Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF – ICSI 2016 V LJ

IVF – ICSI 2016 V LJ

Ojla…
Ali ima katera izkušnje s čajom krvomočnice ali s korenom mace. Ali lahko to uporabljam hkrati? Zanima me tudi, če katera od vas ali vaš partner jemlje Profertil kapsule in če ima to vse skupaj kakšen učinek. Pa javite se kaj, da vidmo kako je z vami 😉

Moj jemlje Profertil in je spermiogram iz poraznega prišel na spodnjo mejo normalnega, edin morfologija je ostala sorazmerno slaba:( – 90 % nepravilnih glav

Moj pije profertil dober mesec…spermiogram je bil nazadnje na meji med dobrim in manj dobrim…pri nama je problem samo vgnezditev.pride brez tezav do blastociste ampak se 2x do sedaj ni vgnezdilo.
V prvem postopku smo mel 22 celic od tega 7 oplojenih izplen pa 3 blastociste.pije pa profertil na svojo zeljo saj imamo tezave z zamaknjeno maternico in so punkcije in transferji boleci.

V lj naju vsi zdravniki poznajo pod vzdevkom težavni primer �…
Tko da pije on profertil,koencim q10 in vit c 1000mg…jaz pa folno in omega 3 ter vit c..
Cilj je cimvec oplojenih da si prišparamo čimveč zamrznjenckov in prihranimo muke punkcije

Bomo videli kaksen bo izplen čez cca.2 tedna

midva oba pijeva profertil mallo manj kot en mesec. Bova videla kakšen bo učinek. Bova pa probala naravno s femaro. Če ne rata v treh mesecih naju še vedno čaka zamrznjenček.

Pozdravljene punce,
Tudi jaz se pridruzujem temi in sicer moje naslednje je:za mano je laparaskopija odkrito zarisce ednometrioze, spermiogram vedno odlicen, lani tri neuspeli IUI z klomifenom. Za mano je prvi ivf oz icsi prva punkcija 3.4 zeloo boleca ampak upajmo da se bo splacalo 🙂 pridelala sem 13 celic od tega 5 nezrelih, 4 neoplojene, 1 degenerirana in 3 lepe blastociste. Ena vstavljena 5 dan po punkciji dve zamrznjeni. Danes je 3 dan od transferja in me v spodnjem delu spika na trenutke pomislim da se bo ulilo. Je bilo se pri kateri podobno? Upajmo na cimvec + 🙂

Almicaa- pri me ni je bilo skoraj vse enako kot pri tebi, 2x neuspešen IUI, na laparo.našli manjša žarišča enometrioze. Februarja imela pri IVF, po transferju CEL čas občutek, da se bo ulilo, kot pri menstr.oz še potencirano. Sedaj sem v 12.tednu… 🙂 Sem pa 3 tedne pred IVF-jem začela piti Profertil in končam z njim v tem tednu – za ugnezditev. Srečno!!!

Limeta82,
Hvala za odgovor bomo pocakali do testa da vidimo kaj bo iz tega 🙂 obcutki so se isti kot da se bo ravnokar ulilo s tem da so prsla nekako tudi od transferja cedalje bolj bolece. Upam da ni prevec psiha prisotna saj si ze 7 let zelimo + 😉 jemala nisem nic trenutno samo estimo katero ze od punkcije jemljem. Na folno sicer nism niti pomislila ko so mi svetovali bom pa pocakal sedaj 🙂

V lj bodo nadaljevali z obnovo oddelka tako da nekje od maja naprej ne bodo sprejemal.se pripravite tiste ki racunate na punkcije v maju,juniju…

Pozdravljne punce,

Letos stara 38, prvic ko sem se odlocila za narascaj 35, takoj zanosila spontano – koncano z IM in odstranjen desni jajcevod, takoj odsla z napotnico k Rešu, 1. Postopek IVF 6 celic 5 oplojenih, 2 vstavljeni, nic eskimov, rezultat -.

Cez tri mesece zanosila spet spontano – koncano z IM in odstranjen levi jejcevod. Cez tri mesece postopek IVF 8 celic, 6 oplojenih, 2 vstavljeni, nic eskimov –

Cet tri mesece 3 IVF 8 celic, 7 oplojenih, 2 vstavljeni, nic eskimov –

Cez tri mesece 4 IVF 10 celic, 8 oplojenih, 2 vstavljeni, nic eskimov –

Cez 6 mesecev druga klinika – histeroskopija (poskodba endometrija), 5 IVF 7 celic, 4 oplojene, 2 vstavljeni – cakamo na rezultat.

Nic kaj vzpodbudno a ne? Vse super, lepi zarodki, ki se ne vgnezdijo in tudi zamrznjenckov ni nikoli.

Tako, da meni to ne deluje nic kaj super 😉 upam pa, da seveda vsem sotrpinkam uspe velik met – drzim pesti.

Kako pa je potem čez poletje, tudi ne delajo? Ker meni so tudi tekli, da bom verjeto prišla na vrsto šele septembra, pa sem mislila, da zaradi konzilija..

Zdravo punce,

Kako napredujete?
Midva naslednji teden začneva s prvim IVF-ICSI postopkom – predpisan kratek postopek z Gonal f 150 enot. Me pa zanima naslednje: ali je res treba omejiti fizično aktivnost do punkcije? Pa ne mislim na nobeno pretiravanje…recimo kakšno kolesarjenje, bolj city vožnja, nobene hude ture? Z mojim sva mislila na krajši oddih in bi kakšen dan najela tudi kolesa.
Pri posvetu so mi namreč fizično aktivnost odsvetovali (tudi kolesarjenje), samo se mi zdi kar malo pretiravanje…Kakšnega mnenja ste ve? Ali ste kaj migale, ko ste začele s hormonsko terapijo?

Tudi jaz vam želim čim več pozitvnih rezultatov 😉

tara14
Pozdravljena, iz lastnih izkusenj ti povem da je bolje se drzati navodil ki si jih dobila kar
se tice gibanja do punkcije. Sama sem imela terapijo sicer z novim zdravilom Elonva in morm povedat da ko sem sla samo po stopnicah gor in dol sem cutila kr fajn bolecine v predelu jajcnikov tko da sm se jst kr drzala navodil in sm fajn pocivala tko da ti kr priporocujem pocitek sploh pa po punkciji. Mi se cakamo danes je 6 dan po ET so taki cudni obcutki kod da bi imela blago HS. A je se katera mogoce imela podobno?

Midva sva v februarju odpovedala vikend izlet..je doktorca rekla da morm počivat ker sm stimulirana, pa še ultrazvok je prišel ravno na tisti vikend..
Sama osebno nism mela nobenih težav, bolečin do punkcije..ampak žou bo treba še enkrat čes use

GoodMood, dobrodošla med nami. Jaz bistvene prehrane nisem spremenila. Sem pa začela piti čaj krvomočnice in uporabljati laneno olje, ki naj bi pomagala pri ugnezditvi zarodka. Oba pa pijeva koren mace, ki pa naj bi izboljšala kakovost zarodkov.

Kako pa je potem čez poletje, tudi ne delajo? Ker meni so tudi tekli, da bom verjeto prišla na vrsto šele septembra, pa sem mislila, da zaradi konzilija..[/quote]

Jaz sem tudi slišala, da bo možno šele septembra priti v naslednji postopek. Bom vidla kaj bodo rekli 4.5. Čeprav se mi zdi to kar dolga doba za čakat in ni pošteno do nas, saj si vsaka želi čim hitrejo do +++. Kaj ve mislite?

Zaradi tega bova midva čakala pol leta. Sicer bo to najin 3. postopek, ampak vseeno. Čaj sem začela piti mesec pred 2. postopkom in ga pijem še zdaj i moram priznati, da so tudi bolečine ob ob menstruaciji manjše 🙂

GoodMood čaj začneš piti prvi dan po menstruaciji in vse do prvega dne menst., med samo menst. ga ne piješ. Zopez začneš, ko je nimaš več. Mislim, da čaj ne vpliva na terapijo, saj takrat prevladajo hormoni.

Pozdravljene, zopet da se vam malo oglasim. Ravno sem prebrala knjigo “kaj pa vidva čakata” in jo priporočam vsem. Drugač pa nič novega. Po zamrznjenčka še nisem šla. Upam na naravno.

Punkcija za nami.glede na vse težave ae bilo tokrat kot bi dali uspavalo.zaradi zamaknjene matrnice so vedno ble težave tokrat nič oz.malo.v prvi punkciji smo mel 22 celic in 7 oplojenih…tokrat jih je bilo 8 punktiranih ampak je embriologinja rekla da so taki zelo zelo lepi veliki.
Ni mi pa jasno kaj pomeni lepi veliki.kaj tu pomeni velikost folikla za nadaljni uspeh?mogoče kšna kej bolj pametna od mene?

Olimpicus večji ko so folikli več možnosti imaš, da se bodo zarodki lepo razvijal. Meni je zdravnica rekla, da ni vedno dobro če imaš velik celic. Če jih imaš manj so lahko boljše kakovosti.

New Report

Close