Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF/ICSI/IUI 2019

IVF/ICSI/IUI 2019

joj polheh.. popolnoma te razumem, včeraj sva se ravno z možem pogovarjsla, da ni dvakrat za rect, da bova prisla na transfer in nebo nic za vstavit..
jaz sem se vse pozanimala kaj jest in kake dodatke pri strokovnjsku za prehrano.. rekla je, da ne rabim nobenih dodatkov in naj jem samo cimvec zelenjave in sadja tet beljakovin.. za astaxantin je rekla nsj probava, da pri moskem je mozno, da rabi dolocene snovi, sploh moj ko ne mara sadja prevec.. pila sva pa vsak dan limonado tokrat.. maticni mleček sem pila v prejšnjem postopku in ni blo nic kaj efekta..
allstar jaz sem narocila preko spletne lekarne.. preberi astaxathin se prav napise in je ful o tem kaj vsebuje..
https://www.google.com/amp/s/www.moja-lekarna.com/amp/solgar-astaksantin-5-mg-30-kapsul
evo jaz sem tega narocila..

Joj Polhek, to je pa res hudo.😞 Tega je bilo tudi mene strah pred punkcijo, ker res nikoli ne veš, kakšen bo rezultat. Ti postopki so res cela loterija. Ti pošiljam en velik objem.💝

Lucky555, naju so v Lj tudi pri 4% normalnih poslali kar direkt na ICSI, kljub temu, da je to sicer mejna vrednost. Verjetno tudi zato, ker je bilo na prvem spermiogramu samo 2% takih z normalno glavo.

Rean, upam da vaju pričakajo lepe blastociste.🤞🐞🍀

Allstar mogoce pa ga res jutri naredim ce bo vse ok..🍀🍀

Polhek35 en velik objem🤗 jaz sem tudi pridelala 16 celic pa sta se pol samo 2 oplodili. Sem mislila da bo kaj vec.

Joj Polhek žal mi je, te čisto razumem. Ne vem kaj naj rečem, da bi te lahko potolažila😚. Pride tko in ni vedno isto,ne obupaj. Prve dni je težko, ampak potem se poberemo in gremo novim zmagam naproti. Mi je znano to, le da pri meni je bilo še slabše.

Vsem puncam s pozitivnimi novičkami čestitke🍀🐞
Mene v ponedeljek čaka test, se ga kar bojim😐na trenutke se mi zdi, da znam menstro dobit.

Hvala vsem. Res je hudo, sploh ker sem bila bolj pripravljena na to, da 1. postopek ne bo uspel in da bo negativen test, ampak za transfer sem bila pa prepričana, da bo. Ne vem zakaj. Še včeraj takle čas sva se z možem pogovarjala, koliko zarodkov bi vstavili, če bova imela možnost izbirati. No, pa ni prišlo do tega 🙁
Zdaj ko raziskujem, ugotavljam, da imava 30 % možnost, da se nama to ponovi. Pri neuspelem ICSI je večinoma problem v jajčni celici. Pa tako sem se trudila za kakovost že od septembra. Skenslala skoraj vso plastiko, uporabljam samo še organsko kozmetiko, povečala sem CoQ10, dodala omega 3. Ja, lahko še kaj spremenim, ampak me je groza, da se kljub vsem spremembam to ponovi.

Držim pesti za vse, ki grejete svoje pikice.

Polhek, pri meni je bilo zelo podobno. 7 celic, 3 so delali po ivf, 4 ICSI, pri ICSI se ni nobena oplodila, pri IVF pa 1. Ko sva prišla na transfer je povedala, da se tudi tista ni razvijala kot bi bilo treba, je imela 3 dan samo 3 celice, namesto 6-8. Ampak so jo vseeno vstavili in itak ni uspelo. Rekli so mi, da je lahko jajčece, lahko semenčece, da ne vedo.
Naslednjič imam dolgi postopek, tam menda pridobijo na kvaliteti in zrelosti jajčec. Jedla bom matični mleček, Femibion, koencim q10, vitamin a. On bo pa jedel Fertil up in verjetno astaxathin, kot je predlagala Lucky, malo bom še raziskala o njem, ker prvič slišim 😊.
Upam, da se izboljša kvaliteta in da bova imela naslednjič več kvalitetnih.

Allstar, Polhek posiljam vama objemcke. Kljub temu da vemo svoje moznisti uspeha nas vseeno slab rezultat prizadane. Dajta si duska potem pa v nove boje 😉

Jaz trepetam da me danes ne poklicejo 😉 Sem pridelala 6 celic. Transfer naj bi bil 5 dan. Ce pa ne bo dosti oplojenih pa me prej poklicejo. A so katero ze tako klicali prej na ET?

V prvo sem imela 3 celice in 2 od teh niso bile zrele?!?! Zato nekako globoko v sebi pricakujem klic danes :/

Pa se eno vprasanje…ce ste na bolniski po punkciji/transferju greste kaj ven. Na kratek sprehod? Se to sme ko si na bolniski. Meni se od dveh dni lezsnja ze kar mesa. Mislim dva dni je bilo kr fino pocivat zaradi bolecin. Danes bi se pa malo sprehodila 😉

Žal mi je za vse punce, ki jim sedaj ni uspelo. Velik objemček vsem.
Vsaka čast tudi našim možem, ki nam stojijo ob strani in nas podpirajo, tolažijo,…Včasih se mi moj možek zelo zasmili, ker po neuspešnih postopkih ni mogel žalovati, ampak mi je dal oporo. Oni se tudi potožijo ne nikomur, vsaj moj ne. Mi je blo že tako hudo, da je rekel, da lahko odnehava, da rajši odneha kot izgubi mene. Večino ureja tudi on, kliče tja, se zmeni za vse datume, me spremlja, res je priden.

NovaNova jaz sem bila po tansferju samo tri dni doma in večinoma tudi počivala. Dr je rekel, da celo ni potrebna bolniška, ampak sem si jo vseeno prve tri dni vzela. Sedaj pa normalno delam. Mi pa tudi tako bolj paše, vsaj ne razmišljam samo o tem.

Mamarc sej jaz sem po transferju tudi imela se dva dni bolniske (ker je moj doktor tolmacil da tri dni pomeni dan transfera +dva dni)…zdej dva dni mi je full pasalo pocivat ker sploh nisem mogla sedet…me je bolelo…danes bi pa sla na kratek sprehod. Ne vem zakaj me kar malo dusi bit v stanovanju (najbrz psiha). Pa se snegec pada in kar vlece po spehodu, ki si ga v sluzbi ne mores privosciti.
Jaz sem tudi tokrat mislila v sluzbo po punkciji in transferju pa razsaja tolko teh viroz in gripa. Pa se s strankami delam…In sva se z mojim odlocla da je bolje da izkoristim bolnisko. Ne zelim se izpostavljati po nepotrebnem :/

NovaNova in Mamarc, hvala vama 🤗

Jaz sem imela planiran 5 dan, ker sem imela 7 celic, pa so me poklicali 3 dan in mi povedali, da je samo ena. Sem jokala kot dež, se komaj spravila skupaj nazaj na pozitivo, šla naslednji dan v MB in so povedali da se ne deli kot je treba. M me je presenetila samo časovno, da pa je sploh prišla pa nekak nisem bila presenečena. Zdaj pa že viham rokave in poskušam naredit vse, da bo naslednjič boljši rezultat 😊. Jutri začnem s prvo rundo akupunkture.

Meni so rekli, da moram poslušat svoje telo, če boli ležim, če ne lahko grem na sprehod. Ne smeš skakat, tekat in dvigovat težko, drugo lahko. Tudi če si na bolniški (saj nisi v zaporu 😊). Strogo doma biti je predpisano samo pri raznih boleznih, virozah, kjer res nimaš kaj za delat zunaj. V našem primeru pa je svež zrak še kako pomemben. Tako da se kar obleci (noge in trebuh morajo biti skos topli) in pojdi ven dihat 😊.

Tak nevem ce bo kaj dobrega pri meni danes sem dobila tak rahli izcedek rdece barve.. 😔 Sem prav zalostna ze.

Vsem velik objemcek💞

Allstar žal mi je, da je bilo tako.
Pri meni v prvo ni bilo celice, drugič je bila samo ena, ki se ni oplodila, v tretje spet ni bilo celice. Sedaj je bila ena in se oplodila in menda zelooo lepa. V Dravljah rožic ne sadijo, povejo kar ti gre in kako gre, tko da jim verjamem, da je bilo tako. Kaj se je naprej dogajalo v trebuščku bom videla v teh dneh. Tolažim se s tem, da je pomembna kvaliteta in ne kvantiteta. Pa da za uspeh potrebujem samo eno, ker veliko celic ne bom nikoli pridelala.

Aa88 dej nehi no. Upajmo na najboljše. Midve sva imeli na isti dan transfer se mi zdi, 21-ega ane. Kam pa hodiš ti?

Mamarc.. Ja sej moj mi je reko pocakajma do ponedeljka pa boma vidla.
Ja isto sma mele v pondeljek 21ga.
Hodim pa v MB.. Pa ti?

Aa88 v Dravlje hodim.Kateri dan po punkciji si imela prenos?

Mela pa sem 5 dan po punkciji…
Sem malo potolazena ker mama na sreco se enga zamrzjencka.. Da ne rabim spet cez celi postopek. 😔🍀

Aa88 saj še ne veš zagotovo. Jaz sem mela drugi dan po punkciji, sobota punkcija in ponedeljek že prenos. Držim pesti zate in za vse nas

Jaz sem imela pa 20.1. prenos (3. dan). Vama dobro kaže, jaz sem že 28.1. dobila M 😊. In to kar naenkrat, na polno. Držim pesti 🤞🍀

New Report

Close