Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IUI/IVF/ICSI Maj 2017

IUI/IVF/ICSI Maj 2017

Pozdravljene punce in čestitke vsem pluskom. 😉
Sama sem imela en neuspešen IVF, računam naslednji mesec na 2 zamrznjenčka, ki sta ostala. Pa še nisem prepričana ali bi oba ali enega….da mi ostane še en za rezervo. 🙂 Punkcijo sem namreč zelo slabo prenesla, ker sem imela ogromno foliklov in si ne želim še enkrat toliko trpet. 🙁
Glede na to pa, da naj jaz ne bi imela nobene težave in da se je možev spermiogram izredno izboljšal in je po besedah biologa trenutno “nadpovprečen”…se sprašujem, zakaj ne bi delali IUI? Hmmm…

Zdravo!
Res sem vesela, da sem nasla ta forum in da lahko z vami podelim tudi svojo izkusnjo. S partnerjem sva v prvem poskusu ICSI, trenutno se na Puregonu, kratek postopek, v Lj. Oba dva jemljeva tudi Profertil, ali ima se katera kaksen drug nasvet za izboljsanje spermograma? Moj ima namrec kar slabo stanje, 2% naj bi bila pa se kar ok :).
Vsem skupaj zelim cimprej cimvec pluskov! 🙂

Hej punce,

sama sem noseča 9 tednov po drugem ivf-icsi. Sem imela že dva UZ, zaenkrat ok, čakamo nuhalno. Sem želela samo Veeevi pa Jagodi81 čestitat in zaželet vso srečo! Vem kako vama je, so mene iste misli obhajale. Sama sem imela sicer še nižji hormon 355, ampak čez 14 dni je srček bil viden. Zaostaja za en teden, noben ne ve kako in zakaj ampak zaenkrat vse ok. Estime pa v LJ ne podaljšajo do 12 tedna, sama sem jo imela do drugega uz, ker sem imela rjave izcedke. Zdaj so mi za nosečnost dodelili Pušenjaka, ki pa pravi, da ni nobene potrebe po Estimi več.

Malabiba tudi sama sem imela prvič kratek protokol s puregonom! Držim pesti! Moj ima tudi slabši spermiogram, v prvo je jedel le profertil v drugem postopku pa sva močno povečala dozo vseh vitaminov. Nevem ali je pomagalo to ali kaj drugega. Držim pesti! Zdaj nimata kaj več narest pri njemu, ker se obnavlja na tri mesece, Ti pa lahko še kak matični mleček.

Srečno punce!!

TIsa33, hvala! Tudi tebi vso sreco pa zdravje:)
Ja, res sem malo panicna. Ne vem, ce je to to..klju temu, da mi je krvni pokazal nosecnost.
Jutri imam prvi uz in stiskam pesti, da bo vse dobro.

Punce zivjo 😄 Najprej cestitke vsem niseckam. Pogumno naprej. Sem sla enkrat ze skozi vse to, sem v 3 ivf icsi postopku zanosila in imam doma najvecjo soncico, ki nama lepsa vsak dan. Zeliva pa si se enega soncka in ta mesec zacneva z nivim icsi postopkom. Prvic sem bila vsa prestrasena, izmucena, saj sem ska skozi vec operacij in postopkov. Tega sedaj pa se neizmerno veselim in sem pozitivcek na kvadrat 😄

Jagoda81 stiskam pesti da bo potrjen srcek na uz. Jaz sem prvic imela zelo nizek hormon, pa je bila nosecnost uspesna. Sporoci

Punce, jaz se poslavljam. Srcka ni bilo..zalost:(:(

Vsem ostalim zelim veliko srece in vse dobro!

Pozdravljena Jagoda81,
res mi je hudo zate … nimam besed. Jagoda, pa saj boš še poskusila, ali? Vem, grozna je misel, ko se zaveš, da boš moral še enkrat skozi vse to… in hudo je, ker človek seveda verjame in si želi, da bo oz. je bilo to sedaj zadnjič… in bo s tem vsega tega konec. Jaz sem imela do sedaj že 2 neuspešna poskusa, vendar sem bila prej drugje …

Imam pa vprašanje za tiste ki ste v MB, kako dolgo se običajno čaka pred vrati UZ, ko si naročen na UZ? Ali je takrat, ko ste bile ve tam, delal UZ tisti zdravnik/zdravnica, ki je napisan na razporedu, ali pa se po določeni uri zamenjajo? Jaz sem bila tam 2-krat in obojikrat je bil nekdo drug, kot je pisalo za tisti tabeli. Ali katera pozna njihov sistem? Kdaj so največje gužve pred UZ? Saj vem, da nimam vpliva na to, pa vendar, koga si je dobro “želeti”, da bi bil ravno na UZ?? Prosim, če mi katera napiše kaj o svojih izkušnjah… takole bolj za klepet ;-), kako ve doživljate vse to… Lp

Jagoda81, zelo mi je žal 🙁 … sploh nimam besed,…verjamem pa da je zelo zelo hudo, po vsem tem trudu še dodatno tako veliko razočaranje :(….naloženo nam je (menda) toliko kolikor lahko prenesemo, očitno si zelo močna oseba. Držim pesti, da bo naslednji poskus uspešen in da dobiš enega lepega zdravega sončka.

Mima24, po mojem bi bili veseli, da bi ti delali IUI nsamesto IVF, saj je veliko cenejši :). Če so se izvidi toliko izboljšali, se pa poskusi zmenit. midva imava v juniju prvi IUI, maja pa začnem s hormonskimi tableti, če prej ne bo kaj (ja, po 2 letih sem še vedno optimist, da bo pa mogoče ravno zdaj, haha 🙂 )

Pozdravljene,
Jagoda81 iskreno mi je zal, glavo pokonci in se trudit naprej, bodi mocna.
Allstar hvala za odgovor, ravno to sem ta teden pisala moji G in ji razlozila, da se mi zdi nesmiselno cakati pol leta, da sploh da napotnico…danes sem dobila e-napotnico za OBMP. Vesela sem, da se bo zacelo nekaj premikati. Zdaj pa prosim za nasvet, kam naj se narocim. Kam hodite ve? Zanimajo me izkusnje. Osebnega G imam v Postojni in se nagibam, da bi se narocila kar v Postojno. Predvsem me pa zanima, koliko casa ste cakale na prvi posvet/pregled. Jutri se narocim in cakam…
Vsem puncam pa…srecno. Bo, enkrat bo!

Ekapuka, super, da se je začelo premikati!

Jaz sem v LJ in mi je zaenkrat ok! Imam pa tudi ginekologa v LJ, tako da ne morem reci kako dolgo sem čakala, vse skupaj traja že malo več kot eno leto. Po laparoskopiji te pol leta pustijo, da poskušaš naravno, potem pa me je dal takoj naprej na IUI, ki ga imam naslednji mesec, 8 mesecev po laparoskopiji. Če boš šla v LJ, me lahko kontaktiraš , pa se kdaj še na kakšni kavici dobiva, da ne bova v isti čakalnici obe po forumu pisali ;).
Poleti skoraj nič ne delajo, zna pa bit, da bo prvi posvet že sedaj. V LJ na Leonišču je dr. Vogler, če se naročiš k njemu čakaš kakšne 2-5 tednov na pregled/posvet, potem pa da kar hitro naprej.

Pa srečno 😉

Prvi posvet sigurno ne bo pred poletjem. Jaz ko sem se prvič naročala (k Voglerju) sem se naročala konec junija prišla na prvi posvet začetek oktobra, ko si v postopkih gre malo hitreje pa tudi odvisno kako kdaj pa pri katerem zdravniku si. Ko sem sem se lani začetek oktobra naročila za nov posvet sem prišla na vrsto konec oktobra. Ko pa sem se letos konec marca naročila na ponovni posvet sem dobila datum 18.5 in to je bil prvi možen termin. punce, ki so se naročale za mano imajo termine npr. začetek julija. Tako da naročiti čimprej, ker se čaka v vsakem primeru cajt pa leti. pa lahko se zgodi, da vas bodo poslali še na kakšen poseg vmes. Jaz sem od prvega posveta potem čakala še 11 mesecev, da sem imela sploh prvi postopek.

Pozdravljene sotrpinke,
sem tudi jaz v prvem postopku ICSI po porodu. Doma imava zdravo sončico, narejena v drugem poizkusu v Postojni pri dr. Rešu..<3 In ker sva si z možem zmeraj želela dve punčki, greva zdaj v boj še za drugo. 😉
Trenutno sem na injekcijah (Orgalutran in Puregon), v kolikor bodo folikli ok, sledi čez vikend že punkcija.
Veselim se čvekanja in deljenja izkušenj z vami. Iskreno veliko sreče vsem in da čimprej zagledate plusek. <3

Zivjo!
Za menoj je prva punkcija, s partnerjem sva v postopku icsi, dobili so 14 celic, sem pa na transfer narocena ze 3 dan, malo cudno kajne, glede na to, da jih je kar nekaj…..so mi pa dali kar splosno anastezijo v lj, ker me je fejst bolelo.
Drzim pesti za vse vas, ki ste v isti borbi!! 🙂

punce zivjo..
tudi jaz v 2.postopku.14.5 v nedeljo sem imela prenos..
sedaj pa cakam…drzite pesti,da baje,ce jemles estima,da pol vse stima..hahaha..,mi je lazje,ce se smejim..sem pa pri dr.resu
lep soncen dan vam zelim

Allstar, narocila sem se k dr. Rešu in na prvi posvet grem ze v ponedeljek, 22.5. A je to normalno, da prides tako hitro na vrsto? Laparo sem ze imela, ostale preiskave tudi (hormoni, spermiogram…), rekli so mi, da morava narediti preiskave krvi za spolnoprenosljive bolezni, kar je treba placati (mislim, da je rekla okrog 45€ za vsakega). A ti si tudi to najprej opravila? Koliko casa pa si cakala od prvega posveta do prvega postopka?

banana2 ti si tudi pri dr. Rešu, ne? Kaksna pa je tvoja izkusnja? Koliko casa si cakala od prvega posveta do zacetka postopka? Kako pa je izgledal prvi posvet? A je partner takrat opravil spermiogram? Sestra mi je po tel. narocila, da mora biti moz natanko dva dni abstinenten, v primeru, ce bo potreben spermiogram. A te tudi pregleda? Hvala za info.! 🙂

Stiskam pestke za vse!!!

Ekapuka,pozdravljena.
Z možem se trudiva zanositi po naravni poti že 5 let.V zadnjih 2 letih sva šla z napotnico,ki jo je napisal mojemu možu osebni zdravnik na pregled spermiograma k dr.rešu.Mene pa je moja ginekologinja napotila tudi z napotnico na vse preiskave(prehodnost jajcevodov..itd)Bilo je vse brez problema..Glede nato,da nisem bila ,pripravljena na umetno oploditev(zaradi inekcij,saj me je bilo strah)pa tudi govorila sem si,saj bo,ko bo pravi čas.!!..sva vseeno do Decembra 2016 poskušala po naravni poti.Zgodilo se ni nič.Ginekologinja mi je ponovno svetovala ,da mi napiše napotnico za k zdravniku za neplodnost,da mi ne bo ,kdaj žal,da nisem vsaj poskusila.Mož je star 38 let jaz pa 34 let.Nakar sem se opogumila in ponovna odšla z napotnico k dr.Rešu.Opravili smo ponovno vse teste..(na napotnico)razen za prenosljive bolezni test(Hiv)sva morala plačati vsak 45 evrov.Vse ostalo gre preko napotnice.Bila sva odločna in mu tudi povedala,da želiva,takoj v postopek in,da ne bomo nič čakali.Presenetljivo je zdravnik potrdil,da imava prav in v Januarju ,ko sem dobila M smo začeli. Inekcije..pregledi,punkcija in dobila 2 celici.ena se je oplodila in mi jo vstavili.Moj prvi postopek je bil brez stranskih učinkov,inekcije sem prenašala,da sem samo sebe presenetila..in pa vse je,tako hitro potekalo!Žal sem dobila M (točno na dan testa).Sprva sem se počutila žalostno nato pa popolnoma zaskrbljeno,le ,kaj lahko pomaga,če ne takšen postopek,ki sva ga opravila!!??Nooo..prvič ne veš..!Nato,sva si rekla,da bova šla,takoj v postopek čez 3 mesece in ne bova nič odlašala.In res sva v Aprilu bila naročena na posvet(Napotnica je še veljavna),ter smo začeli 2.postopek.Izkušnja drugega postopka pa je bila popolnoma drugačna.Večja doza zdravil(glavoboli,slabosti,noraa utrujenost),punkcija(neznosne bolečine)No pa ponovno 2 celici..in ena se je oplodila..jupii. Sedaj si jemljem 2.postopek bolj umirjeno..brez velikih pričakovanj,in SEM PONOSNA NASE,DA GREM ČEZ VSE TE POSTOPKE..!
Tako,kot ti je sestra rekla in ima prav.Meni je vedno naredil ultrazvok.Bodita z partnerjem odločna in mu povejta direktno,kaj si želita.

Ekapuka,oprosti sem pozabila,da edino za Anti mulhormon )sem še plačala..
In,kakšna je tvoje počutje ob vsem tem??

Banana2 hvala za izcrpen odgovor! Jah nic kaj fajn ni to za vse nas, ne? Ce si za, se lahko vec pogovoriva na zs. Zanima me kaj vec o samem poteku zdravljenja, kdaj lahko pricakujem, da bom zacela s postopkom. Posvet imam naslednji teden in me zanima, ce bom potem dolgo cakala, da se zacnejo stvari dejansko odvijat. A so potem pri vama odkrili v cem je problem? Sta sla takoj na IVF ali ze prej IUI? Stara sem (skoraj) 33, moz pa (skoraj) 35, doma imava (skoraj) 4 letnika torej gre pri nama za sekundarno neplodnost.

Ekapuka, ja res je ,kar naporen postopek.ooooo..že imaš otročka..super:)
Drugače pa pri nama je nepojasnena neplodnost.Hodiva na IVF..
Pri vsaki ženski je verjetno čisto drugačen postopek zdravljenja.Tako,da to ti bo najbolj zdravnik znal povedati(ker vaju bo pregledal)!Vse smernice oz. protokol začetek zdravljenja pa sem ti že opisala.2.dan M(začneš z inekcijami),vmes ultrazvok(pregled rast foliklov),če bodo dovolj veliki..dobiš (Stop inekcijo)nato punkcija in ,če pridelaš,kaj jajčec ti,takoj povedo,ter ti določijo datum prenosa zarodka(če se seveda oplodijo)!Nato imaš prenos 3 dan ali 5 dan po punkciji(če se oplodijo).Po prenosu pa 14 dni čakanja do testa..

New Report

Close