pa še dodatno nezgodno zav. in zav. za kritične bolezni. Sva zdrava, tudi v obeh družinah ni bilo kakih rizičnih bolezni (rak ipd…) Zav.vsota naj bi bila 2.000.000 sit, mesečni obroki pa čim manjši. Ali se bolj izplača naložbeno zavarovanje?

Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem. Daša

ga Daša.pozdravljeni !
seveda lahko sklenete tako zavarovanje, vendar bi v tem primeru naredili dve ločeni pogodbi.na vaši bi bil upravičenec mož ,na njegovi pogodbi pa vi.
manjka samo še željena doba zavarovanja,in lahko vam naredim izračun.

pa naredimo izračun naprimer:
Pristopna starost zavarovanke-30 let
Zavarovalna doba-25 let
Letna premija-500Eur/44,16 mesečno
—————————————————
zajamčena zavarovalna vsota:13.441 Eur
+ Predvideni dobiček: 10.887 Eur
SKUPNI KAPITAL 24.328Eur
——————————————————
——————————————————–
Naravna preminulost: zavarovalnica izplača dediču 1x zavarovalno vsoto+do takrat nabrani dobiček
Nezgodna preminulost : zavarovalnica izplača dediču 2x zavarovalno vsoto+ do dneva preminulosti udeležbo na dobičku
Zdravstveno zavarovanje v primeru sledečih hudih bolezni:
srčni infarkt, bypass- operacijakoronarnih arterij, rak,možganska kap,kronična odpoved ledvic,transplantacija organov,multipla skleroza,paraliza,
Za eno tretino zavarovalne vsote,vendar ne več kot 10.000 Eur je za navedene bolezni zavarovan vsak vaš otrok.

če pride v času zavarovanja do nastanka ene izmed teh bolezni, to zavarovanje ugasne. Zavarovalnica pa izplača 1x zavarovalno vsoto+do takrat nabrani dobiček

Pa še primer najboljšega nezgodnega zavarovanja :
-Nezgodna invalidnost :50.000Eur(vsak procent ki je večji od 50%se podvoji)primer:nekdo, ki ima ocenjeno70%invalidnost dobi 45000Eur
-Nezgodna mesečna renta: 160 Eur (če nastane invalidnost, ki je večja od 50% zavarovalnica mesečno izplačuje 160 Eur rente doživljensko, vendar ne več kot 25 let.
-1 dan v bolnici zaradi poškodbe :20 Eur
-1 dan bolniške :12Eur (karenca je 7 dni )

Tudi cena takega zavarovanja ni od muh!-278,41 Eur-letno

Spoštovana Daša,ne boste verjeli, to je najdaljši odgovor dosedaj,upam da ste zadovoljni z odgovorom,pa tudi ga. Elza bo našla kaj zanimivega zase v tem odgovoru.

Prejmite lep pozdrav iz že mračnega trnovega

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Spoštovani gospod Bruno!

Vidim, da ste me nekoliko pomladili, pa nič zato. Kot sem navedla, sem stara 42, mož pa 48 let. Zdaj bom poskušala s pomočjo vašega primera približno izračunati mesečno premijo, če naj bi bila najina zajamčena zav.vsota samo 2.000.000 sit, zav.doba pa 20 let.

Pristopna starost zavarovanke – 42 let
Zavarovalna doba – 20 let
Mesečna premija 35.50 Eur
—————————————————
zajamčena zavarovalna vsota: 8.510 Eur (cca 2,000,000sit)
Lepo prosim, če me lahko korigirate, moja ocena mes.premije je samo približna.

Če sem prav razumela, je tu že zajeto tudi zav. za kritične bolezni za oba zakonca in za 1/3 zav.vsote tudi vsak otrok?

Ali je v ceno nezgodnega zavarovanja 278,41 Eur-letno zajeto nezg.zavarovanje za oba zakonca?

Ali vaš primer izračuna velja za Merkur zavarovalnico oziroma Mariborsko zavarovalnico?
Ali glede na najino starost sploh lahko skleneva zavarovanje z zav.dobo 20 let? Sigurno je kakšna starostna meja?

Lepa hvala za vaš trud. Daša

ga. Daša, pozdravljeni !
Primer vašega zavarovanja:
Pohvaliti vas moram za precej točen izračun !
če si varčujete mesečno 35,50 Eur za dobo 20 let je zajamčena zavarovalna vsota 8531,9 Eur.
Vaše končno izplačilo pa bi znašalo 13.566 Eur
seveda, je vključeno tudi zavarovanje za kritične bolezni
primer nezgodnega zavarovanja, ki sem ga navedel, je samo eden izmed množice.Navedena pa je bila cena za eno osebo.
Vsa življenska zavarovanja se morajo izteči v 75. letu starosti, zavarovalna doba pa je od 5-40 let.
Izračun kateri je naveden pa je zavarovanje 10 + Merkur zavarovalnice.
Naj vam zaupam, da sva rojena istega leta za vaša vprašanja pa sem vam kadarkoli na voljo!

Želim vam lep in uspešen dan, Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Spoštovani gospod Bruno!

Najprej bi se vam rada zahvalila za vaš izčrpen odgovor in izračune.
Lepo prosim, če mi lahko poveste še naslednje:

28.8. ste zapisali:
>Naravna preminulost: zavarovalnica izplača dediču 1x zavarovalno vsoto+do takrat nabrani dobiček
>Nezgodna preminulost : zavarovalnica izplača dediču 2x zavarovalno vsoto+ do dneva preminulosti udeležbo na dobičku

Ali velja izplačilo 1x zav. vsote tudi ob doživetju (ali samo ob naravni preminulosti)?
Ali velja izplačilo 2x zav. vsote brez dodatnega nezgodnega zavarovanja?

In kaj pri nezgodnem zavarovanju pomeni [Nezgodna invalidnost :50.000Eur]; ali to velja za 100% invalidnost?

Zdaj sem pa vprašanja tako nametala, res upam, da se boste znašli.
Lep dan želim, Daša

dober dan zanima me zivljensko zavarovanje za 10let mesecno premijo bi imeu 50e star sm 23 sem popolnoma zdrav. ZANIMA ME KOLK BI PO 10 LETIH DOBIU IZPLACILA OD ZAVAROVALNICE NA MOJ RACUN… HVALA ZA VAS ODGOVOR

Dobili bi 7.522,00 Eur + življensko zavarovanje+kritje 10 najpogostejših rizičnih bolezni.
Lep pozdrav, Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close