Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf po 40.letu

ivf po 40.letu

Jaz sem zanosila v 39. letu, v drugem IVF postopku. Vse je bilo okej, nosečnost, porod. Sedaj je naš fant star že 4,5 let. Vesel, poln življenja!

Plodnost ženske po starosti 35 let začne hitro upadati. Polega starosti ženske, pa je pomembna rezerva jajčnikov in kvaliteta semena partnerja. Uspešnost postopkov IVF pri 40 letih je 10 do 15%.

Pri ženskah, ki med 30. in 35. letom še ne načrtujejo nosečnosti, je pomembna ocena plodne sposobnosti, da dobijo okvirno informacijo glede časa načrtovanja nosečnosti.

mag. Mili Lomšek Vidmar. dr. med., spec. gin in  porod.

Ginekologija Ljubljana *** Informacije in naročanje na pregled na T: 041 622 342 ali E: [email protected] ***

Lp sem mamica 4❤️ter stara 41.let in ker sem imela dva zadnja poroda predčasna sem se pri 31.letih dala zavezati ker pa je želja zdaj ponovno zrastla in si želimo še 5❤️ grem 9.8. v mb na prvi pregled za IVF v mb mi lahko katera pove kaj in kako se sploh začne hvala mamice in srečno 🍀 vam želim veliko +

Odgovor na objavo uporabnika
Mateja392, 01.07.2023 ob 22:32

Lp sem mamica 4❤️ter stara 41.let in ker sem imela dva zadnja poroda predčasna sem se pri 31.letih dala zavezati ker pa je želja zdaj ponovno zrastla in si želimo še 5❤️ grem 9.8. v mb na prvi pregled za IVF v mb mi lahko katera pove kaj in kako se sploh začne hvala mamice in srečno 🍀 vam želim veliko +

Pozdravljena. Pri meni je slo kar hitro, or pregleda pa odobritve konzilija okoli 3 mesece. Verjetno tudi zaradi let. Moj je potreboval spermiogram, naredili so mi tudi Pap test, ultrazvok, pregled krvi, tudi da vidijo rezervo jajcnikov, ki je pri meni nizka, spolno prenosljive bolezni oba. Ko konzilij odobri, dobis kontracepcijske tabletke, ki jih jemljes od naslednje menstruacije, do datuma ki ti ga recejo. Potem imas ultravok, na katerem bos dobila tudi injekcije ki si jih dajes ob uri ki ti najbolj ustreza. 8 dan imas naslednji ultrazvok da Vidis kako napreduje rast jajcec. Sama sem ravno V tem delu postopka. Me je bilo malo strah injekcij, prva je bila najtezja, pa ugotovis da se niti ne cuti. Drzim pesti zate pa vse druge ki smo V tem postopku 🤞🤞🤞❤️ Sama jemljem prenatal vitamine, omega tabletke pa krvonocnico po zadnji menstruaciji, 25 kapljic. Kaj pa druge? Sej verjetno ne naredi veliko razliko, Samo vsaj cutis da si naredil nekaj dodatnega. Nimam pa velikih pricakovanj, no vsaj trudim se da ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Rožni grm, 21.05.2023 ob 21:03

Jaz sem zanosila v 39. letu, v drugem IVF postopku. Vse je bilo okej, nosečnost, porod. Sedaj je naš fant star že 4,5 let. Vesel, poln življenja!

Ful vesela zate. Upam da Bomo tudi me dosegle plusek, in pa zdravega dojencka na koncu ❤️ Jaz sem sele pri prvem postopku.

Pozdravljene, sem nova na forumu. Stara sem malček čez 40 let. Vidim, da nas je tu kar nekaj. Življenje je naneslo, da sva se pred letom in pol odločila za otroka. Žal je tudi toliko časa trajalo, da sva prišla do Leonišča, kjer sedaj čakava na odločbo za IVF.  Oba sva sicer zdrava.

Zanima me, koliko časa ste čakali na odločbo in kdaj se je začel postopek po izdaji odločbe?

V primeru, da postopek uspe (držimo pesti) in se zanosi, kdo  spremlja nosečnost?

Je še katera doživela zelo čuden odnos medicinskega osebja v Leonišču? … (Kje ste prej hodili, a niste prestari, zavijanje z očmi, da so po 40 možnosti minimalne,…) Edini vzrok naj bi bila leta. Tega se zavedam. Mar je res potreben takšen odnos?

Zanimajo me vaše izkušnje?

 

Pozdravljene,

še ena nova tukaj, polna upanja da bo uspelo. Midva se tudi odpravljava, pripravljala za MB. Oba sva čez 40, zato me zanimajo vaše izkušnje, koliko dolgo se čaka in kako vse skupaj poteka, se vse opravi v MB ali lahko katere teste opraviva že prej.

Hvala….

Vsem želim čimprej + in mirno nosečnost

Trenutno v drugem ciklusu. Prvi je bil zal neuspesen. Smo pridelali dve celici, obe sta se oplodili, vstavili 3 dan.
Starà sem 40 let. Upajmo da bo drugi postopek boljsi.

Pri prvem postopku sem imela Gonal. Zdaj pri drugem imam pa Menopur 300 iu.

Malo me skrbi ker imam v maternici mijome. Da bi zaradi injekcij se bolj zrastli. Sem brala da imajo V Italiji nek postopek pri katerem z segrevanjem tkiva unicijo mijom. Ni brazgotin. Pa lahko po dveh mesecih probas zanositi.
Kaj ve mislite? Ali je boljse ce drugi postopek ni uspesen iti na darovano jajcno celico?

8 dan ciklusa so bili folikli 8,7,6 na desni strani, na levi strani nic. Tako da so mi z 300 enot menopurja dali vecjo dozo 375 enot. 11 dan so zrastli folikli na 12,10,9. Na levem kjer prej ni bilo nic se pa vidi 10 mm folikel in pa 9 mm. Cez 3 dni novi ultrazvok, 14 dan mojega ciklusa. Me skrbi da bodo celice ze stare.
Ta forum ni ravno aktiven, pa vseeno pisem ce bo kateri drugi v bodoce v pomoc.

Soncekk, drzim pesti za uspesen postopek in cim vec pridobljenih celic. Meni je posijal 🌞 oktobra pri skoraj 42. letih. Pogumno ❤️

Oh to je pa tako lepo slisati. Zelo vesela zate. Odvisno je tudi od zaloge jajcnikov, pri meni je zal bolj nizka. Samo pravijo da dokler se kaj zraste je se vredu in obstaja upanje. Kako je bilo pa pri tebi? Koliko celic? Kateri dan je bil prenos? Katera zdravila? Pocela se kaj posebnega poleg?

Naj recem da tisti 8 dan, na UZ, ko mi je ginekologinja rekla bolj slabo kaze, Ker ne reagira tako dobro, sem se skoraj zjokala. Pa je povisala dozo. Na sreco V ponedeljek je se zrastlo. Zdaj pa Upam da bo do cetrtka zrastlo toliko kot je treba. Prebrala da nekatere pijejo pivo, pa jedo jajcke da hitreje raste. Tako da tudi jaz zadnja dva dni pijem brezalkoholno pivo in pa jajcka zjutraj. Mogoce ne pomaga, samo slabo tudi ne more biti, Tako da bomo probali. Me pa stalno V levem jajcniku pika, pa se napihnjeno se pocutim. V prvem postopku ni bilo tako. Mogoce je zaradi vseh hormonov. Jaz pa vseeno upam da zato ker jajcka malo hitreje rastejo.

@Soncekk, z IVF sem pricela pri 37, vsega imela 4. postopke, v vseh 6-7 celic, od tega najvec 3 zarodki, od tega morda 2 lepi blastocisti, vse ostale pa bolj tako tako. Kar se tice zaloge jajcnikov, sem imela testirano samo na zacetku, nizka, okrog 1 je bila vrednost, ce se prav spomnim. Vedno sem imela dolgi protokol, nazadnje sem se pikala skupaj 28 dni. V 1. postopku gonal+diphereline, v vseh ostalih menopur + diphereline. Posebnih dodatkov nisem jemala, te klasicne – folno, q10, omega 3, v enem postopku se svetlinovo olje. Vedno sem se dobro pocutila, hormoni me niso nic kaj zdelali. Malo napihnjenosti in obcasnega spikanja v jajcnikih, to pa je to.

Zanosila sem prvic v 2021 v 3. postopku s svezim zarodkom, vendar brez utripa v 10. tednu. Temu sta sledili se 2 biokemicni nosecnosti, urinski test rahlo pozitiven, krvni negativen.

Edini pingvincek iz 4. postopka pa je sedaj 3. mesece z mano. Prenos v spontanem ciklu, 6. dan po pozitivnem ovulacijskem testu (najprej sem mislila, da je bil 7. dan, ampak sem sla datume gledat in sem se zmotila). Nekako sem po tihem verjela, da bom enkrat mama, ceprav je kazalo drugace. Oz. tako bom rekla, pripravljena sem bila dati skozi vseh 6 postopkov, nato pa se sprijazniti, ce ne bi bilo uspesno. Delno sem se ze pripravljala tudi na ta scenarij, ampak mi je bilo na sreco dano 🥰

Ce se ne bi borila do konca, bi obzalovala, toliko se poznam.

Vso sreco in javi, kako bo slo naprej ❤️

Trnova pot, se pa pozabi na vse hudo ko koncno dosezes zeljeno. Upam da bom tudi sama tam kmalu. Zelim ti lepo In cimlazjo nosecnost ❤️.

Hvala za lepe zelje, jutri imam UZ, pa res Upam da so zrastli. Ceprav se vedno majhni. Tako da drzi pesti zame ❤️ Pa pravijo da probas odmisliti vse. Pa je lazje reci kot narediti.

Soncekk, nosecnost je ze za mano, bila pa je res prekrasna in popolnoma brez tezav (ce odmislim zacetne skrbi). Oktobra sem rodila 😊 Drzim pesti za jutri 🍀

Odgovor na objavo uporabnika
Fracek, 17.01.2024 ob 17:50

Soncekk, nosecnost je ze za mano, bila pa je res prekrasna in popolnoma brez tezav (ce odmislim zacetne skrbi). Oktobra sem rodila 😊 Drzim pesti za jutri 🍀

Torej je ze 3 mesece star. Potem ze na polno uzivas materinstvo ❤️ Upajmo da bomo tudi druge kmalu tam 🤞🤞🤞🤞

Tudi jaz se nisem slabo pocutila. Injekcije kar grejo. Po punkciji ni bilo posebnih problemov. Verjetno ker celic ni tako veliko. Sem pa tudi bila kar napihnjena. Zdaj drugic se cutim kaksno spikanje v desnem jajcniku, kdaj pa kdaj.
Pri meni so zdaj v drugem postopku folikli rastli nekoliko pocasneje. Pa sem nekje prebrala da priporocajo da jes jajcka, pa pijes pivo, seveda brez alkohola. Sej ne vem ce je to pomagalo, vendar so moji folikli prej rastli 1 mm na dan, potem pa 2mm. Mogoce so samo vraze. Jem pa zdaj po punkciji se ananas na prazen zelodec ker pravijo da tudi pomaga za implantacijo.
Se mi je pa zgodilo na punkciji nekaj sokantnega, mojih treh foliklov ni bilo vec. So rekli da ze poknili, tako da so mi naredili IUI. Pa se rekli so naj zvecer z mojim se seksava. Na sreco sva z mojim imela spolne odnose se dva dni pred punkcijo. Tako da zdaj upamo da se bo eden izmed treh oplodil. Ce so v foliklih sploh bile celice, pa ce so moji jajcevodi prehodni. Pravijo da se to zelo redko zgodi, se je pa dvema, meni in pa se eni ki je bila tam. Ona je imela en folikel, pa ta je pocil. Samo ni treba skrbeti, ponavljam menda je zelo zelo redko. Povem samo da je dobro imeti spolne odnose dva dni prej. Glede na to da sperma zivi v nasem telesu menda v povprecju 2,3 dni. Zdaj pa drzimo pesti.

Lahko vprasam zakaj pa bosta sla samo na en poizkus? So pa punce pravile da je zanosila 43 letnica ki je bila prvic na IVF, dobila folikla, eden bil prazen, drugi se je pa potem razvil v otroka. Tako da ja, vse je odvisno od srece in pravega trenutka. To kar pocnemo poleg, ananas… je pa bolj za nas mir, da cutis da si vse naredil.

Drzim pesti za tvoj postopek 🤞🤞🤞🤞

Hej jaz sem 41, drug postopek za mano… 14.2 krvni za enkrat kaze dobro rahlo pozitivno .

Tudi jaz sem 41. To je moj 6. postopek, čakam izvid 9. transferja. 4. postopek je bil uspešen in sem pri 38 rodila 💙, zdaj pa upamo na bratca/sestrico. Nihče mi nikdar ni nič rekel zaradi starosti.

Ina152, upam, da je krvni danes potrdil plus 🍀

Mene jutri čaka krvni…

In moj krvni je bil negativen 😢 zdaj pa moram razmisliti ali še vztrajat ali počasi sprejet in biti hvaležna za en čudež in je preveč upati na še enega 🤷💜

Verjetno vseeno še ne bom čisto odnehala 😉

Srečno vsem sotrpinkam 💪

New Report

Close