Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IUI/IVF/ICSI SEPTEMBER 2017

IUI/IVF/ICSI SEPTEMBER 2017

Pozdravljene borke. Marca sem bila v 3 IVF postopku pri dr. Resu. 7.aprila sem imela punkcijo ki se je koncala zelo slabo saj sem koncala na urgenci in operacijski mizi. Med punkcijo mi je namrec zadel zilco in sem zacela krvavet iz jajcnika. Punkcijo je opravil in bilo je 8 celic. Ko sem prisla domou pa sem zacela padat skupaj in so me odpeljali na urgenco. Po 6 urah katastrofalnih krcih in nesteto pregledih so mi koncno opravili CT kjer so ugotovili da krvavim iz jajcnika in sem imela ze vse zalito od krvi. Pod nujno so me operirali in mi spunktitali 1,5 l krvi. Tri dni sem bila v bolnisnici in 1 mesec doma. Partner je klical dr.resa da mu je povedal za nastalo sitiacijo, res me je takoj poklical v bolnisnico. Seveda ni on kriv pac to se lahko zgodi da zadanes zilco med punkcijo, to se lahko zgodi tudi ce ima zenska naravno ovulacijo in ji tako mocno poci jajcnik da poci tudi zlica( dr. Vogler ki me je operiral je rekel da imajo taksnih primerou kar nekaj).pac sem imela nesreco. Ko sem prisla domou naj bi sla na transfer, partner je klical resa da ga vprasa kdaj naj prideva ampak spet nesreca ni bilo zarodkov. Tega me je bilo najbolj strah da po vseh mukah in bolecinah nimas niti enega zarodka za vstavit. Cez nekaj dni sem sla k resu da se dogovorimo za naprej. V naslednji postopek je rekel da grem lahko cez 4 mesce. In da bom imela sedaj postopek ICSI. Po vsem tem nisem zbrala poguma niti volje da bi sploh se kdaj sla ampak sedaj sem se nekako pobrala in jutri grem k resu saj 23ga pricakujem menstruacijo da lahko zacnem z novim postopkom. Najbolj pa me bo verjetno strah punkcije oz. cas po punkciji. Ampak ce si nekaj zelis prestanes tudi najhujse. Mi poveste kaksna je razlika med IVF IN ICSI??

Eva, razlika je, da pri ICSI vstavijo en spermij direktno v jajcece. Ta postopek sva imela midva 1. – zal tudi to ni pripomoglo k uspehu. Racunamo, da bo tokrat bolje! 😀

Ja tudi jaz upam da se kaj oplodi. 1 sem imela 6 jajcec in se je oplodila 1,2 sem imela 8 jajcec in se ni oplodila nobena. Partner je ok, pri meni malo policisticni jajcniki in nimam ovolucije. Med branjem sem zasledila da so sedaj vse premaknili v dravlje , to pomeni da se tudi punkcija in transfer opravlja v dravljah ali?

Pozdravljena..Tvoja zgodba se me je dotaknila.In želim ti veliko uspeha pri ponovnem postopku.
Ja res je..Dr.reš sedaj vse postopke,punkcija,prenos zarodkov dela v Dravljah,tako mi je njegova medicinska sestra rekla:) Tudi jaz naročena na 3.postopek IVF drugi teden..,tako,da akcija ..jupii..komi čakam..
Kaj pa je tebi danes kaj rekel??

banana2 hvala. tega ne želim nobeni. ampak še dobro da smo tako močne da lahko vztrajamo naprej. ja vlčeraj sem bila pri njemu, v bistvu nič kaj posebnega, pregledal me je in tako kot vedno vse ok. povedal mi je da bo glede na to da nazadnje ni bilo nič oplojenega sedaj ICSI postopek, in pa katera zdravila bom prejemala. za vikend pričakujem menstruacijo tako da drugi dan grem k njemu da začnem s prvo inekcijo in nato potem 7 dan ultrazvok.
banana2 koliko pa si stara. kaj pa je pri tebi vzrok.

Zdravo punce,

tudi midva sva dobila napotnico za umetno oploditev, zdaj čakava na konzilij. Koliko časa ste čakale na pošto od konzilija?

Kdo odloča o tem, koliko celic ti vstavijo? Ali je kaj večja verjetnost da se obdrži vsaj ena, ce ti vstavijo 2?

Hvala in lp

Pozdravljena Orhid. Midva sva pri Dr. Rešu v Dravljah. Tukaj vse poteka nekoliko hitreje kot v Lj. Jaz sem takrat samo poklicala v Dravlje da bi se naročila k Dr. Rešu in sem že čez en teden dobila datum.
Kar se tiče vstavljanja celic- če je verjetnost večja ali ne nevem, če ti je usojeno da v postopku v katerem si zanosiš, potem je vseeno ali ti vstavijo 1 ali 2. koliko ti vsatvijo je pa spet odvisno od klinike, tvoje starosti itd..
Lp

Zdravo, hvala za odgovor.

Midva sva v Leonišču. Upam, da bova kmalu dobila datum konzilija, da bodo premiki. Sva pa oba pod 30…

A ste si injekcije lahko dajale same? Ali bolijo?

Držim pesti da vsem uspe!

LP, Orhid

Živjo punce,

js grem tudi v postepek. 🙂 Naslednji teden pričakujem M. Poklicati moram 1. dan menstruacije, da se naročim na postopek z zamrznjenčki. Ima še katera ETZ?

Lep dan 🙂

Nama je dr. Drobnič v Leonišču zagotovil, da bova na konzilij vabljena v septembru, pa niti vabilo še ni prišlo 🙁 Upam da bo kmalu, sem naučakana kot vse seveda 🙂

Renko,

kdaj pa vama je dr. Drobnič to obljubil? Že dolgo čakata?

Konec julija…avgusta menda ni bilo nič (dopusti?)….je rekel, da se septembra začne spet akcija in da takoj septembra da bova vabljena na konzilij… Upam, da bo konzilij čimprej in da zvem več informacij kdaj bova na vrsti…z marcom se je vse skupaj začelo, tko da sm kr neučakana pa bi čimprej rada začela s postopkom

Ohrid, meni injekcije daje partner – ni hudega. Vsak dan 2, pa se kar navadiš…

Renko, meni je Banova rekla, da bo za počakati kak mesec. Upam da se čimprej začne. Mi je pa rekla da bom imela kratki protokol. Kakšnega pa ti?

Roza, hvala za tolažbo! Jaz si jih bom morala dajati sama, ko bo mož popoldan v službi, zato me je malo strah…

Živjo. Orhid, jaz sem si jih dajala sama pa me je tudi bilo strah. Malo je cudno na zacetku, potem pa se navadis. Malo sem se delala, da to ni moj trebuh, ampak da jih jaz dajem nekomu tretjemu pa potem kar gre )
Srečno!

Jaz sem imela ful strah pred iglami in sem si jih tudi morala sama dajat. V prvem postopku je bilo GROZNO, vsakič sem se jokala zraven in slabo mi je bilo. V tretjem je bilo že skoraj rutinsko, samo malce sem se tresla 🙂 Človek se vsega navadi, če je treba … Fino pa glih ni.

Orchid, tud jz bom mela kratkega….ampak bom malce dlje čakala na postopek zaradi PGD….ker se stvari pošlje še v Rim….tko da letos verjetno še ne bo nič… Zato čakam na konzilij da mi povejo kj več

RenKo, upam da se ti čimprej vse uredi!

Magdalena in Prah, hvala za tolažbo. Itak vem da bo za zdržat, saj smo morale že marsikaj pretrpeti.

Še vedno pa me zanima, koliko celic vstavijo oz. koliko je bolje: vem, da je z dvema celicama možnost večplodne nosečnosti, ki je lahko bolj nevarna in manj možnosti za donositev. Samo, po drugi strani, pa mi je logično, da je več verjetnosti, da se obdrži vsaj ena?

Men so rekl, da mi bojo dal 2….da bo bolj zihr 🙂

RenKo, super! Jaz bi tudi raje bolj ziher varianto, ker jih poznam kar nekaj, ki so morale dati čez več postopkov in jih kar hitro “skuriš”.

New Report

Close