Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI 2021

IVF/ICSI/IUI 2021

@marsena, ce bos delala nigty vzemi panorama razsirjeni ker je najbolj zanswljiv, izolacija plodove dna je najbolj specificna v primerjavi z vsemi ostalimi, itak se narocis lahko na posvet prek telefona k dr. brezigarjevi,… midva sva tam delala gentiki, so se nama zdeli super.

@mesecnica si slucajno dobila posto danes? Js nisem pa samo preverjam, da ne upam vec po nepotrebnem. 😇

Mandarina638, ne, nisem dobila pošte. Tudi M nisem dobila, pa bi jo morala v soboto, test negativen.

@Mesečnica ko bi se jaz morala začeti špikati mi je M kot zakleto zamujala in je sploh dobila nisem. Po 10h dneh sem pisala na kliniko in so mi dali Dabroston, da sem jo sporožila. Menda je kar dosti punc, ki jim takole ponagajajo živci.

Glede pošte – če so rekli, da jo boš dobila zagotovo še pride, ne obupat

Zgleda tudi tvoja M caka posto, da bos lahko sla brez tezav v postopek. 😁

Zivjo!

Mene pa zanima,kako poteka sprejem v LJ?ti samo povejo za inekcije ali imas tudi UZ?

Tiste,ki imate policisticne jajcnike,koliko celic ste imele na punkciji?jst mam pol.jajcnike,stara 33,AMH mam 5,celic sm mela pa v 1.postopku 2,v 2.postopku pa samo 1 :/…do prenosa sploh se nism prsla…Reš je reku,da mam velik foliklov,ampak da so skor vsi prazni…in sm ze nehala upat,da bom sploh kdaj prsla do prenosa…z mojim sva se odlocla,da greva zdj zadnjic v postopek…dns mam sprejem….

@Marsena, jaz sem se odlocila za nuhalno in Nify razsirjeni. Vse sem sama placala v Dravljah. Potem so mi v Ambulanti za patoloske nosecnosti rekli, da zakaj sem to placevala, da bi mi pripadalo na zavarovalnico oboje, ce mi ginekologinja ni rekla… Ginekolog te lahko poslje na nuhalno v ukc lj in tam tudi dobis nifty, je pa osnovni, a je zdravnica mi rekla, da je dovolj. Vprasaj ga. Jaz sem 39 in ko rodim, bom se 39. Glede velikosti zarodka se pa ne sekiraj, vazno je, da ste slisali srcek!!! To je kljucno. Srecno in da se vse lepo izpelje.

@Anonimno 3039 sprejem ti sestra razloži kako bo potekal postopek, oddaš dokumentacijo in ti pokažejo kako se pripravi zdravila in kako se pika. Nimaš nobenega pregleda, tudi zdravila prideš iskat naknadno ko dobiš M.

 

Glede števila celic ti pa žal ne znam pomagati, kakor vem še tako rodimo z določenim številom, verjetno pa lahko z drugačnim protokolom (npr dolgim) in z drugačnimi zdravili oz odmerki se vpliva na to koliko celic dozori, če jih še imaš. Jaz sem nor imela AMH 0,70 in imam samo en jajčnik, pa sem imela zdaj v prvem postopku 8 celic.

Punce, se moj update, vceraj sem rodila fantka Jana, tezkega 2800 g in velikega 49cm. Porod je bil hiter in solski.

Sele ko zaslisis jok svojega otrocka in ga vzames k sebi v narocje, si mislis, da je vredno marsikaj dati cez.

Spremljala vas bom se naprej kolikor mi bo mali skratek to dovolil in navijala za vsako od vas, da dozivi in spozna svojo najvecjo ljubezen v zivljenju ❤️❤️❤️

 

Mikro_bio88 iskrene čestitke in veliko crkljanja, pa seveda lepih trenutkov 😇

Anonimno 3039 jaz sem imela sprejem prejšnji teden, sestra zelo prijazna, vse razloži edino kar je mene zmedlo je ker so nam v Dravljah rekli da je 1.dan menstruacije če je pred 16o sveža kri, tu v Lj pa drugače, da je 1.dan ko je več kot za dnevni vložek pa nisem vprašala kaj je to za njih dnevni vložek tako da sem malo zmedena…

Joj @Mikro_bio88 iskrene Čestitke. Sem spremljala tvojo zgodbo in so mi prisle kar solze v oci.

Jaz pa sedaj cakam na postopek v Mb. Sem presenecena kako se hitro vse odvija (po začetnem cakanju). Vsekakor pa se veselim da mi ne bo treba vec doživljati punkcije na zivo in sem zato tudi veliko bolj umirjena..

@Mikro_bio88 čestitke! Najbolj me veseli, da si po vseh težavah imela šolski oz brez težav porod 🙂 Veselo cartanje in čim manj neprespanih noči vam želim.

No, jaz sem pa tudi po vseh težavah končno prišla na vrsto, da grem lahko po zamrznjenčka. Tako, da z naslednjo menstruacijo se prijavim. Malo mi je sicer čudno k so mi rekli, da je prvi UZ 12. dan ciklusa, hmmm kaj pa če je ovulacija prej? Kolikor sem spremljala zadnje ovulacije je CB vedno pokazal že 10-11 dan. Katera ve kako je s tem?

@Mikro_bio88 cestitkeeeee! Veliko zdravja in najlepših trenutkov ❤️

@Stina505 meni so rekli, da če dobim pred 17o in je sveža kri da se šteje za prvi dan, če je po 17h ali pa če so npr rjavi ali roza izcedki (pač ko je večinoma tako samo na papirju in morda malenkost na vložku) in se ne vlije kri da se ne šteje. Tako da po občutku. Če ne boš sigurna ne bo nič narobe, če začneš s pikanjem 3 dan.

 

Evo, moj update – imela prenos 1 zarodka, še 2 bosta zamrznjena, ostali 4 so pa baje premajhni, se je pa oplodilo 7 celic od 8, tako da je kar dober rezultat za prvič 💪

@microbio jeee dobrodosel Jan! cestitkeee

Mikro_bio88 iskrene čestitke! Še čim več takih novic si želimo 🙂

Mikro-bio88, iskrene čestitke!

Nesrečnica, hvala za napisano. Ja, živci znajo fajn nagajat pri M. Zadnja leta sem imela M na 26-29 dni, pretežno na 26, zadnja 2 meseca na 30, tokrat je prišla 33. dan. Pošte pa tudi danes ni bilo…Ljubljana je daleč (malo heca mora bit). Jutri bo…upam.

Jaz imam tudi drug mesec prenos zamrznjenčka v LJ pa sem tudi skeptična s temi UZ-ji šele 12. dan. Sicer si ne merim ovulacije vsak mesec, samo ni nobenega zagotovila, da ni že prej. Kaj se spremlja pri prenosu v spontanem ciklu? Samo debelina sluznice in to, ali imaš ovulacijo?

Čestitke Mikrobio, dobrodošel fantič in lepo se crkljajte 😍 upam, da se še kaj uspes javit.

Nesrečnica, super. Zdaj pa te čaka dolgih 14 dni 🤪

Ja, marsena, tale nifty je v določenih primerih zastonj, tako kot je napisala Ella Tereza.

Jaz imam naslednjo sredo posvet za prenos zamrznjencka. Tudi verjetno lahko grem z novembrsko menstruacijo. Samo ne vem, če ne bi se ščitnice prej postimala, je blizu 4.0

Pogrešam fracek, javi se kaj

New Report

Close